Сучасна традиція використовувати весільне плаття лише раз у житті виникла відносно недавно – в роки правління королеви Вікторії, яка у 1840 році вийшла заміж за принца Альберта і тим самим змінила уявлення європейців про весільне вбрання. Усі дами з “вищого світу” були в захваті від її білосніжної сукні. До речі, білий колір тоді асоціювався не лише з непорочністю нареченої, а й з багатством. Адже цей, на той час екстраординарний наряд, можна було вдягнути лише раз у житті, а це могла собі дозволити лише заможна дама.
А от у Середньовіччі поважна дама могла продемонструвати свій розкішний весільний наряд, навідуючи родичів. Цей звичай ще досі популярний в Індії, де червоне весільне сарі жінки вдягають під час урочистих подій протягом усього життя.
За англосаксонською традицією, яка досить популярна серед наших жінок, особливе місце відведено предметам туалету нареченої. Думаю, всім знайома така рима: “Що-небудь старе, що-небудь нове, що-небудь позичене, що-небудь блакитне”. Наявність всіх цих речей у весільному гардеробі гарантує довге і щасливе сімейне життя. Як правило, “що-небудь старе” брали зі скрині бабусі або позичали у родичів.
Відома всім Коко Шанель змінила моду на весільні сукні, зробивши їх значно коротшими. Довжина весільних плать “коливалася” впродовж минулого століття. Але все ж досвідчені модельєри радять надавати перевагу сукням довжиною до кісточок. Якщо у вас гарні ноги, ризикніть одягти коротку сукню. При цьому не піднімайте спідницю весільної сукні вище, ніж на ширину долоні над коліном. Для збереження пропорцій ваша сукня не повинна бути “до самої землі”, інакше ви виглядатимете нижчою, ніж насправді.
Традиційні плаття “з кільцями” виходять з моди. У цьому сезоні актуальні відкриті сукні з глибоким декольте. Серед кольорів переважають блакитний, рожевий, бежевий, традиційно білий, слонової кістки й навіть яскраво-червоний.
У моді стиль “інфанта” – по-дівчачому милі коротенькі платтячка з ніжним оздобленням і стрічками, які підкреслюють невинність і ніжний вік нареченої.
Весільні наряди вражають розмаїттям силуетів – це силует-трапеція, вузький силует і пишні, підібрані на талії, спідниці. Альтернативи корсету створюють блуза і спідниця з “рваним” багатошаровим подолом.
На нещодавніх “Сезонах моди” на спільному показі “VD Оne” і “Білик Дизайн” наречені дефілювали подіумом у будівельних касках, а на весільних платтях красувалися портрети улюблених чоловіків Ірини Білик. Цей показ зламав усі звичні стереотипи. Образи наречених від Білик – це стрижка “під нуль”, манекенниця-наречена у весільному платті жовтого кольору, замість фати - каска з квіточками.
Вибір весільної сукні залежить від рівня епатажності вашого характеру. Якщо ви любите привертати до себе увагу, вам набридли звичні фасони, то замовте плаття в сміливого дизайнера; якщо вам до вподоби класика… Думаю, не має значення, яку саме сукню виберете для себе у цей щасливий день. Неважливо, якого вона буде кольору чи довжини, головне – щоб ви почувалися у ній справжньою королевою.
http://www.wz.lviv.ua