Вибираючи ялинку, зверніть увагу на стовбур. він повинен бути міцним. Хвоя повинна покривати його так само, як і всю ялинку. Колір хвої повинен бути яскраво-зеленим. Гілки - гнучкими і пружними.
Якщо ви купили ялинку заздалегіть (за 3-4 дні до свята), зберігати її слід в прохолоді (на балконі, наприклад). Перед прикрашанням, принесіть її в кімнату, але не розгортайте, а зачекайте, поки вона зігріється. Це запобігає передчасному осипанню хвої.
Якщо плануєте прикрасити штучну ялинку, не забудьте пропилососити її перед прикрашанням.
Що ж до прикрашання ялинки, то тут також вибір за вами. Для теплого сімейного свята, у котрому братимуть участь діти, цілком доречно згадати про сімейні традиції і зняти із запилених полиць коробки з традиційними іграшками. Чудово, якщо серед них знайдуться принаймні кілька з часів дитинства самих батьків. А ваші спогади, зв'язані з цими іграшками, для дітей звучатимуть справжньою таємничою казкою.
Проте, якщо вам хочеться цього року змін, ми із задоволенням запропонуємо вам незвичні і оригінальні способи для прибирання вашої новорячної красуні-ялинки.
1. "Солодка" ялинка.
Традиція прикрашати ялинку цукерками і солодощами відома давно, проте останнім часом її чомусь призабули. Проте, ялинка, на гілках котрої апетитно виблискують яскраві обгортки цукерок і тістечок виглядає по-справжньому святково. Вам доведеться підібрати цукерки, котрі смакують вам, вашим рідним і гостям і мають привабливий вигляд. Якщо ж обгортки ваших улюблених цукерок на ваш смак виглядають не надто святково і яскраво, ви завжди можете обгорнути їх самостійно.
Достатньо придбати рулон алюмінієвої харчової фольги і кілька рулонів різнокольорової оздоблювальної стрічки (наприклад з тих, котрі використовують під час оформлення квіткових букетів.) Загорніть цукерки у фольгу, а потім кожен вид оформіть своєю стрічкою. Не забудьте також про тістечка. Раджу спробувати випекти імбирне печиво на ялинку. Його також слід загорнути у яскраву обгортку.
До оформлених солодощів прикріпіть яскраві тоненькі стрічки і розвісьте на гілочках ялинки. Звичайно, в оформленні такої ялинки із задоволенням візьмуть участь ваші діти. А на завершення свят, такі "ялинкові прикраси" смакуватимуть і вам, і діткам.
2. "Фруктова" ялинка.
Роль іграшок прекрасно виконають фрукти: невеличкі яблучка, стиглі мандарини. Яблука підвішуйте з допомогою красивих оздоблених стрічок, закріплених за плодоніжку. Мандарини слід обв'язати стрічкою навхрест (як коробку з тортом) і тією ж стрічкою закріпити до гілок.
3. Двоколірна ялинка.
Для оздоблення такої ялинки вам необхідно придбати 2 рулони широкої атласної стрічки 2-х кольорів(наприклад, біла і фіолетова, синя і срібляста, червона і золотиста). і 2 рулони стрічки з органзи таких же кольорів. Стрічки розрізати, скласти по дві: одна атласна, друга - такого ж кольору, але з органзи і зав'язати у вигляді банта. Розправити всі складки, прикріпити тонку стрічку такого ж кольору, як бант, і підвісити до гілочки. Така ялинка матиме дуже стильний і ефектний вигляд.
4. "Кулькова" ялинка.
Ялинка задекорована таким чином також має дуже стильний і елегантний вигляд. Вам доведеться придбати ялинкові скляні кульки двох кольорів однакового діаметру. Ними і слід прикрасити ялинку. У блиску ялинкових лампочок кульки виглядатимуть особливо виграшно.
Не залежно від того, прикрашатиме вашу оселю цього року ялинка чи ні, ялинкові композиції стануть неповторним новорічним декором для вашої домівки. Спочатку слід визначити, в чому встановити композицію. Підійде невеликий плоский горщик для кімнатних рослин, низька ваза, великий прозорий бокал. Можна також використати шмат кори дерева або "оазис " (флористичну губку - штучний пористий матеріал, котрий добре вбирає і утримує вологу). Основою таких композицій може також стати дерев'яний або дротяний обруч. Його можна задекорувати ялинковим "дощиком" або фольгою. Два такі обручі можна розмістити на певній віддалі один над одним і з'єднати між собою стрічками. Можна також розмістити їх вертикально і схрестити. Місця, де обручі перехрещуються декорують дощиком, дрібними гілочками ялинки. Для композицій використовують ялинкові гілки, шишки, ялинкові іграшки, свічки, стрічки, штучний сніг, а також сухі рослини, колоски, а також квіти-сухоцвіти (наприклад, безсмертник). Є декілька загальних правил, котрими керуються під час створення новорічних композицій.
Перед початком роботи ялинкові гілки слід перебрати і промити холодною водою. Пожовклі гілочки необхідно акуратно зрізати.
Щоб шишки розкрилися, їх слід кілька хвилин потримати над парою.
Для того, щоб прикріпити шишки, зручно використовувати тонкий дріт.
Кору, деревину можна полакувати, а сухі трави затонувати фарбою. Найкраще використовувати для цього гуаш.
http://ostriv.in.ua