Прикраси у весільному вбранні – це ключик від дверцят досконалості нареченої. Без них молода – як нерозкрита квітка, бо правильно підібрана біжутерія здатна не тільки завершити зворушливий образ, але й сильно підкреслити вашу особисту неповторність, пульсуючу енергетику та шарм – те, що вирізняє вас серед тисяч інших, ваша особлива перчинка. Тому вкрай важливо не забути про ці вагомі дрібниці. Але ось тут хочеться наголосити і поставити десять знаків оклику: саме ДРІБНИЦІ!!! Бо ви, все ж таки, –наречена, а не новорічна ялинка. Не варто обтяжувати свій силует масивними яскравими прикрасами. Зазвичай, весільні сукні і без того мають багату оздобу, а якщо до цього навішати на себе ще купу біжутерії, ви ризикуєте не просто зіпсувати загальне враження, а й чітко заявити усім про відсутність смаку. Особливо, якщо до того ж ця біжутерія буде неякісна. Не маю на увазі, що вона повинна бути супердорогою, але явною дешевизною від неї також не повинно віяти – зрештою, весілля, зазвичай, буває раз у житті.
Отже, головний критерій вибору біжутерії – це відчуття міри. Не слід також забувати про те, що основна увага повинна бути зосереджена на обручці, тому все решта не має відволікати погляд від персня, а, навпаки, складати із ним гармонійний ансамбль. Власне, через це ювелірні дизайнери наполегливо рекомендують не вбирати інші перстеники. Одягнути можна лише каблучку, подаровану вам на заручини, причому на ліву руку і лише у разі, якщо вона пасує до решти прикрас.
Акцент на декольте
Вибір кольє, безперечно, також потребує особливої уваги. І тут важливо врахувати море нюансів: риси обличчя, шиї, колір волосся та очей; форму вирізу декольте, відтінок тканини, її фактуру. Та все ж найважливіше – фасон вашої сукні. Якщо її верх закритий, із невеликим круглим вирізом та рукавами, тоді кольє має бути мінімальним – наприклад, нитка перлин в один-два ряди або мережана стрічка із квіточкою, що щільно прилягатиме до шиї. Власниці глибоких декольте можуть дозволити собі крупніші прикраси – ланцюжок із красивим виразним кулоном або довге намисто, що візуально видовжує шию. До речі, пишнотілим нареченим протипоказано вдягати короткі масивні кольє. Водночас, і надто дрібний декор на шиї також може виглядати недоречно.
Що ж до кольору та фактури камінчиків – то найважливіше, аби вони поєднувались із відтінком сукні. А тому майже ідеальні у цьому плані – перли, які бувають абсолютно різних кольорів. От до класичної білосніжної сукні дуже пасуватимуть рожеві перлинки, але тоді треба врахувати цей відтінок у макіяжі та аксесуарах (рукавичках, торбинці, квітах на платті). На шиї нареченої у сукні кольору шампанського гарно виглядатиме намисто із жовтуватих перлин (а також, до речі, бурштин і смарагд). У будь-якому випадку, підбираючи біжутерію, обов’язково беріть із собою клаптик тканини (якщо прикраси ви вишукуєте деінде, аніж у салоні із весільним платтям, звісно).
Розмір має значення
Вушка нареченої будуть, повірте, не менш оглянуті вашими гостями, ніж декольте. І хоча на оголених частинах тіла заляжуть, здебільшого, чоловічі погляди, все ж пильні жіночі очі ретельно «проїдуться» по кожному міліметру вашого тіла. А якщо серед гостей будуть заздрісники (а це, здається, неминуче на будь-якій українській забаві), то вони точно шукатимуть, що не так. А ви не дайте їм такої радості – знайти у собі бодай манюсіньку ваду. Тому підбір такої начебто дрібнички, як сережки, також не відкладайте на останні передвесільні дні. Майте на увазі, що відкритість сукні прямо пропорційно впливає на величину сережок. Хоча, поза тим, вішати на вуха величезні металеві «макарони» з купою каміння – недоречно.
«Правильні» весільні сережки – витончені та ледь помітні. Вони мають вигідно підкреслювати ваше лице і гармонійно доповнювати зачіску. Якщо зачіска висока, то за допомогою довгих тонких сережок ви зможете видовжити форму обличчя та шиї. Але не забувайте, що сережки обов’язково (!) мають пасувати до декоративних шпильок, діадеми або гребінця для волосся та камінчиками у фаті (якщо вони у вас будуть, звісно). А у дуеті із розпущеним волоссям надто помітні прикраси взагалі будуть зайвими, оскільки у вас і без них самодостатня пишна зачіска.
Ви ще вирішили вдягнути браслет? Одягайте, на здоров’я! Але браслет мусить бути тоненьким та акуратним. І якщо хочете, аби вас вважали стильною нареченою, то не вбирайте його на короткі ажурні рукавички – це прийнято вважати ознакою поганого тону. Браслет пасує до довгих атласних – і лише у тому разі, якщо на них немає інших елементів декору (стразиків, бусинок і т.д.).
Наречений – також людина!
Від годинника відразу відмовтеся, навіть якщо він ДУУУУЖЕ гарний – це вже точно зайва деталь. А от нареченому дорогий годинник навіть дуже пасуватиме, як і елегантні запонки та булавка для краватки із коштовними чи напівкоштовними каменями. Тому не забудьте подбати і про його деталі також.
І, нарешті, найголовніше правило: пам’ятайте, що на весіллі найдорожчі коштовності – це пара молодят, які мають складати єдине ціле. Станьте ним!
Автор: Олександра ТАМКОВА
Джерело: журнал «Майже одружені», http://www.para.te.ua