М’ясо краще замаринувати у вині
Лікар радить щодня вводити лише по одному виду білкових продуктів. Наприклад, починати з риби або м’яса нежирних сортів. Для того, щоб м’ясо легше засвоювалося, необхідно за дві години до приготування замаринувати його у вині, лимонному або гранатовому соку. Після цього можна вживати яйця, але тільки в стравах. Краще починати з легших страв: сирники, парові котлети. Потім можна робити омлети (для початку лише білкові, тобто без жовтків). Якщо робите омлет з двох яєць, взяти одне ціле яйце і один білок. Далі на черзі м’ясні нежирні бульйони, на яких можна варити й каші. Лише після цього вводять кисломолочні продукти і молоко.
Що стосується молока, то починати треба з молочної каші, яка краще засвоюється підшлунковою залозою. Причому молоко треба брати знежирене чи магазинне.
Усі порції мають бути невеликими. Обов’язково при виході з посту і введенні у раціон білкової їжі пити овочеві або фруктові соки. Вони стимулюють секрецію шлунка, підшлункової залози і жовчовиділення.
Нормалізують дисбаланс, який виник у кишківнику, покращать мікрофлору біойогурти, що містять біфідо- і лактобактерії.
Торти та печиво замініть фруктами
— Важливо розуміти, що піст — це не дієта і завжди зважувати, можна чи ні його дотримуватися, — додає лікар-дієтолог Рівненської обласної лікарні Людмила Синькова. — Усе має бути у розумних межах. Справа у тому, що, розговляючись, приймати алкоголь, вживати жирні та гострі страви, не відчуваючи шкоди для організму, може тільки здорова людина, а ті, хто страждає на захворювання шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок, подагру, панкреатит, атеросклероз, хвороби серця, діабет, ожиріння, мають обмежувати себе. Дуже обережними треба бути й людям похилого віку. Не варто сидіти на обмежуючій дієті, щоб потім тиждень їсти святкові страви, — переконана лікар. — Заляканий голодуванням організм починає набирати жир про запас і може собі значно зашкодити. Краще їсти нормально, раціонально, а під час свят дозволити собі набір продуктів, які не вживаєте щодня.
Звичайно, святкова їжа — це переважно жирні, білкові та солодкі страви, алкоголь та гострі приправи. Такі поєднання у великій кількості зашкодять і здоровому.
Дуже важливо, щоб куплені продукти були доброякісними і свіжими. Тому уважно читайте терміни вживання на етикетках, не купуйте рибу, якщо підозрюєте, що вона неодноразово заморожувалася та розморожувалася.
— Додайте до святкового меню морепродукти, різноманітні овочі, вони допоможуть організму справитися з навантаженням. Замініть рослинну олію оливковою, дуже корисною для печінки та серця. Бажано не захоплюватися дешевими кулінарними жирами, маргаринами, особливо людям із захворюванням серцево-судинної системи. Не стійте за плитою, випікаючи солодощі, краще торти та печиво замініть фруктами, — радить на завершення Людмила Синькова.
www.ogo.ua