Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

У військкоматі офіцер, що визначає військові спеціальності, розмовляє з призовником:
- Ми б хотіли призначити вас туди, куди ви найбільше підходите. Яка у вас спеціальність?
- Я податковий інспектор.
- От і добре! Будете у казармі "Підйом!" кричати - ви ж уже звикли до того, що вас ненавидять.

Google рекомендує
Різдво та Новий рік

«Картонка» з любов’ю


 На найдавнішій з п’яти листівок, які лежать переді мною, зображений смарагдовий трилисник. Його краї прикрашають перламутрові перлини, а на розкішних листках стоять діти в новорічному вбранні, із зеленими гілками в руках. На інший, не менш давній, але більш популярній за сюжетом, — два рожевощокі хлопчики з поросям на повідку. Третя святкова листівка, видана в 60-х роках минулого століття, відображає домінуючі в радянському суспільстві ідеї: одягнене в яскраво-червоний скафандр маля, пролітаючи в ракеті над величними вежами Кремля, розкидає різнобарвні листи з привітаннями... На листівці 80-х років крокують білочки та зайчата з ялинкою через плече і прив’язаними до її стовбура різнобарвними кульками. Їхні радісні усмішки та привітно підняті лапи яскравіше за слова кажуть про те, що разом із ними у ваш дім входить чудове свято — Новий рік! Тонкі та довгасті риси останньої, п’ятої, листівки відбивають модний сьогодні стиль «уні» — маленький сором’язливий ведмедик із зірочкою в лівій лапі може бути подарований і в новорічну ніч, і на день народження.



Історія нашої новорічної листівки тісно пов’язана з різдвяними святами. До ленінської реформи 1918 року наші дорогі прапрабатьки відзначали Різдво 25 грудня, дуже часто різдвяні картки використовувалися і для новорічних поздоровлень. Однак різночитання юліанського і григоріанського календарів, що сталося через реформу, призвело до того, що Різдво Христове на території нинішніх пострадянських держав стало відзначатися після Нового року, що, звичайно, само по собі нонсенс.

Перші різдвяні листівки прийшли до нас із Англії в 90-х роках XIX століття. Треба віддати належне російському купецтву, спочатку вони закуповували лише такі поштові листівки, на яких не було написів іноземною мовою (як правило, їх потім наносили окремо російською). Звичайно, дозволити собі розкіш у вигляді «бромосрібної» або «граверної з золотим обрізом» листівки міг далеко не кожний. На початку XX століття листівка стала частиною інтер’єру. Багаті й імениті люди того часу прикрашали ними свої салони, виставляли на коминкових полицях і з малозрозумілим для сучасних людей азартом обговорювали найрідкісніші перлини філокартичних колекцій під високими склепіннями кабінетів.

На новорічних листівках дореволюційної Росії дуже часто можна було побачити симпатичну свиню або цілий виводок чарівних поросят, прикрашених зеленню і пишними бантами. Адже свиня відвіку вважалася символом добробуту та статку. Крім пухких поросят, головними персонажами листівок були розкішні трилисники, казкові гноми, веселі такси, сажотруси, ангели й навіть мухомори. Новорічні сюжети рясніли лісовими пейзажами та чарівними дітьми, які грали в сніжки або з неприхованим захопленням спускалися на санчатах із білобокої гори.

У 1918 році випуск новорічних і різдвяних листівок був повністю припинений. Ідеологічне підгрунтя викорінювання цих свят було зосереджене навколо того, що «побутова обстановка різдвяного свята шкідлива для здоров’я і виховання дітей: святочні розповіді з чортовинням; дим і газ від ялинки; п’яні крики гостей...» З офіційного життя нового суспільства на тривалі роки зникли листівка «Съ Рождествомъ Христовымъ» і привітання «Съ Новымъ Годомъ!», хоча звичай посилати поштові листівки негласно продовжував існувати.

Своєрідною епохою ренесансу святкової листівки стали 60-ті роки XX століття. Саме тоді розпочалося справжнє відродження такого простого й водночас такого важливого знака уваги. Сьогодні це завдання сильно спростилося і нам уже не потрібно ламати голову над текстом. Стандартний вірш під веселим Дідом Морозом сьогодні достатньо підписати «З любов’ю Маша» або «Твоя Людмила. Назавжди». До речі, якщо порівняти сучасну листівку з листівкою двадцятирічної і навіть сорокарічної давнини, можна помітити дуже цікаву закономірність: «стара» листівка рідко відкривалася. Побажання зазвичай писалося на зворотному боці барвистої «картонки»... Тепер же здебільшого спочатку потрібно вчитатися в текст листівки, і тільки потім її розгорнути. Це лише секунда часу, але вона дозволяє внести елемент загадки й зацікавити того, кому вона адресована. Це майже чарівництво!

Видів і жанрів новорічних і різдвяних листівок сьогодні просто не перелічити. З кожним днем з’являється дедалі більше авторських робіт. Думаю, кожному було б приємно одержати не просто стандартну листівку, нехай і підписану «вживу», а й відчути, що заради вас старалися. Кожна зроблена вручну листівка — це яскраві емоції, теплі спогади та відчуття свята, чи не так? Сьогодні ви можете замовити, наприклад, листівку, що розмовляє, причому привітання адресатові звучатиме вашим голосом, записаним поверх хорошої різдвяної музики, яку, за бажання, ви теж можете вибрати самостійно. Можна також подарувати листівку в стилі нитяної графіки, під час виготовлення якої використовують шовкові нитки, паєтки, стрази, блискучі контури, бусини. Якщо ви любитель яскравих і екстравагантних форм, тоді вам напевно буде по душі листівка зі скла, розписана вітражними фарбами і прикрашена мішурою, яка радує око. Звичайно, весь цей колоритний авангард коштує грошей, але навіть за небагатої фантазії листівку можна зробити самому. Згадайте, як чудово ми всім дитячим садком робили рідним такі листівки, як прикрашали їх їжаками із фарбованої горіхової шкаралупи, акуратно вирізали ажурні ялинки та наклеювали ватяний сніг... І хіба погано виходило? Особисто я саме тоді найгостріше відчувала наближення свята, свою причетність до нього. Мій маленький світ розцвітав новими барвами, запалювався новими вогнями. Я приховувала таємницю, готувалася запалити новорічну зірку, обдарувати кожного своїм надзвичайним подарунком...

http://www.dt.ua

Дата публікації: 29.12.2007
Прочитано: 2989 раз



Додатково на дану тему
Скільки в році Нових років?Скільки в році Нових років?
Корпоративная новогодняя вечеринкаКорпоративная новогодняя вечеринка
Ёлка-ёлочкаЁлка-ёлочка
2007 год для знаков Зодиака2007 год для знаков Зодиака
Год СвиньиГод Свиньи
Рождественские гаданияРождественские гадания
Рождественские традици разных странРождественские традици разных стран
Как оригинально вручить подарокКак оригинально вручить подарок
Выбираем подаркиВыбираем подарки
Подарки знакам зодиакаПодарки знакам зодиака
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Пограміст закінчує роботу. На моніторі перед виключенням комп'ютера з'являється повідомлення:
"Вашу дружину звуть Наталя, дітей - Маша, Оля і Коля. Ви все ще хочете вийти з Windows?"

Реклама
Опитування
Чи говорите ви українською? Якщо так, то де її вживаєте?

В усіх сферах свого життя
Лише з родиною
Лише на роботі (в учбовому закладі)
Тільки в україномовному середовищі
Знаю мову і хотів би говорити нею, але соромлюся
Я її не знаю, але хотів би вивчити
Не говорю, не знаю і знати не хочу



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 2861
Коментарів: 2
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 0 | користувачів сьогодні: 533 | переглянуто сторінок сьогодні: 3617 | всього сторінок переглянуто: 111791531




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.027 сек. і 17 запитів до бази даних за 0.013 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.