За останні кілька років західна традиція прикрашати двері новорічним вінком прижилася і у нас. Класичний вінок повинен бути сплетеним з хвої або іншого вічнозеленого дерева – так він символізує вічність. Але за браком часу купують в основному вже прикрашені вінки зі штучних матеріалів. Проте, якщо ви натура творча, то варто придбати недекорований і вже самому оздобити його так, як вам до душі. Оскільки наступний рік буде роком Миші, або Щура, то варто прикрасити його чимось їстівним, бажано горіхами, але можна й цукерками. Доповнити натюрморт можна стрічками чи мереживом.
Для зустрічі Нового року, а потім і для Різдвяної вечері варто подбати про оформлення святкового столу.В магазинах можна знайти оригінальні набори святкових скатертин. У них, окрім самої скатертини по шість великих та шість малих серветок, є також спеціальні браслети для них. Окрім цього можна придумати і оригінальні прикраси. Наприклад, взяти мереживо під колір скатертини або атласні стрічки. З двох боків до них прив’язати ялинкові прикраси, що не б’ються і перев’язати через стіл.
Якщо у вас є зайві жабки від старих карнизів, то їх можна теж використати. Візьміть маленькі кульки, цоколями причепіть їх до кілець від жабок. Ці нехитрі прикраси можна закріпити по краях штор (буде така собі бахрома) чи скатертини.
Вибір святкових свічок та підсвічників просто вражає, але якщо у вас є діти, то можете спробувати з ними прикрасити свічку – малюкам буде цікаво. Для цього бажано взяти свічку (або декілька) великого діаметру, фольгу, бісер чи різнокольоровий стеклярус. З фольги можна вирізати зірки, місяць чи інші візерунки. Тоді легенько розігріти сірником край свічки і приліпити ці фігурки. Таким самим чином можна прикрасити свічку бісером чи стеклярусом. Можна використати і мереживо, але тоді свічка буде виключно декоративною деталлю в інтер’єрі, – запалювати її не варто.
Стіни прикрасьте новорічними зірками, пірамідами чи іншими декорами. Підвісьте їх на “дощиках”, стрічках чи ялинкових бусах.
Якщо ви не любите штучних ікебан, то дім можна прикрасити і “живими” декорами. Як ми уже згадували вище, для цього використайте горіхи, яблука, мандарини. Наші бабці колись загортали їх у блискучий папір і вішали на ялинку – можна скористатись їхнім досвідом. До того ж золотиста фольга до року Миші буде дуже актуальна. Ще однією живою прикрасою може стати вазон з пуансетією, або як її ще називають, Різдвяною зіркою.
Тож якщо ви хоча б на період Різдвяних свят хочете переселитись у казку, поспішайте на Новорічний ярмарок. І нехай рік Щура принесе у ваш дім лише радість та добробут!
http://www.wz.lviv.ua