“Особам у нетверезому стані та дітям до 18 років піротехнічні засоби використовувати не можна. Феєрверки поділяються на три категорії – наземний фігурний (різноманітні “вулканчики”, “фонтанчики”, “вовчки”), середній парковий та професійний. Кожен з них має свої вимоги щодо техніки безпеки – інструкція щодо застосування є на кожному виробі, – каже регіональний представник ТзОВ “Феєрверк” та ЗАТ “Піро-шоу” Ярослав Солодуха. – Сертифіковані піротехнічні установки достатньо поставити на тверду рівну основу (асфальт чи бетон) – закріплювати не обов’язково. Але якщо “стрілятимете” із землі, то установку треба добре закріпити, інакше вона може впасти і почати стріляти по людях. Ґніт не можна запалювати над установкою, його обов’язково треба спочатку відвести вбік. Контрабандної піротехніки краще не купувати, але якщо вже її придбали, то кріпити треба у будь-якому разі. У таких виробах, як правило, не розрахована вага установки і сила заряду, тому під час пострілу вона може впасти”.
Якщо ви цінуєте власну безпеку, то краще за феєрверком спостерігати здалеку. На упаковці має бути зазначено, на скільки метрів треба відходити від установки. Скажімо, якщо висота феєрверку 25 метрів, то на таку ж відстань краще відійти – якщо навіть установка перекинеться, до вас вогонь не долетить. Якщо ж установка 50-метрова, а ви стоїте за десять метрів, то втекти від вогню не встигнете.
У вітряну погоду феєрверк краще не запускати. Якщо вітер не сильний, то глядачі повинні стояти з того боку, з якого він віє – аби іскри не летіли на людей.
Не можна застосовувати феєрверки у невеличких дворах будинків, біля дерев чи електропроводів. Пусковий майданчик повинен бути щонайменше за 50 метрів від пожежонебезпечних об’єктів, лікарень, дитячих садочків, автостоянок.
Продаж петард у нас заборонено законом, попри це, придбати їх можуть навіть діти. Через те, що продають їх найчастіше “з рук”, петарди ще небезпечніші. Тому, купуючи такі вироби, зверніть увагу на упаковку – вона не повинна мати жодних ушкоджень, а також перевірте термін придатності. Відсирівши, вибуховий елемент твердіє, а потім, висихаючи, розтріскується. Простріл проходить по тріщинах, і петарда вибухає відразу, як тільки її запалиш. Тому трапляються випадки, коли петарди розриваються в руках. Не варто носити їх у кишенях без упаковки, а підпаливши, треба відкидати від себе на 5-6 метрів (але не під ноги іншим).
Навіть такий, здавалося б, безпечний виріб, як хлопавка, може призвести до трагічних наслідків. Тому дітям можна підривати їх лише у присутності дорослих. Хлопавку не можна спрямовувати в обличчя чи на світильники. Не варто нею бавитись, якщо в кімнаті обігрівач з розпеченою спіраллю. Бенгальські вогні можна запалювати лише у великих, добре провітрюваних кімнатах, або на вулиці.
Скільки це коштує?
Вартість феєрверку залежить від калібру, висоти та ефекту (кількості кольорів та форми). Мультиефектна установка на 25 пострілів, яка стрілятиме на 25-метрову висоту, коштує в середньому 60 гривень. Така ж установка, але з висотою пострілу 35 метрів – 120, на 50 метрів – 170 гривень.
http://www.wz.lviv.ua