Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

- Знаєте, люблю я розслабитися! Сяду, бувало, у крісло й можу три, навіть чотири години сидіти і на рибок дивитися!
- А що на це каже ваша дружина?
- Та її не цікавить, чим я на роботі займаюся.

Google рекомендує
Гумор

Шнобелівська премія


 Щороку справжні нобелівські лауреати — у бутафорських окулярах, з накладними носами, у фесках і подібних атрибутах — приходять, щоб вручити лауреатам «шнобелівки» їхні нагороди. Театром Sanders Theatre у Гарварді на 1166 місць, у якому проходить церемонія, постійно літають паперові літачки. Час виступу лауреатів обмежено 60 секундами. Тих, хто базікає довше, зупиняє Miss Sweetie Poo — маленька дівчинка, яка вигукує: «Будь ласка, припиніть, мені нудно!».



Отже, у номінації «Орнітологія» премію отримали Іван Шваб (Ivan Schwab) та Філіп Мей (Philip May) - за сенсаційне дослідження, яке пояснює, чому дятли не страждають на біль голови, незважаючи на те, що активно «б'ються головою об стіну». Вся справа в особливій будові черепа цього завзятого птаха.

Винахідник Говард Степлтон (Howard Stapleton) з Уельсу буде нагороджений «Шнобелівською премією миру» за розробку ультразвукового відлякувача підлітків - цей пристрій створює дратівний шум, добре чутний для тінейджерів, але недоступний слуху дорослих людей. Між іншим, антипідлітковий репелент Mosquito вже надійшов у продаж.

Американські вчені Лін Халперн (Lynn Halpern), Рендольф Блейк (Randolph Blake) і Джеймс Хілленбран (James Hillenbran) будуть нагороджені почесною премією за проведення серії експериментів, покликаних пояснити, чому люди так не люблять звук нігтя, що шкрябає об шкільну дошку: причина в особливій частоті акустичних хвиль.

Переможцями стали й двоє австралійців, які здивували математичний світ дослідженням: скільки разів необхідно повторити групове фото, щоб гарантовано отримати варіант, на якому ні в кого з учасників не будуть закриті очі. Щоправда, досліджені були лише групи з 20 і менше чоловік: для надійності математики радять зробити число знімків, рівне третині (за гарних умов зйомки) або половині від кількості людей на портреті.

За досягнення в медицині Шнобелівською премією відзначений американець Френсіс Фесмайр (Francis Fesmire), що опублікував фундаментальну працю з назвою «Припинення важкої гикавки за допомогою пальцевого ректального масажу»: при круговому масуванні прямої кишки гикавка проходить за якісь півхвилини.

З фізиків найбільш щасливими виявилися Безіл Аудолі (Basile Audoly) і Себастьян Нойкірх (Sebastien Neukirch), які довели у своєму кропіткому дослідженні, що висушені спагетті мають тенденцію ламатися на три або більше шматки - а навпіл зламати їх практично нереально.

Результат проекту, названого «Вплив температури на поширення ультразвуку в сирі чеддер» журі визнало неоднозначним, однак його автори - команда вчених з університету Валенсії - була визнана достойною «Шнобелівки» з хімії.

Принстонський вчений Деніель Оппенгеймер (Daniel Oppenheimer) вразив журі роботою «Наслідки невиправданого використання професійної наукової мови: проблема застосування довгих мовних конструкцій без необхідності» (Consequences of Erudite Vernacular Utilized Irrespective of Necessity: Problems with Using Long Words Needlessly).

Біолог Барт Кнолс (Bart Knols) з Голландії виборов приз за ще одну роботу, присвячену сиру. Цей вчений досліджував привабливість запаху різних ділянок тіла для самок малярійних комарів Anopheles gambiae, і показав, що ті буквально шаленіють від аромату людських ніг і лимбургського сиру.

Крім нього, премії в області біології визнаний гідним Стефано Гірланда (Stefano Ghirlanda), співавтора революційного дослідження «Кури обирають вродливих людей» (Chickens Prefer Beautiful Humans).

Приз вручають щороку, напередодні присудження нобелівських премій, в американському Гарварді, який дав світу найбільше нобелівських лауреатів.

«Шнобелівські» лауреати одержують премії «за досягнення і дослідження, які немає рації відтворювати». Для учених світу це дуже важливе визначення — відкриття або винахід визнається таким, якщо його можуть відтворити не тільки першовідкривачі, але й інші дослідники.

Журнал і премія виросли з хобі Марка Абрахамса, який любив писати кумедні статті на наукові теми. У 1990 році, будучи главою компанії, яка займається програмним забезпеченням, він почав намагатися знайти вихід цьому своєрідному творчому натхненню. У своїх пошуках він наштовхнувся на один майже гумористичний науковий журнал під назвою «Журнал невідтворюваних результатів» — попередник сучасних «Анналів неймовірних досліджень» — і став його головним редактором.

Саме тоді він чітко усвідомив необхідність у створенні премії. «Майже відразу я виявив: якщо ви є редактором наукового журналу, нехай навіть незвичайного, то різні люди звертаються до вас за порадою, як їм одержати Нобелівську премію, — говорить він. — Звичайно, більшість з цих людей ніколи її не одержать, проте деякі з них заслуговують хоч якоїсь нагороди». Так дивовижно легко виникла «шнобелівка».

http://ostriv.in.ua

Дата публікації: 27.07.2007
Прочитано: 6663 раз



Додатково на дану тему
Незаконные сказки. Мойдодыр.Незаконные сказки. Мойдодыр.
Карколомні компліменти дамам!Карколомні компліменти дамам!
Закон є законЗакон є закон
Про пиятикуПро пиятику
Коротка історія України та українців.Коротка історія України та українців.
25 признаков американского кино25 признаков американского кино
Мудрості та афоризмиМудрості та афоризми
Как избежать увольнения: веселые советыКак избежать увольнения: веселые советы
Она собралась за тебя замужОна собралась за тебя замуж
Женщина в офисе. Вечная тема.Женщина в офисе. Вечная тема.
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Молодий хлопець прокидається ранком після страшного перепою і жалібним голосом просить:
- Мамо, дайте горілки!
- Та нема, синку...
- А в куточку?
- Та на Великдень ж випили...
- А за дверима?
- Та після Великодня похмелялися...
- А у шафі?
- Та то ж батькові на сороковини!
- То я дивлюся, куди ж це батько поділись.

Реклама
Опитування
Скільки грошей Вам потрібно для щастя?

не в грошах щастя
мій фінансовий стан мене задовольняє
міліона доларів цілком вистачить
такої суми не існує



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 347
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 271 | користувачів сьогодні: 966 | переглянуто сторінок сьогодні: 13305 | всього сторінок переглянуто: 110928258




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.043 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.023 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.