Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Ну і життя у мене тепер! Курити не можна, пити - не думай і не мрій, улещувати
за жінками - під страхом смерті! Боже праведний!
- Ви що, так серйозно захворіли?
- Та ні. Аби ж то так... Я одружився!

Google рекомендує
Весілля

Чи можна створити щасливу сім’ю через шлюбний контракт?


 У шлюбному контракті не можна примусити чоловіка або дружину не пити або регулярно виконувати подружні обов'язки, але можна гарантувати собі квартиру після розлучення.
Словосполучення “шлюбний контракт” знайомий українцям переважно по телесеріалах. У наших молодят і сімейних пар поки не прийнято сильно заглиблюватися в економічну складову шлюбу. До шлюбного договору в пострадянських країнах в основному вдаються люди, які неодноразово одружувалися або виходили заміж і які зіткнулися з малоприємною процедурою розподілу спільно нажитого майна.





Правові нюанси шлюбного контракту прописані в статті 10-ої Сімейного кодексу. Відповідно до неї, “шлюбний договір регулює майнові відносини, права і обов'язки подружжя. Шлюбний контракт може визначати майнові права і обов'язки подружжя як батьків”. Простіше кажучи, в шлюбному договорі не можна прописати якісь обов'язки подружжя в особистому житті, а тільки вирішити певні матеріальні питання.

“У шлюбному контракті не можна врегулювати немайнові відносини — кількість дітей, виконання подружнього обов'язу тощо”, — розводить руками партнер “Адвокатського бюро Гутгарца” Катерина Гутгарц.

“Головна мета шлюбного договору — врегулювання майнових взаємин між подружжям, — підтверджує керівник юридичного відділу ТОВ ”Видавництво “Економіка” Павло Осадчий. — Звичайно, в контракті можна прописати обов'язок зберігати подружню вірність або не зловживати алкоголем. І навіть передбачити за це санкції — позбавлення права проживання або зменшення частки в сумісному майні. Проте такі моменти не врегульовані чинним законодавством, і потім, треба буде знайти нотаріуса, який візьметься завірити такий текст договору”.

Правда, в шлюбному контракті можна пов'язати особисті взаємини з матеріальними. “Наприклад, передбачити, що з народженням дитини батьки зобов'язані відкрити йому депозитний рахунок”, — розповідає Гутгарц.

Згідно з чинним законодавством, шлюбний контракт не можна скласти так, щоб поставити одного з членів подружжя в “надзвичайно невигідне матеріальне становище”. Правда, наші законотворці не уточнили, що саме розуміти під “надзвичайно невигідним матеріальним становищем”. Тому ущемленій стороні для захисту своїх прав доведеться звернутися до суду.
В результаті виникає правова колізія. “З одного боку, шлюбний договір не може погіршувати положення людини в порівнянні з тим, яке було до одруження. З іншої — у разі розлучення нажите в шлюбі майно підлягає розподілу 50 на 50%. Тому прописати, що хтось з розведеного подружжя залишиться тільки з тим, з чим він одружувався, не можна. Цей пункт договору можна буде з упевненістю оскаржувати”, — відзначає Гутгарц.

Квартирне питання
Зрозуміло, в шлюбному договорі досконало прописують питання житлової площі. Наприклад, в контрактах можна зустріти такий пункт: “Чоловік зобов'язується забезпечувати проживання своєї сім'ї в окремій квартирі, окремо від батьків дружини або його батьків, впродовж перших п'яти років спільного життя”.

Якщо один з подружжя вселяється в будинок іншого, то за договором вони визначають порядок користування житлом.

Наприклад, дружина, яка збирається поселитися у чоловіка, зобов'язується виїхати відразу після розлучення. Але на практиці цей пункт можна оскаржувати в суді. “Якщо дружина доведе, що її внесок в сумісний побут був значним і що вона має право на частку в майні, то суд може визнати за нею право на проживання в квартирі чоловіка або зобов'язати його виплатити компенсацію”, — говорить Гутгарц.




Бізнес на двох
Ще одне важливе питання сумісного життя — сімейний бізнес. Щоб уникнути ділення своєї фірми з колись улюбленою дружиною (чоловіком), кожний з подружжя може прописати в шлюбному договорі виняткове право на свій бізнес-проект. Те ж саме стосується, наприклад, заощаджень у банку. У шлюбний контракт включають пункт наступного змісту: “Внески, внесені до банківських (кредитні) установ на ім'я одного з подружжя, належать тому з подружжя, на чиє ім'я вони внесені”.
Регламентувати можна навіть... придбання. Наприклад, додавши в договір такий пункт: “Купівля речей на суму більше 5000 грн. здійснюється за попередньою домовленістю подружжя».

Як укласти шлюбний контракт
Шлюбний договір можна укласти і до, і після одруження. Контракт повинен засвідчити нотаріус. Оформлення договору вимагає 1-3 години часу, близько 300 грн. і переліку наступних документів: два паспорти, два ідентифікаційні коди, свідоцтво про шлюб або довідка із Загсу про подачу заяви на реєстрацію шлюбу. Також необхідно дві довідки про відсутність заборгованості перед податковою, їх оформляють просто в нотаріальній конторі. Вартість кожної довідки — 50 грн.
Юристи рекомендують кожному з подружжя включати в шлюбний контракт список приватної власності до укладення шлюбу. Наприклад, в Росії такий перелік є стандартним і включає об'єкти нерухомості, транспорт, а також меблі, золоті і срібні прикраси, ювелірні вироби і інші цінності.
Шлюбний договір укладають у трьох екземплярах, один з яких зберігає у себе нотаріус, а два інших — подружжя. Якщо договір оформлений до реєстрації шлюбу, то він вступає в силу в день реєстрації. Якщо контракт уклала сімейна пара, то він починає діяти в день його нотаріального засвідчення. Розірвати договір можна на вимогу одного з подружжя і за рішенням суду зважаючи на істотні причини, таких як неможливість виконання контракту.

http://www.para.te.ua

Дата публікації: 21.03.2007
Прочитано: 5338 раз



Додатково на дану тему
Підготовка до весілляПідготовка до весілля
Розрахування витратРозрахування витрат
Річниці весілляРічниці весілля
Дівоча вечіркаДівоча вечірка
Весільний букетВесільний букет
Весільні обручкиВесільні обручки
Как не ошибиться с выбором свадебной прически?Как не ошибиться с выбором свадебной прически?
Что НЕ дарить на свадьбуЧто НЕ дарить на свадьбу
Обязанности свидетелейОбязанности свидетелей
Перша шлюбна нічПерша шлюбна ніч
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

У школі:
— Діти, пам'ятаєте фільм "Згадати все" зі Шварценеггером про Марс — там була така жінка-мутант із трьома грудьми? Пам'ятаєте? От бачите... Це ви пам'ятаєте, а третій закон Ньютона — ні!

Реклама
Опитування
Як Ви відноситесь до вінчання?

На мою думку вінчання має бути обов'язковим
Перед вінчанням потрібно деякий час прожити разом
Мені подобається обряд, але вінчатись не хочу
Мені не подобається обряд вінчання
Мені байдуже



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 1881
Коментарів: 2
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 61 | користувачів сьогодні: 2098 | переглянуто сторінок сьогодні: 17865 | всього сторінок переглянуто: 106857688




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.033 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.028 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.