Господині
Додатково вам знадобляться: ляльки
Ляльки лежать у ліжечках. Учасники гри повинні розбудити ляльок, зробити з ними зарядку, умити, почистити їм зуби, причесати, прибрати ліжко, одягнути ляльок, нагодувати, погуляти з лялькою, пограти з нею, вимити їй руки, нагодувати, умити, роздягнути, покласти в ліжко і заспівати колискову пісеньку. Перемагає той, у кого це швидше і краще вийде.
Хто кого переспіває
Кожен згадує улюблену пісню. По знаку ведучого гравці починають співати, але про себе. А коли ведучий хлопне двічі, всі продовжують співати вголос. Головне - утримати мелодію і не переплутати слова.
Переможе той, хто доспіває пісню до кінця, не збившись.
У образі
Прочитайте яку-небудь маленьку розповідь, епізод або абзац. І запропонуєте подумати: хто і кому міг би цю історію розповідати? Діти напевно придумають безліч версій.
Тепер запропонуєте «розповісти» цю історію від імені героя-розповідача, тобто прочитати текст не своїм голосом. Голосом старого або однорічної дитини, карлика або велетня, розбійника або вітру... Залежно від вибраних версій. Зазвичай читати в образі дитині легше: начебто і не вона читає, а той, інший. А спотикається і пихкає, тому що так потрібно по ролі. Виправдано і легалізовано. Тому не страшно. І слухачі не нудьгують: їм належить оцінити роботу - схоже чи ні?
Магазин
Ну, в магазин будь-яка дитина й сама може пограти! – скажете ви. А ви спробуйте, не кожна дитина буде сама придумувати гру. Простіше - приєднатися до тієї, що вже придумали дорослі. У найпростіший магазин можна грати із зовсім ще маленькою дитиною. Для дорослішого дитинчати можна поставити завдання і поскладніше.
Для дітей молодшого віку підійде гра на розвиток пам'яті. Ви можете послати дитину в «магазин». Починають з 1-2 предметів, поступово збільшуючи їх кількість до 4-5. У цій грі корисно міняти ролі: і ви, і дитина по черзі можете бути і дочкою (або сином), і мамою (або татом), і продавцем, який спочатку вислуховує замовлення покупця, а потім йде підбирати товар. Та і самі магазини можуть бути разными: «Булочна», «Молоко», «Іграшки» і так далі Для більш старших потрібно зробити написи: «Магазин», написи відділів, цінники з написами товарів. Варіантів гри - тисяча, ніхто не заважає вам придумати свої.
Дитина - продавець Магазин закритий. У дитини картки-цінники і «товар». Завдання: розкласти «товар» по поличках, поставити цінники відповідно до товару (для маленьких - за допомогою мами або тата). Записати кількість товару (для маленьких - за допомогою рахункових паличок).
«Прийом товару»
Дитина - продавець, мама (тато) - постачальник. Постачальник привозить новий товар, продавець приймає, перераховує, розставляє по поличках, домовляється про постачання так, щоб товару була рівна кількість, тобто порахувати різницю.
«Дитина - продавець, батько – покупець»
Тут все ясно. Бажано називати різну кількість товару (залежно від віку). Можна ускладнити завдання: «Ні, я переплутала, мені треба не три олівці і п'ять книжок, а п'ять книжок і сім олівців». Дитина рахує суму, називає, виписує «товарний чек», отримує гроші, дає здачу.
«Дитина - покупець, батько – батько»
Мама посилає дитину «в магазин» (у іншу кімнату, де розташований товар) із списком (залежно від віку). Наприклад: «Купи, будь ласка, чотири книжки, два ведмежата і три олівці: червоний, синій і зелений».
«Переоблік»
Підрахувати залишок товару, порівняти із записаним раніше товаром і підрахувати різницю. З'ясувати, якого товару куплено більше, якого менше. Замовити «постачальникові» на завтра потрібнау кількість товару (з урахуванням «попиту», пояснити дитині, що це таке). Перерахувати «виручку» і здати «інкасаторові» (мамі). Для маленьких, звичайно, треба спростити завдання і починати з малого, поступово ускладнюючи. Доповнення: Щоб «посунути» дитину до порівняння кількості в грі № 3, треба попросити товару більше, ніж є в «магазині».
«Постачальник»
Постачальник привозить товар, але неправильну кількість. Дитина повинна перерахувати і з'ясувати скільки «постачальник» «недодав» або «передав» товару. Для цього товар повинен бути заздалегідь записаний.
«Дитина - постачальник, батько – продавець» Усе те ж саме, але навпаки. Для маленьких діток можна користуватися готовими картками з цифрами, для того, щоб «записувати» кількість товару, великі діти можуть записати. Можна «продавати» геометричні фігури, наприклад, «три зелені квадрати, один червоний трикутник і п'ять жовтих овалів», далі куби, піраміди, циліндри і тому подібне. Викласти іграшки, речі, все, що є на «прилавку». Покласти букви (картки, магнітну азбуку і так далі) в пакет. Гравці витягують букви по черзі і називають. Вони можуть «купити» той предмет, назва якого починається з витягнутої букви. Для підрахунку «куплених» речей можна скористатися рахунками.
http://www.mama-tato.com.ua