Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

З області техніки:
- Що таке танк, товариші бійці?
- Танк - це збуджений трактор, товаришу полковник!!!!

Google рекомендує
Секрети материнства

Дитяча іграшка: чи виправданий ризик?


 Дуже часто дорослі навіть не задумуються ким або чим є для дитини іграшка, чому іноді її легше відіпрати, почистити, аніж купити нову. Тому що твоє маля ні на крок не відходить від неї - з нею починає свій день, снідає-обідає, з нею ділить перший власний стілець, яблучко, а потім з нею ж і засинає. Ти хочеш і намагаєшся бути реалістичним і часто-густо пояснюєш дитині, що це слоненя вже таке старе, у нього немає ні хвоста, ні хобота, а вуха виглядають так, ніби їх гризли мишенята. А потім пропонуєш проміняти його на нове, чистеньке і гарненьке, а натикаєшся на обурення і негатив, бо справжні друзі не бувають старими, брудними чи негарними. Облиш, врешті решт кожна маленька людина теж має право на приватну власність. Твоє завдання зробити так, щоб улюблені іграшки не несли ніякої загрози життю та здоров‘ю твого малюка.



На жаль, сьогоднішній ринок іграшки просто "кишить" загрозами. Періодичні видання час від часу "підкидають" версії про те, що практично 80% того, що пропонується маленькому українцю шкодить його здоров‘ю. Спробуємо розібрати основні з них і спробувати запобігти придбанню таких іграшок.

Версія 1. Матеріали, з яких виготовляються дитячі іграшки часто є токсичними і досить небезпечними.

 Якщо вам коли-небудь щастило вибирати іграшку серед великої кількості пропозицій, ви, напевно, не раз звертали увагу на яскраві, трохи "не життєві" кольори зайців, слоненят та кубиків. Спеціалісти стверджують, що надто яскраве забарвлення - яскраво рожевий, в‘їдливо-зелений та інші - це перше, що має насторожити при виборі іграшки. Чим більш неправдоподібний колір, тим більш дешева фарба, що нанесена на іграшку, і, як результат, тим вища загроза високої її токсичності. То ж як і з чого виробляють іграшки?

На першому місці, звичайно ж, пластик. І це тільки на перший погляд здається, що цей матеріал зовсім не шкідливий. Насправді ж, в основі пластику лежить фенол - основа для виготовлення будь-якого пластику. В концентрації, дозволеній стандартами він не шкідливий. Але чи пише виробник іграшок який вміст фенолу в тій чи іншій іграшці і якщо так, то наскільки правдивою є така цифра?

Фенол за своєю природою це кислота, яка в чистому вигляді є дуже токсичною речовиною і при попаданні на шкіру викликає сильні опіки. Якщо ж та чи інша іграшка має у своєму складі вищу за норму концентрацію фенолу, вона відразу ж починає подразнювати шкіру та рецептори малечі. Як наслідок - ніяк не пояснена лікарями бронхіальна астма, напади алергії чи навіть екзема. Лікарі кажуть, що при тривалому контакті з предметами, в яких допустима норма фенолу перевищена в п‘ять разів загрожує ураженнями внутрішніх органів.

Але фенол не єдина шкідлива речовина, яку під час експертизи виявляють у дитячих іграшках. Виявляється, існують й такі, у складі яких є формальдегід - газ, який має канцерогенний ефект (знову ж таки, якщо перевищується допустима концентрація) та солі важких металів.

Останні, на думку багатьох лікарів - найнебезпечніші, бо зустрічаються в іграшках досить часто. Сурма, миш‘як, барій, кадмій, хром, свинець, ртуть і селен, як правило, незамінні компоненти фарби, якою розмальовують іграшки. Їх вміст теж допускається, але в дуже малих кількостях. Ароматичний амін - речовина, яку зовсім нещодавно виявили не лише в іграшках, але й в дитячому одязі, виробленому в одній з китайських провінцій. Отруйна фарба за своєю суттю здатна була викликати рак уретри та сечового міхура 83% китайських ляльок та 37% інших китайських іграшок щороку виявляються шкідливим для дитячого здоров’ю Ось чому перше, що має викликати вашу підозру - це яскравий, не природний колір білочки чи самосвала, який ви збираєтеся купувати.

Версія 2. Іграшка не повинна збуджувати психіку дитини та нервувати її.

 Традиційна іграшка впливає на всі рівні пізнання світу - зоровий, осязательний, звуковий. Маленьке створіння пізнає оточуюче середовище саме за допомогою улюбленого медвежатка чи м‘яча.

Якось на один з перших день народжень своєї хрещениці я подарувала їй кумедне рожеве зайченятко. Дитина й справді дуже зраділа яскравій іграшці, але все через декілька хвилин моя Софійка повернулася з розгубленим поглядом, запитавши: "Хрещенка, а хіба зайці бувають рожеві"? Ми, дорослі, тоді просто посміялися з дитячої спостережливості, аж ось не забарилася й друге питання про те, чи мають зайці настільки довгі вуха. В кінці-кінців, конкурсу мій подарунок не пройшов за що й був покараний та закинутий десь у куток кімнати. На моє запитання з розпачем про те, що їй не сподобався зайчик, трирічна дитина сказала так: "Ні, сподобався. Тільки він якийсь не живий"...

Цей урок запам‘ятався мені на все життя. І тепер, вже власним дітям я ніколи не купую рожевих слоненят чи жовтих жабок.

Отож, кожна дитяча іграшка має жити. І ще - вона обов‘язково має нести позитив. Психологи застерігають батьків не купувати дітям ляльок-вампірів, роботів-людожерів, привидів, павуків та скелетів. Така іграшка дуже часто спрямовує чутливу дитячу душу в русло насильства та дисгармонії. Вам же не потрібні діти з важким характером та стіною непорозуміння на додачу?

Версія 3. Іграшка повинна мати певний звуковий діапазон, який не шкодить барабанній перетинці дитини.

 Гадаю, ви не раз оберталися на вулиці, почувши неправдоподібні, страшні і занадто голосні звуки. А потім були неприємно здивовані, побачивши, що це всього-на-всього дитячий пістолет (автомобіль, велосипед і т.д.). Сучасні виробники таких "музичних" супроводів, здається, зовсім не звертають увагу на те, наскільки голосно буде працювати їх витвір і як це вплине на дитячу психіку.

Якщо купуєте дитячу музичну іграшку обов‘язково звертайте увагу на етикетку. Безпечна шумова межа для іграшки - 85 децибел. Якщо музичний супровід вище цього рівня, це може викликати у дитини проблеми зі слухом. Найбільш шкідливою та загрозливою вважається дитяча зброя, де рівень звуку коливається в межах 120-140 дБ, навіть коли знаходиться від вуха на відстані витягнутої руки.

Версія 4. Іграшка має відповідати віку дитини.

Одне з золотих правил дитячого виховання та розвитку. Невчасне знайомство з тим чи іншим предметом загрожує малюку розбитим лобом, пошарпаним одягом чи дрібним предметами у стравоході.

Мабуть, у кожного педіатра є своя власна історія стосовно того, як дитині з легень витягали той чи інший іграшковий предмет. Тому перш за все батьки і ті, хто поруч з дитиною мають гарантувати їй безпечність подарованих забавлянок.

 Перші іграшки. У віці до трьох місяців малюки здатні реагувати на звук, предмети, що рухаються та посмішки оточуючих. Ось чому на першому етапі розвитку малюкам найбільше подобаються музичні іграшки, так звані мобілі.

Як тільки малюк почне простягати до іграшки, що висить над ним ручки і доставати її , увага, - іграшку відразу ж слід прибрати. Ваш малюк перейшов на вищий щабель розвитку. Саме у віці 3-6 місяців нашим дітям починають подобатися тактильні відчуття і тому вони намагаються торкатися усього, що є поруч. Таким чином, аби не піддавати дитину ризику, у поле її зору варто класти лише ті іграшки, які не шкодять її здоров‘ю.

Дітям піврічного віку вже можна купувати ігрові центри - і дитині цікаво, і ви можете присвятити цей час собі.

При виборі іграшок дітям старшого віку варто пам’ятати, що вікове призначення іграшки - надзвичайно важливий компонент, а тому купувати трирічному малюку конструктор, призначений для дітей з 5 років, буде, принаймні, не раціонально.

Отож, якою б цікавою та привабливою не була іграшка, батьки мають навчитися читати етикетки. І якщо саме та інформація, яка вас цікавить на етикетці відсутня, варто серйозно задуматися, чого вартий такий ризик. Здоров‘я вам та вашим малюкам.

http://www.greenmama.ua


Дата публікації: 10.08.2007
Прочитано: 3673 раз



Додатково на дану тему
Цікаво про взуттяЦікаво про взуття
Одяг для вагітнихОдяг для вагітних
Як навчити дитину вирішувати задачіЯк навчити дитину вирішувати задачі
Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»
Вагітність: стригтися чи ні?Вагітність: стригтися чи ні?
Готуємося до пологівГотуємося до пологів
У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?
Календар вагітностіКалендар вагітності
Яким повинен бути для малюка перший день життя?Яким повинен бути для малюка перший день життя?
Якою повинна бути іграшкаЯкою повинна бути іграшка
[ Назад | Початок | Наверх ]
Коментарі

MaryKo
Дата: 14.08.2007 | Коментар: 1
MaryKoСчитаю, что лучше переплатить немного за игрушку - лишь бы она была действительно проверенная, хорошая и не навредила малышу

The footprints on the sands of time are not made by sitting down.
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Іде заняття в школі. Вчитель:
- Хто вважає себе дурнем, підведіться.
Через декілька хвилин підводиться Вовочка.
- Ти що, вважаєш себе дурнем?
- Hі, але негарно, коли ви один стоїте...

Реклама
Опитування
Як Ви відноситесь до організації свят "під ключ"?

Позитивно, маю бажання скористатися цією послугою
Ще не визначився, але скоріш позитивно
Звик(-ла) все робити сам(-а), так надійніше
Негативно, такі фірми приречені на провал



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 319
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 91 | користувачів сьогодні: 2298 | переглянуто сторінок сьогодні: 22460 | всього сторінок переглянуто: 106862283




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.037 сек. і 21 запитів до бази даних за 0.033 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.