Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Сьогодні в місцевій лікарні Святого Патріка місіс Сміт народила п'ятьох дівчаток. Лікарі сподіваються, що їм удасться врятувати життя містера Сміта.

Google рекомендує
Український туризм

Замок лицаря Свічки


 Жванець — невелике містечко із руїнами давнього замку у Кам’янець-Подільському районі Хмельницької області. Географічні координати: 48,5523 північної широти, 26,4889 східної довготи. Фортеця стоїть на високому пагорбі над чистою річкою в якій можна купатися і рибалити. Відстань до Дністра — рукою подати.



Що там можна побачити

Замок у Жванці стоїть руїною. Від п’ятикутної фортеці з подвір’ям розмірами один гектар залишилися частина стін та вежі над урвистим схилом, котрим, напевно, не ризикнув би спуститися жоден гірськолижник. Як не дивно, але найбільше час і люди пожаліли саме найдавнішу, північну вежу замку, що пильнує урвище над спокійними водами річки Жванчик. Ця споруда стоїть без даху, але стіни її міцні, всередині збереглися рештки каміну і чисті приміщення. Із заґратованих для безпеки туристів вікон-бійниць башти відкриваються краєвиди на десяти кілометрів полів та перелісків. Інші частини фортеці поруйновані більше, але саме з врослого за віки у землю і всуціль укритого травою бастіону, а не північної вежі виходять найкращі ракурси фортеці.

Ще однією „родзинкою” твердині є справжній німецький дзот часів Другої світової біля збереженої вежі. Він стоїть цілісіньким, з охайно зачиненими входами.

За відвідини залишків Жванецького замку платити не потрібно — вхід туди вільний, чим і користуються не лише туристи, а й місцеві мешканці. Вони до фортеці приходять по траву для каченят чи гусят.

Історії цього місця

 Коли і хто збудував замок на Жванці біля місця його впадіння у Дністер історики досі не з’ясували. Тривалий час вважали, що фортецю звели у XV столітті, але виявилося, що вона набагато давніша. Вперше про Жванець згадали 1431 року. Тоді польський король Ягайло подарував поселення лицарю Свічці. Потім фортецею володів власник замку у Бучачі Михайло Бучацький, а згодом — родина Калиновських.

Жванець розташований над самим Дністром, що слугував кордоном між Річчю Посполитою і Валахією, а згодом Османською імперією, тому на місто часто нападали. Траплялося й так, що волоський володар силоміць переганяв мешканців Жванця та околиць через Дністер і поселяв до себе, щоб було кому податки платити. Але люди самі або вже їхні діти вперто поверталися назад.

Бували у замку і королі та гетьмани. Так, 1621 року Жванець бачив Петра Сагайдачного і королевича Владислава, котрі йшли після перемоги над турками під Хотином. Коли польське військо переправлялося через Дністер, хтось пустив чутку, що польський гетьман наказав зруйнувати Жванець і ласі до грабежу вояки розійшлися так, що їх заледве зупинили.

Ще одного гетьмана і короля, а разом з ними і війну мешканці Жванця побачили 1653 року, коли козаки на чолі з Богданом Хмельницьким оточили і морили голодом у фортеці поляків під керівництвом короля Яна Казиміра. Шляхту тоді знову врятувала зрада татар. Згодом замок захопили турки і його нищили вже поляки. Потім ролі знову змінилися, турки зруйнували Жванець і його вже ніхто не відбудовував.

Як туди дістатися

До Жванця можна їхати двома способами: через Кам’янець і через Борщів. До Кам’янця можна дістатися автобусами, що курсують з „великого” автовокзалу Тернополя. Перший рейс - о 7.50, а останній — о 14.20. Дорога триває 4 год., квиток, в залежності від маршруту, вартує 22-30 грн.З автостанції Кам’янця автобуси до Жванця курсують часто.

Якщо ви оберете другий варіант, то варто спершу до Іване-Пустого доїхати потягом „Тернопіль-Іване-Пусте”, а вже звідти автобусом — до Жванця. Квиток на потяг коштує 7,3 грн, а на автобус — 3 грн. Дорога відповідно займе 4,5 год та 40-50 хвилин. Щоб потрапити до Жванецької фортеці, варто повернути у бічну вуличку навпроти високого місцевого костелу, біля „Вареничної” і пройтися приблизно двісті метрів один раз звернувши направо. Назад до Тернополя також можна повертатися вказаними шляхами.

Кому варто їхати

Залишки Жванецької фортеці приваблять передусім любителів старовини і тихого відпочинку з рибалкою, загоряннями та купанням, а також тих, хто не хоче пропустити решту літа, сидячи в місті. Якщо коротко, то відпочинок у Жванці це дешево і тихо. Про їжу під час цієї мандрівки можна не переживати, адже в містечку є кафе з гарячими стравами.

20minut.ua

Дата публікації: 08.11.2007
Прочитано: 3605 раз



Додатково на дану тему
Українські КарпатиУкраїнські Карпати
Пізнаємо Україну. Дендрологічний парк Пізнаємо Україну. Дендрологічний парк "Софіївка"
Містика древнього НіжинаМістика древнього Ніжина
Золота гораЗолота гора
Ріки України: нова альтернатива відпочинкуРіки України: нова альтернатива відпочинку
Свято пробудження ГірСвято пробудження Гір
Мандруй Україною!Мандруй Україною!
 Олеський замок Олеський замок
Цікаво про ...Цікаво про ...
Тустань — наскельне місто-фортецяТустань — наскельне місто-фортеця
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Їсть чоловік яблука, вибирає звідти насіння і кладе собі до кишені. Прапорщик побачив це і цікавиться, мовляв, для чого. Чоловік каже:
- А це насіння у мене потім куплять - воно ж інтелект підвищує.
- О, а може, ти мені одне продаси?
- Бери. Одна штучка 10 гривень. Прапорщик з'їв одну насінину і каже:
- Та за 10 гривень я міг два кілограми яблук купити!
- От бачиш: відразу розумнішим став!

Реклама
Опитування
Як Ви відноситесь до вінчання?

На мою думку вінчання має бути обов'язковим
Перед вінчанням потрібно деякий час прожити разом
Мені подобається обряд, але вінчатись не хочу
Мені не подобається обряд вінчання
Мені байдуже



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 1881
Коментарів: 2
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 51 | користувачів сьогодні: 1374 | переглянуто сторінок сьогодні: 6633 | всього сторінок переглянуто: 106846456




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.034 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.030 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.