Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна   пїЅ
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Зустрічаються два сусіди.
- Слухай, поясни, чому твоя теща вечорами так кричить?
- Я їй ноги мию.
- Я своїй теж, але моя задоволена
- Так? Чудно... А що потім?
- Рушником витираю
- А я викручую...

Google рекомендує
Закордонний туризм

Шотландські замки або номер з привидами


 Найзнаменитішим замком у всій Шотландії, хоч і не найстародавнішим, звичайно, є Балморал (Balmoral) - літня резиденція англійської королівської сім'ї ще з часів королеви Вікторії. Назву сучасній будові дав інший стародавній замок, руїни якого знаходяться тут же, неподалік.



Кажуть, що коли принц Альберт вперше відвідав ці місця, ліси навколо зруйнованого часом замку нагадали йому Тюрінгию, його батьківщину. Саме це послужило приводом для покупки ділянки землі, на якій згодом був зведений той Балморал, зубчаті стіни якого дотепер підносяться над зеленню старовинних дубів.

Другий Балморал був збудований в баронському стилі архітектором Вільямом Сміттом. Роботи були завершені в 1855 році, після чого замок був подарований королеві Вікторії від чоловіка, що гаряче любить. З тих пір замок придбав статус королівської дачі, куди члени монаршої сім'ї виїжджають на літні місяці, а любов до Балморалу вважається відмінною рисою «справжніх» королів.

Відомий такий факт: неприязнь до принцеси Діани в найяснішій англійській сім'ї стала рости саме після того, як в газетах з'явилася фотографія принцеси, що з нудьгуючою міною прогулюється по доріжках маєтку. А вже після того, як вона привселюдно заявила, що літо в Балморалі для неї є справжнім випробуванням із-за тиші і нудьги, сім'я у один голос вирішила, що принцеса «несправжня».

Одна з кімнат замку - Дункан-хол - вважається тим місцем, яке надихнуло Шекспіра на опис сцени вбивства короля Дункана Макбетом в трагедії «Макбет».

 Навколо замку розбиті прекрасні сади, включаючи уникальнійший «Сад на воді». Неподалік дотепер стоїть садовий будиночок, де королева Вікторія, вже будучи вдовою, любила снідати і писати свої знамениті щоденники.

Ліси, що оточують замок, залишилися незайманими при будівництві, що зберегло велику частину живності і забезпечило замку славу кращих мисливських угідь в країні. У протікаючій за Балморалом річці Ді (Dee) всі англійські королі і принци традиційно ловлять рибу. У зв'язку з тим, що тут чудово ловиться лосось, високих іноземних гостей, як правило, запрошують на рибалку. Тільки треба не забути всю спійману рибу в кінці дня випустити назад. Це теж частина традиції, як і обов'язкове носіння чоловіками шотландського костюма під час перебування в Балморалі.

У всю решту пори року, коли королівська сім'я не живе в замку, він відкритий для відвідувачів. Прямо у тіні світло-сірих високих стін розташовані ресторанчики і кафе, де можна покуштувати справжній англійський чай з розписних фарфорових чашок у вікторіанському стилі. Враження, що ви побували на чайній церемонії у королеви, буде повним.

Замки Друм (Drum) і Гратс (Grathes), що відносяться до XIII і XIV століть відповідно, розташовані на тій же річці Ді, тільки трохи вниз за течією, і відстоять один від одного всього на п'ять миль. Земля, на якій вони збудовані, була дарована їх першим власникам - Олександру Бурнетту і Вільяму де Ірвіну - королем Робертом Брюсом в 1323 році за вірність трону і інші заслуги. Місцеві жартівники стверджували, що обом вельможам була виділена одна земля на двох, але замість того, щоб по звичаях того часу почати війну один з одним, було ухвалене мудре рішення поділити землю навпіл. Стіни замку Друм мають 12 футів в товщину, і там є навіть потайна башта, в якій, як свідчать легенди, у разі небезпеки ховалися господарі або насильно ховали когось іншого. Часи були темні...

Замок Стірлінг (Stirling) свого часу був стратегічно важливим фортом. Тут, образно кажучи, лежали ключі від нагір'я і рівнин Шотландії. Той, хто володів Стірлінгом, був господарем Шотландії. Замок, що виріс прямо з скелі, пам'ятає війни XIII і XIV століття. Він кілька разів переходив з рук шотландців в руки англійців і назад. З 1496 року замок був резиденцією королівського будинку Стюартов, тут була коронована Марія Стюарт, і сьогодні він зберігає той вигляд, який придбав при її правлінні.

Замок Інверерей (Inveraray) за шотландськими мірками можна рахувати новостроєм - він виник в XVII столітті і є яскравий зразок шотландського баронського стилю. Замок дотепер є фамільною резиденцією клану Кемпбел, тому відкритий для відвідувачів лише частково. Історія замку повна містичних розповідей. У ньому, по одній з легенд, мешкає привид убитої арфи герцога Аргіла, господаря замку. Переказ також свідчить, що в небі над замком бачили битву французів з воїнами нагір'я, а пізніше була одержана звістка про загибель шотландців, що атакували французький форт.

Багато замків переобладнані в готелі, де, як і вважається, мешкають фамільні привиди.


Колись замок Гламз (Glamis) був всього лише мисливським будиночком королів Шотландії. Саме тут король Малколм II Шотландський помер від ран, одержаних в битві. У 1372 році будинок був переданий сім'ї графів Стратморов. З тих пір Гламз - спадкове володіння Боуз-Лайонов, шотландських графів Стратморов і Кингхорнов. У цьому будинку виросла леді Елізабет Боуз-Лайон - королева-мати, що недавно померла. Принцеса Маргарет також народилася тут.

Власне замком Гламз став в XVII столітті, коли був грунтовно перебудований. І, як всякий британський замок, тут же обзавівся привидами. У ньому є таємна кімната, розташована в товщі стіни. Її вікна видно з двору, а входу в кімнату немає. По легенді, граф Стратмор і його друг приречені дияволом вічно грати там в карти за те, що наважилися узятися за азартну гру в неділю. Якщо підійти до стіни в тому місці, де розташована кімната, то в ніч з суботи на неділю можна почути розмову двох нещасних.

Протягом декількох сторіч по Гламзу бродить примара леді Дженет Дуглас, звинуваченої королем Джеймсом V в чаклунстві і спаленої живцем. У замку і його околицях часто з'являється примара Сірої Пані, про яку взагалі нічого не відомо. Дух маленького хлопчика-пажа часто виникає в гостиної королеви-матері, де він тихо сидить в очікуванні розпоряджень. У обличчя сплячих гостей ночами заглядає невідомий лицар в повній зброї. Одна з кімнат замку - Дункан-хол - вважається тим місцем, яке надихнуло Шекспіра на опис сцени вбивства короля Дункана Макбетом в трагедії «Макбет».
Не дивлячись на похмурі легенди, сам Гламз дуже живописний, а навколишня природа діє більш ніж заспокійливо.

 Біля замку розбито декілька садів, зокрема італійський парк з живоплотами і алеями, буків. Тут є також спеціальний маршрут, що проходить через реліктові ялицеві і модринові гаї.

Особливе місце в серцях шотландців займає замок Урхарт (Urquhart), грандіозні руїни якого відображаються в оглядинах озера.

Лох-Нес (Loch Ness). Адже саме йому, а не водам озера, місцеві жителі зобов'язані всесвітньою славою і невичерпним потокам туристичних фунтів стерлінгів.
Тоді як туристи зі всього світу намагаються виловити Несі в озері, жителі найближчого села прагнуть не підходити у сутінках до руїн. Колись мешканці замку з покоління в покоління передавали легенду про злом Водяному Келпі, що вартував води Лох-Неса і що був подорожнім у вигляді довгошийого коня з маленькою головою. Замок давно вже лежить в руїнах, а легенда жива і понині, як і прізвище власників замку - Грант. Тільки замість коня майже симпатичний динозавр і трикутні пляшки одного з кращих сортів віскі.

Всі гори, долини, річки і водопади просто напхані всякою нечистю, з якою у шотландців споконвіку склалися свої, досить теплі відносини.

Послухати історії про Несі можна в навколишніх пабах, де спаси вас бог засумніватися в існуванні лохнеского чудовиська вголос, скептично відмітивши, і це нехитро, зважаючи на фортецю місцевого віскі, що озеро здається населеним монстрами! Жителі сусіднього села свято вірять в реальність чудовиська Несі, яке приносить їм недурний дохід, і не збираються так легко розлучатися з його сусідством.

Шотландці взагалі дуже марновірний народ, схильний вірити у все містичне, тому легенд і міфів просто не злічити, а якщо вірити місцевим жителям на слово, то всі гори, долини, річки і водопади просто напхані всякою нечистю, з якою у шотландців споконвіку склалися свої, досить теплі відносини.

Наявність в Шотландії незліченої кількості примар обіцяє туристам не тільки масу вражень, але і відображається на їх гаманцях. Річ у тому, що багато хто із замків переобладнані в готелі, де, як і вважається, мешкають фамільні привиди. Цих безтілесних мешканців нинішні господарі бережуть як зіницю ока, а їх реклама, напевно, ще важливіша, ніж реклама віскі в місцевому барі. Готель з привидами традиційно має великий попит, а за кімнати беруть дорожче.

Наприклад, замок Дорноч (Dor-noch), перші згадки про яке відносяться до початку XIV століття, славиться не тільки як прекрасний гостинний готель, але і як один їх самих густозаселених привидами замків. Перша споруда була зруйнована вщент у середині XIV століття в результаті міжусобних воєн між войовничими Гордонами і власниками замку Сазерлендамі, але вже протягом наступних декількох десятиліть була відбудована наново. Розповідають, що коли герцогиня і герцог Сазерлендськіє були отруєні в Хельмсдейльськом замку в 1567 році, стіни Дорноча стрясалися. Привиди подружжя дотепер з'являються ночами в замку, як і примари багатьох інших його колишніх мешканців.

Такі готелі звичайно ремонтують особливим способом - залишаючи все старе і лише подекуди вкраплюючи досягнення цивілізації. Стелі в кімнатах низькі, віконця вузькі, забрані гратами, а меблі, здається, збереглися ще з часів перших мешканців замку. Але це все бутафорія - старизна закінчується у ванних кімнатах, де постояльців чекають білосніжні ванни, душові кабінки і пухнасті рушники. Сніданок вам теж не стануть подавати на олов'яних дошках і віскі не наллють в дерев'яні кухлі. Хоча треба сказати, що всі ці «сучасності» тут же забуваються, коли темної-темної вночі під завивання північного вітру, що рве з петель стародавні віконниці, в коридорі, а то і прямо у вас в кімнаті почнуть скрипіти мостини. Лякатися не варто - дбайливі господарі покладуть вам в тумбочку Біблію, а на столик в кутку поставлять карафку віскі.

vz.ru

Переклад http://buket.ck.ua

Дата публікації: 29.05.2007
Прочитано: 4064 раз



Додатково на дану тему
Подорож до ПарижуПодорож до Парижу
Відпочинок у ХорватіїВідпочинок у Хорватії
Романтична подорожРомантична подорож
Край світу. Марокко.Край світу. Марокко.
Подорожуємо світом. ІталіяПодорожуємо світом. Італія
Карлові-Вари (Чехія)Карлові-Вари (Чехія)
АнталіяАнталія
Країна мрій. Мальовнича ШвейцаріяКраїна мрій. Мальовнича Швейцарія
Все що вам варто знати про подорожі літакомВсе що вам варто знати про подорожі літаком
Домінікана. Країна морського вітру і прекрасних квітівДомінікана. Країна морського вітру і прекрасних квітів
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Наш вчені винайшли новий тест на уважність: одна смужка-уважний, дві - десь роззявив рота.

Реклама
Опитування
Чи потрібні опитування на сайті?

Так, звичайно. Це корисно
Скоріше так. Але не варто зловживати
Скорше ні. Це - зайва втрата часу
Абсолютно не потрібні.
Набридло - на усіх порталах одне й те саме!
Мені взагалі однаково



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 887
Коментарів: 0
Головна |  пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ
статистика  користувачів онлайн: 76 | користувачів сьогодні: 810 | переглянуто сторінок сьогодні: 12697 | всього сторінок переглянуто: 107067177




пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ, пїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ (пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ, пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ, пїЅпїЅпїЅпїЅ).
пїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ - пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅ http://buket.ck.ua



пїЅ 2006-2008 пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ GVM
пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ: пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ

Генерація сторінки: 0.046 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.030 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.