Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

- Що таке блондинка під душем?
- Чиста дурість.

Google рекомендує
Закордонний туризм

Піраміда майя в Чічен-Іца (Мексика)


 Два рази на рік на піраміді виникає особливий візуальний ефект. Тисячі людей збираються, щоб побачити в чітко визначений час на щаблях північних сходів із трикутників світла й тіні зображення гігантського Священного Змія, що повільно сповзає до підніжжя піраміди...



Головною пам'яткою Чічен-Ица є піраміда майя Кукулькан. Її ще називають "Ель-Кастильо", що в перекладі з іспанської означає "замок".

Піраміда була побудована близько 800 року нашої ери. Вона є найбільш відомим храмом племені майя, який служив політичним та економічним центром цивілізації. "Кукулькан" мовою майя означає "пернатий змій".

Висота піраміди 25 метрів, на її верхньому майданчику розташований храм. В основі піраміди - квадрат зі стороною 55,5 м. На сторонах піраміди — 9 терас, по одній на кожну область царства мертвих. Так майя уявляли собі потойбічний світ — те місце, куди вони відправлялися після смерті.

До вершини піраміди ведуть чотири широких крутих сходів-драбин, поділених на 18 прольотів, кожний з яких відповідав місяцю року, адже в календарі майя було 18 місяців.

Кожні сходи складаються з 91 щаблинки. Якщо число щаблинок сходів помножити на кількість сходів (4) і розглядати платформу на вершині піраміди, на якій стоїть храм, як ще одну сходинку, то одержуємо 91 x 4 + 1 = 365 — кількість днів у році . Ці цифри — зовсім не випадковий збіг. Учені зробили висновок, що майя поклали в основу побудови піраміди календарний принцип. Та й сама піраміда, можливо, мала якесь астрономічне значення.

Піраміда орієнтована суворо на чотири сторони світу. Сходи, що розташовані на північному боці піраміди, унизу по краях кінчаються зміїними головами, які є символом бога Кукулькана.

Підйом сходами на верхній майданчик піраміди небезпечний. Лише одні, західні сходи, реставровані, і ними можна підніматися, тримаючись за протягнений уздовж залізний ланцюг.

При погляді знизу на сходи, здається, що ширина щаблів унизу й нагорі піраміди та сама. Цей оптичний обман, очевидно, створений для посилення магічної дії спорудження, адже у дійсності сходи догори значно розширюється.

Є в піраміди Кукулькана ще одна цікава особливість. Вона була виявлена тільки у ХХ столітті при реставрації цього спорудження. Двічі на рік відбувається явище, яке непосвяченим може здатися дивом...

Два рази на рік, у дні весняного й осіннього рівнодення, на піраміді виникає особливий візуальний ефект. Тисячі людей збираються, щоб побачити в чітко визначений час на щаблях північних сходів із трикутників світла й тіні зображення гігантського Священного Змія, що повільно сповзає до підніжжя піраміди...

А відбувається це так: 17 година 15 хвилин - на балюстрадах піраміди починається гра сонячного світла. З'являється зображення, утворене тінню, яка відкидається північно-західним кутом піраміди. У міру того, як сонце опускається усе нижче й нижче, картина стає більше виразною.

17 година 30 хвилин- сім трикутників світла повністю обрисовують сім вигинів величезної змії, що ізвивається . Її хвіст - на верхній платформі піраміди, а тіло тягнеться долілиць уздовж сходів, де біля самої землі закінчується значною скульптурою зміїної голови з люто роззявленою пащею. Ця ілюзія триває рівно 3 години 22 хвилини.

Можна тільки припускати, що це символізувало для майя. Можливо, тим, хто спостерігав це явище, здавалося, що священний Пернатий змій Кукулькан немов би повертається до життя. Сучасні ж прочани стверджують, що побачивши таке видовище, в них настає духовне просвітління.

Це майже чарівне явище давнього божества як сигнал настання рівнодення свідчить, що в древніх майя існувала розвинена геодезія й астрономія. Якби піраміда була повернена хоча б на один градус убік, дивна гра світла й тіні ніколи б не виявилася. Тільки цивілізація з висококваліфікованими топографами й астрономами могла домогтися настільки прецизійної точності, щоб одержати із гри світла й тіні унікальне зображення у точно заданому місці в точно заданий момент!

Матеріали з http://4ygeca.com

Дата публікації: 29.05.2008
Прочитано: 9272 раз



Додатково на дану тему
Подорож до ПарижуПодорож до Парижу
Відпочинок у ХорватіїВідпочинок у Хорватії
Романтична подорожРомантична подорож
Край світу. Марокко.Край світу. Марокко.
Подорожуємо світом. ІталіяПодорожуємо світом. Італія
Карлові-Вари (Чехія)Карлові-Вари (Чехія)
АнталіяАнталія
Країна мрій. Мальовнича ШвейцаріяКраїна мрій. Мальовнича Швейцарія
Все що вам варто знати про подорожі літакомВсе що вам варто знати про подорожі літаком
Домінікана. Країна морського вітру і прекрасних квітівДомінікана. Країна морського вітру і прекрасних квітів
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

З пивного бару пізно вночі вивалюються мужики.
- Що це за дивний запах?! - питає один
- Це свіже повітря, - помічає перехожий.

Реклама
Опитування
Як Ви відноситесь до вінчання?

На мою думку вінчання має бути обов'язковим
Перед вінчанням потрібно деякий час прожити разом
Мені подобається обряд, але вінчатись не хочу
Мені не подобається обряд вінчання
Мені байдуже



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 1881
Коментарів: 2
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 47 | користувачів сьогодні: 950 | переглянуто сторінок сьогодні: 3287 | всього сторінок переглянуто: 106843110




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.036 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.031 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.