Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Буратіно тиждень поспіль брехав тату Карлу. Від цього у нього ріс ніс, який тато Карло періодично спилював. Стос дров ріс-сім'я готувалась до зими...

Google рекомендує
Різдво та Новий рік

Як зустрічали Новий Рік у різні десятиліття. Деякі факти з минулого.


 Давайте перегорнемо їх заново й пильніше вдивимося в минуле. Адже не дарма говорять: "Грандіозне бачиться на відстані". Старі факти, забуті імена, напівзотліли сторінки.1915 рік

Головна тема для обговорення

Нашумілий судовий процес над Фаєю Шмулевич, що обвинувачувалася в убивстві Лідії Фоміної. Остання була коханкою чоловіка підсудної, що не заважало жінкам протягом довгого часу вважатися подругами. Але коли Фоміна завагітніла, "серце обманутої жінки не витримало..." Присяжні засідателі винесли Фаї Шмулевич виправдувальний вирок.

Проти чого виражали обурення

Проти поганих умов відпочинку на вітчизняних курортах, зокрема, на Кавказі. Адже у зв'язку з війною шлях на прославлені німецькі й австрійські курорти був закритий.

Про що засмучувалися

Про Сару Бернар, якій у віці 72-х років довелося ампутувати ногу.

Кого славили

Княгиню Е.Шаховську - першу жінку-льотчика російської діючої армії.

Що рекламували

Бритвений апарат "Жиллет".

Засоби від геморою.

Швейні машини компанії "Зингеръ".

Чудодійний препарат "Спермін-Пеля", що допомагає від сухоти, сифілісу, неврастенії, статевого безсилля й старечого маразму.

Крем "Метаморфоза", "радикально видаляє ластовиння, вугрі, зморшки й інші дефекти лиця".

Щурогубитель. За тридцять рублів можна було придбати цілий пуд щурячої отрути.

Всяка всячина

Кондитери випустили шоколадні бонбоньєрки на найактуальнішу тему дня - війна.
Солодкі фігурки зображували сестру милосердя біля ліжка пораненого солдата.
Ліва туфля балерини Гельцер була продана з аукціону за 105 рублів. Гроші пішли на фронт.

1927 рік

Що святкували

Ювілей Клари Цеткін. П'ятого липня їй виповнилося 70 років, але сама ювілярка стверджувала, що тільки 50. Ні, склероз тут ні до чого. Велика революціонерка стверджувала: "Один англійський поет написав, що по-справжньому народився в той день, коли пізнав свою кохану. А я свого коханого - німецький робітничий клас - пізнала, коли мені було 20 років".

Що таврували

Пана Чемберлена.

Світову буржуазію в особі американських імперіалістів.

Короткі спідниці й пудру.

Комсомолка Г. написала лист в "Робітницю" з питанням, чи можна їй фарбувати губи й носити золоте кільце на згадку про маму. Диспут, що виник на сторінках журналу, набув небаченого розмаху. Серед відгуків були гнівні: "Краще б вона здала це кільце в МОПР у підтримку товаришів, що нудяться в закордонних в'язницях!"; уїдливі: "Чому б комсомолці Г. на згадку про маму не носити її старомодний салоп?", безкомпромісні: "Руки робочої людини повинні бути вільні від прикрас, а губи й щоки повинні бути червоними від природи!" На боязку спробу однієї "відщепенки" виступити за косметику і яскравий одяг редакцією була відповідь: "Ажурні панчішки, спідниці з розрізами розраховані на "самцівські" почуття чоловіків. Хіба зміст і краса життя у цьому? Це дзенькіт із чужої дзвіниці, що колись служила єдиним маяком у житті буржуазної жінки".

Новорічну ялинку. Це свято називали "звичаєм старовини, що уже віджив своє". Вважалося, що обстановка, у якій проходить "ялинка", шкодить фізичному й психічному здоров'ю дітей. Батькам пропонувалося замість тендітних і непотрібних ялинкових іграшок порадувати дитині коробку кольорових олівців.

Про що сперечалися

Чи повинна жінка, що вийшла заміж, поступитися своїм робочим місцем безробітній, якщо чоловік здатний її прогодувати? Звичайно ж, відповідали одні, бачачи в цьому єдиний спосіб вирішити проблему безробіття. У жодному разі, вигукували інші, вважаючи, що життя у вузьких рамках домашніх інтересів не може задовольнити жінку.

Як піклувалися про здоров'я

Великою популярністю користувався санаторій "8 Березня". Головним показником ґрунтовно поліпшеного здоров'я вважалося те, що за час відпочинку жінка набирала 6-7 кілограмів. Лікарі висловлювалися проти "сповивачів", тобто проти сповивання. Почалася боротьба проти круглих підв'язок.

Що читали й що дивилися в кінематографі

Бестселери - "Ткачиха Дуня" Алексєєвої, "Работница, крепи смычку!" Глєбова, "У советских домен" Громова. Слово "фільм" тоді було жіночого роду. Великий інтерес викликав "фільм" "Поет і цар" - про загибель Пушкіна. Цікаве трактування образа Миколи I, великого любителя жінок. Виявляється, він сам був небайдужий до Наталі Миколаївни й саме тому не запобіг дуелі, що забрала життя великого поета.

Що рекламували

В основному, книги. Наприклад, за 80 копійок можна було оволодіти азами віршування, а за карбованець довідатися про всі методи контрацепції.
Депіляторій "Антикрин Гару": "Позбудьтеся зайвого волосся!"

1939 рік

Ювілеї
Пройшло три роки з тих пір, як було введено декрет про заборону абортів. Правда, офіційно це звучало трохи по-іншому - і аборти дозволялося робити тільки в тому випадку, якщо вагітність і пологи загрожували життю жінки.
26 лютого виповнювалося 70 років Надії Костянтинівні Крупській, "найстаршому члену партії, найближчому помічникові Леніна". А наступного дня, 27 лютого, її не стало...

Чому раділи

Декретній відпустці довжиною в 63 дні (35 - до пологів і 28 - після).

Новим предметам домашнього побуту: електромлинниці, що дозволяли пекти млинці без чаду й диму, а також досягненням радянських хіміків, що полегшили працю жінки: в 1939 році були випущені "Антипятноль" і "Стиркон" (пральний концентрат).

Новій забаві "Трезор". Ця іграшка являла собою собачу буду, у глибині якої було плюшеве щеня. Достатньо було дитині крикнути "Трезор!", як пес із заливистим гавкотом "вибігав" до свого хазяїна.

Про що мріяли

Про повну рівноправність між чоловіком і жінкою. Заради цього молоді дівчата спускалися в шахти, з ентузіазмом освоювали професію машиніста паровоза.

Екзотика

Новорічну ніч на висоті більше 4 тисяч метрів провела Римма Дольникова. Ім'я цієї безстрашної радянської альпіністки стало відомо у всій країні, адже Римма стала першою жінкою, що піднялася на вершину Ельбруса взимку.

Що рекламували

Радянське шампанське.

Компактну пудру.

Сигари "Кубань" і "Нові". До речі, тоді Мінздрав ще не попереджував про шкоду тютюнового диму.

Що читали

"Дикого собаку Динго" Р.Фраєрмана, Агнію Барто, Маргариту Алігер, Бориса Житкова.

Що пропонували

Відпустку по вагітності скоротити.

1951 рік

Що наповнювало серця радістю

Чергове зниження цін на продовольчі й промислові товари.

Успіхи радянського балету. Балерина Майя Плісецька стала лауреатом Міжнародного конкурсу молоді в Будапешті.

Впровадження звання "Мати-героїня", яке негайно одержали 33 тисячі жінок.

Що обговорювали

Проблему шкільних сніданків. Діти брали із собою бутерброди, а в більшості шкільних буфетів були одні солодощі. До речі, школи як і раніше, були чоловічі й жіночі, але в повітрі вже витало питання про "возз'єднання" хлопчиків і дівчат.

Муки пологів або щастя народження? Уже тоді була висловлена думка про те, що біль не тільки не є обов'язковим, він заважає нормальному плину пологів. Правда, ця думка суперечила уставленій думці про те, що чим болючіше при пологах, тим ближча й рідніше дитина. Радянські лікарі розробили свій, психопрофілактичний, метод знеболювання пологів, який може опанувати будь-яка жінка за допомогою акушера.

Питання про фізичне покарання дітей. Зіштовхнулися дві точки зору. "Дітей б'ють для їх же користі" і "Пороття - це антирадянський метод виховання".

Що рекламували

Туалетне мило "Квіткове".

1963 рік

Чому радувалися

Гарячій воді у квартирах. Правда, привід для радості був тільки у жителів Москви й Ленінграда.

Подія номер один - подвиг першої жінки-космонавта Валентини Терешкової, що провела в космосі 71 годину, подолавши біля двох мільйонів кілометрів і 48 разів облетівши навколо нашої планети!

Із чим не бажали миритися

З міщанством. Синонімами йому були обмеженість, холопство, безхарактерність і вульгарність. Ніколи ще прислів'я "Моя хата скраю" не піддавалася такій убивчій критиці.

З долею знедолених дітей в Італії. Ім'я 12-літнього Луїджино Бендито, покаліченого в столярній майстерні, де хлопчик працював по 12 годин на добу, стало відомо всьому радянському народу.

З "чортовинням і злиденністю старих років", тобто з релігією. У ту пору багато сперечалися - хрестити або не хрестити дітей. Радянська преса закликала "не віддавати своїх дітей знущанню древньої тьми".

Як піклувалися про здоров'я

У жіночих журналах з'явилися комплекси вправ для стрункості. Лікарі-косметологи (так, були вже й такі) попереджали про шкоду перманенту (хімічної завивки) і рекомендували дуже дбайливо ставитися до волосся, підданого впливу "хімії".

Про те, про се...

Білизну вибілювали скипидаром.

Зі всіх видів тканин віддавали перевагу лавсану - не мнеться, добре переться й набагато дешевше, ніж вовна.

Дуже популярні були біляші. Очевидно, після того, як Юрій Гагарін в одному з інтерв'ю зізнався, що це - його улюблена страва.

Відвідання косметичного кабінету (масаж і живильна маска) коштувало 2 рублі. Для середньостатистичної родини цієї суми вистачало на денний раціон харчування. Не дивно, що перші косметичні кабінети пустували.

1975 рік

Чим пишалися

Тим, що 1975 рік був оголошений Міжнародним роком жінки.

Аллою Пугачовою, яка в 1975 році одержала першу премію фестивалю "Золотий Орфей".

Що викликало тривогу

Погоня за модою. "Престиж людини визначається більш важливими речами, ніж довжина спідниці й висота "платформи", - писали жіночі журнали.

Про що сперечалися

Про джинси. Старше покоління лаяло "штани з рогожки" за наслідування Заходу, відсутність смаку й безликість. А покоління "джинсових хлопчиків і дівчинок" заявляло у відповідь: "Так, ми всі в однаковому, але, можливо, саме так легше прочитати вираз очей кожного з нас"? Прогресивно настроєні радянські модельєри підтакували молоді: адже від джинсового стандарту легко піти за допомогою окремих індивідуальних деталей.

Про сучасні танці. "Де ніжна романтика вальсу, життєрадісність чеської польки, експресія кубинської румби?" - питали охоронці моральності. Модні тоді танці називали "вульгарними", "безглуздими". А молодь, закохана у твіст, шейк і джайв, вимагала: "Не заважайте самовиражатися!"

Що носили

Штапель - тканина року. Комбіновані куртки й жилети зі шматочків хутра, сукна, трикотажу. Туфлі із квадратним носком і широким каблуком.

Що читали

"Берег" Юрія Бондарева, "Третю карту" Юліана Семенова, Друніну, Казакову, Ахмадулліну.

1987 рік

Нове в житті країни

З березня почало виходити російське видання журналу "Burda moden".

Ів Сен Лоран уперше відвідав столицю СРСР.

12 березня була проведена перша вдала операція з пересадження серця.

Що обурювало народ


Чіччоліна, що зайняла місце депутата в італійському парламенті. Причому основним приводом для протесту був не сам факт появи в уряді колишньої повії, а те, що, крім депутатської зарплатні, вона одержувала ще 450 тисяч лір для догляду за тілом і волоссям.

Що обговорювали

"Криза зірки". Алла Пугачова в інтерв'ю "Робітниці" відмовилася відповідати на запитання, чи заміжня вона. Зате співачка розповіла читачкам про те, що не любить апельсини, а любить картопляне пюре й макарони. І ніколи не носить годинник. А ще Алла Борисівна (до речі, до неї тоді зверталися просто на ім'я) у відповідь на боязке припущення кореспондента про творчу кризу вимовила одну знаменну фразу: "У мене тисячі планів, і з тисячі шансів я не упущу жодного".

Відверті інтимні сцени в кінокартині... "Жорстокий романс".

Показові цифри

У Москві було всього сто моделей. Правда, тоді ця професія називалася по-іншому - манекенниця. До речі, провідна модель В'ячеслава Зайцева при зрості 177 см. важила 54 кг.

Радянська епоха стала минулим. Це вже історія часів, що не повернуться.

http://ostriv.in.ua

Дата публікації: 21.12.2007
Прочитано: 2977 разДодатково на дану тему
Скільки в році Нових років?Скільки в році Нових років?
Корпоративная новогодняя вечеринкаКорпоративная новогодняя вечеринка
Ёлка-ёлочкаЁлка-ёлочка
2007 год для знаков Зодиака2007 год для знаков Зодиака
Год СвиньиГод Свиньи
Рождественские гаданияРождественские гадания
Рождественские традици разных странРождественские традици разных стран
Как оригинально вручить подарокКак оригинально вручить подарок
Выбираем подаркиВыбираем подарки
Подарки знакам зодиакаПодарки знакам зодиака
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Вовочка з сестрою приходять до своєї старенької бабусі й, єхидненько усміхаючись, питають:
- Бабуся, скажи, а ти знаєш, звідки беруться діти?
- Звичайно, - відповідає бабуся. - Дітей приносить лелека й обережненько кладе їх батькам на поріг! Вовочка ліктем штовхає в бік сестру.
- Ну шо, Машка, можливо, все-таки розповімо їй всю правду? А то стара так дурною й помре.

Реклама
Опитування
Яким шпалерам для робочого столу Ви надаєте перевагу?

Природні пейзажі
Світ тварин
Автомобілі, техніка
Абстракції
Відомі фотомоделі
Комп`ютерна тематика
Космічна тематика
Фентезі
Цікаві малюнки
Діти
Інше
Робочий стіл повинен бути без шпалерРезультати
Інші опитування

Всього голосів: 1669
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 58 | користувачів сьогодні: 439 | переглянуто сторінок сьогодні: 9961 | всього сторінок переглянуто: 107516984
Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.056 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.031 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.