Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

П'ятирічний хлопчик став свідком великої сварки батьків. Після неї він запитує у тата:
– Татку, а скільки років ти вже одружений?
– Шість років, синку...
– А скільки тобі ще залишилося?

Google рекомендує
Різдво та Новий рік

Різдво у світіЦікаво, як же святкують це величне свято в інших країнах світу. Тож пропонуємо вам помандрувати разом з нами.

Португалія Feliz Natal
Різдво своїм корінням дуже пов'язане з глибокою християнською традицією. Воно є родинним святом, коли всі об'єднуються довкола різдвяного символу: столу з типовими для цього свята стравами. Різдвяна Літургія називається "Літургією півня", бо говориться, що в момент народження Христа співав півень. На Святу вечерю приготовляється спеціальна страва "consoada" з бакали та інших риб, які є символами посту. В традиційній португальській кухні на це свято приписано готувати також mexidos, rabanadas, abobora, broas de miel. На Богоявлення традиційним є пекти торт, а всередину класти невеличкий подарунок. Кому попадеться цей подарунок, зобов'язаний пекти торт на наступний рік.

Греція Kala Christouyenna
У переддень Різдва малі діти ходять від хати до хати, щоб привітати з Різдвом, та співають "kallanda" (традиційні різдвяні пісні в Греції), за що отримують взамін солодке та сухі фрукти. Старші заховують сорокаденний передріздвяний піст. В дні посту споживається спеціальний хліб "christopsomo". Греки не мають традиції прикрашати на Різдво дерева, хоча в даний час, через моду, ця практика все частіше появляється, особливо у великих містах. Типовою різдвяною стравою є "vasilopita" - солодка страва.

Великобританія Merry Christmas
Різдво у Великобританії святкується лише з 596 року, коли св. Августин Кентемберійський започаткував його святкування в цих землях. Саме звідси походить традиція прикрашати на свято дерево, як також і традиція Діда Мороза. На загал, Різдво є родинним святом, коли всі збираються на традиційну різдвяну вечерю. Традиційною стравою є "plum-pudding".

Данія Glodelig Jul
Традиція святкування Різдва також базується на християнстві. Святкування розпочинаються з початком різдвяного посту, за чотири тижні перед Різдвом. Для кожної неділі посту в церкві ставиться окрема свічка, червона або біла. Перед самим Різдвом прикрашають кожну хату. Привілегією голови сім'ї є вбирати різдвяне дерево. Традиційною стравою є "солодкий рис", яка споживається ввечері перед Різдвом. На світанку в кожен кут хати ставиться зернинка рису для гнома Julnisse, що, за традицією, мешкає в домі під час різдвяного періоду.

Голландія Gelluking Kersems
В Голландії, як і у всіх північноєвропейських країнах, Різдвяні свята починаються набагато швидше. 6 грудня є свято св. Миколая, Sinter Klaas, що дало назву Санта Клаасу. Сьогодні існує традиція святкувати це свято за день перед Різдвом. Санта Клаус приносить дітям подарунки, проходячи через покрівлю дому. Солодке, як правило, їсти заборонено, хоча є винятки для традиційних "speculaas", печення у формі людських постатей та "letterbanker" солодке у формі початкової літери прізвища господаря дому.

Японія Shinnen omedeto/Kurisumasu Omedeto
Різдво в Японії не має традиційної святковості, це пов'язано з тим, що в Японії живе тільки 1% християн. Більший аспект відводиться комерції як такій, коли купуються, через моду, невеличкі сувеніри чи подарунки. З точки зору кулінарії, теж можемо зауважити, що не існує спеціальної страви, яка б готувалася спеціально для різдвяної трапези, хоча дуже часто саме в цей день споживається Teriyaki di salmone (рибна страва, яка готується з нагоди урочистих подій).

Німеччина Froehliche Weihnachten
В Німеччині Різдвяні свята починаються в першу неділю різдвяного посту. Приготовляється хрестовинну підставку з чотирма свічками - одна для кожної неділі посту. Діти мають спеціальну гру-календар з 24 маленькими віконцями і кожен день відкривають одне віконце. В переддень Різдва в цій грі відкривають останнє віконечко. Обід на саме Різдво є дуже багатий. Основними компонентами є м'ясо, сосиски і традиційне пиво. Традиційною солодкою стравою на Різдво є "Dresdner Stollen".

Ірландія Nollaig Shona Dhuit
В Ірландії Різдво є родинним святом, де всі члени сім'ї з'їжджаються, щоб разом святкувати народження Христа. Цікавою традицією в переддень Різдва є запалювати у вікні свічку як знак готовності прийняти Йосифа і Марію, що в цю морозну ніч не можуть знайти місця для народження Сина Божого. Також всі обмінюються невеликими подарунками. Перед передднем Різдва не споживається м'ясо. Традиційною стравою є "ірландська юшка".

Індія
Традиція святкування Різдва є відмінною у різних регіонах Індії. Переважно індійці прикрашають дерева манго або бананові дерева, також прикрашають свої будівлі манговими віттями та маленькими ліхтариками.
Найбільше в різдвяний час прикрашають церкви. В кожній церкві запалюють спеціальну різдвяну свічку, яка повинна горіти протягом цілого різдвяного періоду.
Цікавим є факт: так як Різдво визнане державним святом, індуське та мусульманське населення, яке переважає в Індії, святкує його чере влаштування салютів та бенкетів, а також поздоровляючи християн з їхнім релігійним святом. (www.indianchild.com)

Швеція God Jul
Святкування Різдва починаються з першої неділі різдвяного посту. Також приготовляються чотири свічки для кожної неділі різдвяного посту. Першим великим святом є 13 грудня - день св. Лучії, яка, за традицією, приносить подарунки для малих дітей, як святий Миколай в інших країнах. У переддень Різдва споживаються тільки пісні рибні страви, серед яких "lutfisk". Святкування закінчуються 13 січня на 20-ий день після Різдва.

Італія Natale del Signore
Характерним для Італії є вироблення вертепів різного розміру, різної величини, на взір вертепів св. Франциска Асизького. В багатьох містечках перед північчю організовують театралізовані дійства Народження Христа, опісля вітають один одного із Різдвом Христа під звук церковних дзвонів. Опісля цілою родиною сідають за святковий стіл. Серед традиційних страв - пиріг із горіхами, баккала, приготована разом із помідорами, святкова "паста" (макарони, приправлені соусом).

Росія Рождество Христово
Різдво в Росії святкується 7 січня (9 місяців після Благовіщення). Святу передує сорокаденний піст. У переддень Різдва є строгий піст. Забороняється їсти будь-яку страву, за винятком "сочива" (хлібні зерна і фрукти), саме тому цей день в Росії називають "Сочельник". Піст триває до появи на небі першої зірки. Опісля всі йдуть до церкви на різдвяне богослужіння. По закінченні служби на середину церкви виносять ікону Різдва та свічку, яка символізує зірку над Вифлеємом. Церкву і хати відповідно прикрашають різними декораціями. Також в домах прикрашають ялинку, яка є символом Різдва.

Польща
Польща є однією з тих країн, де також поширені колядки. Польські коляди - народні, анонімні. Походять з ХІV ст., деякі з ХVI - ХVII. Вони мають характер народних пісень, що робить їх особливими для сприйняття. Коляди в Польщі можна поділити на три види: релігійні, легендарні та творчі. Наймелодійніші, найвеличніші з них створювалися в монастирях. Це - релігійні. Легендарні базуються на апокрифах, містять багато легенд і не є цілком достовірними... Церква не прийняла їх, та люди люблять пісні про чудеса, відкриті небеса і тварин, які розмовляють. Творчі ж створювалися простими людьми, які замінювали біблійні сцени сценами із свого власного життя. Так Вифлеєм став звичайним польським селом. Мелодії в них часто веселі, танцювальні.

Китай
В цей час християнські діти прикрашають дерева кольоровими орнаментами. Ці орнаменти зроблені з паперу у вигляді квітів, ліхтариків. Також вішають шкарпетки, сподіваючись, що Дідусь- Різдво наповнить їх подарунками. Китайські ялинки називають "деревами світла", а Санта Клауса - Дун Че Лао Рен, що означає "Дідусь-Різдво". Китайці не християни називають цю пору року весняним фестивалем, який святкується дуже пишно. Діти в центрі святкувань: вони отримують новий одяг, іграшки, дивляться ви-стави та їдять смачні страви.

США
Різдво у США - це суміш різноманітних культур. Ніде це так не проявляється, як у святкуванні Різдва, яке складається з багатьох різних елементів - колядок з Англії та Австралії, різдвяного дерева з Німеччини, Санти з Європи і парадів з Латинської Америки. І схоже на те, що кожна родина має свої власні унікальні традиції.
Одна з чисто американських традицій, що збереглася в Південно-Західній Америці - це освітлювати дорогу до своїх помешкань тисячами різдвяних вогників. В Сан-Антоніо, штат Техас, вогні розміщено вздовж р. Сан-Антоніо, де саме і відбувається традиційне різдвяне дійство "Лас Пасадас" - двоє молодих людей у ролях Марії та Йосипа йдуть по основній дорозі до будиночка, стукаючи в кожні двері, доки хтось не відчинить. Всі співають коляди. В Сан-Пуебло Різдво зустрічають традиційним танцем з переодяганням та маскарадом. На Гаваях прибирають пальми, а в торгових центрах розміщені менехуни - легендарні маленькі люди, яких вважають першими поселенцями на острові. В часі Різдва вся Америка мерехтить вогнями, а звідусіль линуть колядки. Тут ходять колядники. А діти пишуть листи до Санти.
В Коннектикуті є навіть різдвяне поселення, де живе Санта з ельфами, а в Нью-Йорку - маленьке містечко, яке має назву "Пн. Полюс", де є пошта, церква та кузня, щоб змінити підкови оленям. Американці, як і їхні друзі з Європи, надсилають різдвяні привітання друзям і родичам. В домі ставлять ялинку, прикрашену гірляндами, більшість з яких зроблено вручну протягом багатьох років. А тоді черга доходить і до подарунків, які також розкривають на Різдво. Після різдвяної Служби родина збирається докупи і дорослі часто п'ють егног - напій, зроблений зі сметани, молока, цукру, збитих яєць та бренді чи рому. В ніч перед Різдвом діти очікують приходу Санти, тому розвішують шкарпетки, щоб Санта наповнив їх. На Різдво їдять традиційні страви - це різдвяна індичка із соусом та картоплею. А на десерт - гарбузовий пиріг, сливовий пудинг та фруктовий торт.

Ямайка
Приготування до Різдва починається з прибирання осель. Все лагодять, малюють стіни, підрізають кущі, а також печуть багато тортиків та пудингів. За кілька днів до Різдва заколюють свиню чи козу, а м'ясо ділять з сусідами, які, натомість, дають їм іншу їжу: ямс, фрукти та овочі. Більшість традиційних церков Ямайки мають різдвяну Службу з колядками, а то й цілими концертними програмами. Діти інсценізують різдвяні історії, в школах отримують подарунки. Хоча на Ямайці немає снігу, вулиці та інші людні місця прикрашені тисячами лампочок та декораціями. Головні вулиці перекриті, тут можна придбати подарунки для всієї сім'ї. Після Служби родина збирається разом, щоб скуштувати традиційний різдвяний напій - пунш з яєць. Основні страви, що вживаються в часі свят - качки, шинки, курчата, індики, багато овочів, салатів та святкових тортиків.

Австралія
Різдво в Австралії та Новій Зеландії - особливе, адже приходить в кінці їхнього літа. Отож снігу тут немає, а отже, немає "білого" Різдва! Переважно блакитне небо, яскраве сонячне світло і температура вище 25 °С.

Перше офіційне австралійське Різдво відсвяткували 25 грудня 1788 р. в Сіднеї.
Приготування до Різдва починається на початку грудня, коли міста прикрашають декораціями, а родині і друзям надсилають різдвяні картки з привітаннями, на яких зображені сцени Святвечора, снігові пейзажі та ін., подібно як в Англії та Америці. В багатьох будинках печуть різдвяні тортики та пудинги, а в містах та містечках в торговельних центрах та магазинах дітей зустрічають Санти. Оскільки в цей час дуже тепло, квіти стали основною формою декорації, наприклад, як австралійський Різдвяний кущ, рослина з маленькими червоними листочками, та Різдвяний дзвінок. Однак деякі люди мають справжнє деревце зі світлом та прикрасами, яке вони встановлюють напередодні Різдва.

Колядки звучать по всій країні - "Одного разу в Давидовому місті" чи "Маленьке місто Вифлеєм" є традиційними піснями, але також є інші, які теж популярні . Це - "Шість білих бумерів", "Північний вітер" "Колядка пташки", "Біле Різдво" . Є ще одна цікава традиція, яка прийшла з 1937 року. Традиція "Світіння свічок". Відтоді тисячі людей збираються разом, щоб поспівати улюблені різдвяні коляди, освічуючи нічне небо свічками. Ця традиція поширюється по всьому світі.

Саме літні канікули в австралійських школах починаються за тиждень до Різдва і тривають до святкування дня Австралії - 26 січня. Це час, коли закінчилися екзамени, і діти з нетерпінням очікують їх результатів.

Багато людей відвідують Опівнічну службу, щоб, повернувшись додому, оглянути подарунки, які залишив Санта під різдвяним деревом. Потім малеча лягає спати, залишивши для Санти скляночку молока, а для його оленя - морквину.

Різдво - це час, коли сім'я має бути разом і всі обмінюються подарунками після відвідин церкви та спільного обіду. Саме на цьому обіді вживаються традиційні страви: індичка, шинка, свинина і овочі разом з різдвяним пудингом в соусі з бренді.

Враховуючи пору року, коли святкується Різдво, багато людей вживають холодні страви чи "дари морів", влаштовуючи пікніки на пляжах.

У декількох регіонах Австралії встановилася традиція святкування Різдва в липні, який є найхолоднішим місяцем року, серединою їхньої зими. Температура, звісно, далека до нормальної, та все ж холодніше, ніж в грудні.

sde.org.ua


Дата публікації: 16.11.2007
Прочитано: 6209 разДодатково на дану тему
Скільки в році Нових років?Скільки в році Нових років?
Корпоративная новогодняя вечеринкаКорпоративная новогодняя вечеринка
Ёлка-ёлочкаЁлка-ёлочка
2007 год для знаков Зодиака2007 год для знаков Зодиака
Год СвиньиГод Свиньи
Рождественские гаданияРождественские гадания
Рождественские традици разных странРождественские традици разных стран
Как оригинально вручить подарокКак оригинально вручить подарок
Выбираем подаркиВыбираем подарки
Подарки знакам зодиакаПодарки знакам зодиака
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

- Якому виду контрацепції віддають перевагуі блондинки: презервативам чи пігулкам? - Пігулкам, оскільки їх легше проковтнути.

Реклама
Опитування
Ви вірите у кохання?

Так, авжеж
Ні, це казка для наївних дітей
Не знаю, ніколи не було
А це що таке?Результати
Інші опитування

Всього голосів: 417
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 58 | користувачів сьогодні: 236 | переглянуто сторінок сьогодні: 11075 | всього сторінок переглянуто: 95435264
Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.027 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.022 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.