Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

У дитячому садку:
- Діти, тітка іде. Що потрібно сказати?
- Слава Богу!!!

Google рекомендує
Секрети материнства

Розвиток основ мови у дитини


 Вихованням і розвитком своєї дитини потрібно займатися з перших років її життя. Сьогодні ми поговоримо про те, що потрібно робити, щоб розвинути такий найважливіший компонент в житті вашого малюка – як мова. Мовою дитини необхідно зайнятися ще з того моменту, коли ваша дитина не вимовляє ще ніяких звуків. Пам'ятайте, те, як говоритиме ваша дитина, залежить від вас. Отже, розглянемо докладніше.Коли про мову дитини немає і мови

Дитина починає відчувати цей світ і навколишніх людей з самого народження. Причому в цьому віці сприйняття дитини украй загострене. Тому потрібно створити навколо неї атмосферу любові і турботи. Прагніть якомога більше вступати з нею в тілесний контакт, обіймати, тримати на руках. Тепла атмосфера просто необхідна цьому маленькому створінню, яке ще не може самостійно прожити в цьому світі. І якщо вона буде спокійна – то нормально розвиватиметься не тільки мова, але і всі решта здібностей дитини.

Дитина повинна мати можливість рухатися. Давайте їй більше можливостей поворушити ручками і ніжками – це дуже добре позначиться на розвитку вашого малюка.

Радимо завжди відгукуватися на плач дитини – це єдиний спосіб вашого малюка показати, що йому погано і що він потребує турботи. Не прагніть його «заткнути» соскою або чим-небудь ще. Краще усунете причину такої реакції.
Ви повинні усілякими способами вербально і невербально спілкуватися з дитиною. Посміхайтеся їй, говоріть з нею спокійно і ласкаво. Розмовляйте з нею, вимовляйте різні слова. Нехай дитина зрозуміє, що говорити це дуже важливо і буде з вашою допомогою вчитися цій справі.

Дитина видає перші звуки

Вже до другого місяця дитина почне усвідомлювати, що вона видає різні звуки і їй почне це подобатися. Використовуйте це для того, щоб підштовхнути її далі до розвитку цих здібностей. Покажіть, що ви теж в захваті від того, що вона робить. Повторюйте ці звуки разом з нею, робіть це з щирою радістю.

Коли ваша дитина починає видавати перші звуки, зверніть на цю увагу. Хай дитина бачить, що вона знаходиться на правильному шляху, освоюючи основи мови. Відповідайте їй на ці спроби заговорити з вами.

До третього місяця життя дитина починає освоювати сміх. Коли вона сміється – розуміє, навіщо люди сміються, і вчиться сміятися сама. Це означає, що вона може виражати свої радісні емоції по-людськи. Продовжуйте підтримувати її в цьому почині. Давайте їй привід почастіше сміятися і смійтеся разом з нею.

Розмовляючи з дитиною, слід міняти тон, вимовляти слова то голосніше, то тихіше (можна пошепки). Ваш малюк повинен звикати до різних видів мови.

Діти дуже люблять хорошу ритмічну музику. Не упустіть можливість доставити таким чином радість вашому малюку, а також внести внесок у його розвиток. Але не включайте музику дуже голосно – це може налякати дитину. Але краще, що можна порадити батькам – з самого народження самим наспівувати дитині пісні, мелодійно і неквапливо – так малюк вчитиметься виділяти слова з людської мови.

Перший дитячий лепет

До шести-восьми місяців життя малюк починає лепетати, вимовляти різні склади, як, наприклад, «ма», «па», «ба», «на», «ди» (йди), «та і т.п. Дитина, вчившись всьому у вас, старатиметься спілкуватися з вами за допомогою цих найпростіших слів.

Одночасно дитина освоює елементарну складову структуру слова, що складається, як правило, з одного складу. Якщо гуління не перейшло в лепет, батькам варто затурбуватися, чи все в порядку у немовляти із слухом.

Прагніть коментувати всі дії, які ви з вашою дитиною робите. «Саша йде гуляти», «Саша йде їсти» і т.д.

Спілкуйтеся з дитиною неквапливо і без зайвого шуму. Прагніть говорити якомога простіше, використовуйте невеликі і легкі слова, які дитина може повторити. При цьому ви просто зобов'язані промовляти всі слова чітко. Це необхідно для того, щоб ваш малюк правильно запам'ятав і вимовляв окремі букви, і не плутав їх зі схожими. Особливо варто приділяти увагу вимові таких букв, як «р»-«л», «є»-«е», «с»-«ш» і ін. Хоча не обов'язково це будуть ці букви. Вам просто потрібно бути уважніше до того, як і що говорить дитина, і допомагати їй розвивати правильну чітку мову, поправляючи вимову дитини там, де це потрібно.

Можете давати можливість повторити дитині звуки, вимовні різними тваринами. Побачивши собаки, вимовляєте самі і вчите дитину «ав-ав», побачивши кішки - «няв - няв» і т.д. Все це допоможе в розвитку мови вашої дитини, особливо в перші «розмовні» роки.

Розвиток мови дитини після року

До восьмого – дев'ятого місяця дитина вже розумітиме деякі частини вашої мови, такі як питання «Де?». Ну а вже до початку другого року життя ваше чадо вже розумітиме велику частину слів, і виконуватиме прості доручення. Бурхливий розвиток розуміння мови на декілька місяців випереджає розвиток усної мови у самої дитини. Дуже часто з тієї миті, як дитина почне показувати на той або іншій предмет, перед тим, як він назве цей предмет, пройде час рівно восьми-девяти місяцям. Нарешті, наступає період, коли малюк робить спробу зв'язати два слова у фразу (мама, дай).

Здорова дитина при нормальному розвитку мови починає говорити вже після того, як проживе 14-18 місяців свого життя. У різних дітей розвиток мови може протікати по-різному. Хтось починає говорити раніше, хтось пізніше. Відмічено, що дівчатка починають говорити раніше хлопчиків, що пояснюється більшою пластичністю нервової системи перших.

У півторарічного чоловічка в пам'яті вже є близько 30-35 простих одно- і двоскладових слів, і, як правило, коротких, завдовжки не більше шести-семи звуків. Можливо, ці слова вимовлятимуться дитиною ще нечітко, з помилками, але, принаймні, це перші спроби спілкування з навколишнім світом.

До двох років словесний запас дитини збільшується до 300 слів, починає формуватися справжня людська мова. З'являються складні фрази, дитина ставить багато питань, відповідати на яких варто якомога детальніше. Формування основ мови закінчується до кінця третього року, а іноді на четвертому і п'ятому роках.

Весь цей час ви повинні допомагати вашій дитині розвивати мову, спілкуватися з нею. Якщо у неї які-небудь відставання в розвитку, не поспішайте бити на сполох, можливо, що такі індивідуальні особливості вашої дитини. Але все-таки варто відстежувати цей процес, якщо який-небудь етап в розвитку не вкладається у всі терміни, то можливо потрібно проконсультуватися з фахівцем.


www.ualady.net


Дата публікації: 11.09.2007
Прочитано: 3539 разДодатково на дану тему
Цікаво про взуттяЦікаво про взуття
Одяг для вагітнихОдяг для вагітних
Як навчити дитину вирішувати задачіЯк навчити дитину вирішувати задачі
Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»
Вагітність: стригтися чи ні?Вагітність: стригтися чи ні?
Готуємося до пологівГотуємося до пологів
У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?
Календар вагітностіКалендар вагітності
Яким повинен бути для малюка перший день життя?Яким повинен бути для малюка перший день життя?
Якою повинна бути іграшкаЯкою повинна бути іграшка
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

- Який перший обов'язок солдата на війні?
- Померти за свою Батьківщину!
- Невірно! Перший обов'язок солдата - зробити так, щоб наші вороги померли за їх Батьківщину!

Реклама
Опитування
Чи потрібні опитування на сайті?

Так, звичайно. Це корисно
Скоріше так. Але не варто зловживати
Скорше ні. Це - зайва втрата часу
Абсолютно не потрібні.
Набридло - на усіх порталах одне й те саме!
Мені взагалі однаковоРезультати
Інші опитування

Всього голосів: 887
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 84 | користувачів сьогодні: 1034 | переглянуто сторінок сьогодні: 3987 | всього сторінок переглянуто: 106769539
Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.042 сек. і 18 запитів до бази даних за 0.036 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.