Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Діалог двох студентів:"Вась, а ти знаєш, що тебе вже відрахували?"
- Так ?! От невезуха... А я хотів ще сьогодні прогуляти заняття.

Google рекомендує
Стосунки в сім'ї

Зрада: як жити далі?


 Як це буває?

Ви ніколи не замислювалися над тим, що там, по той бік дзеркала? Подивіться. Тільки що ви бачили в дзеркалі себе – таку красиву, всміхнену – і ось, через секунду, нічого немає. Приблизно так відчуває себе людина, яку зрадили. Щось невловимим чином міняється в душі: на короткий час вона стає порожня. Потім в ній поселяються гнів, образа, бажання помсти. Потім, якщо пощастить - прощення. Але є мить, в якій душа порожня. Що йде з неї? В першу чергу – віра. Віра як довіра світу
Зрада – що це?

Людина народжується безпорадною: вона не здатна підтримувати своє життя сама. Вона може лише повірити світу, що той залишить її в живих. Спочатку ми шукаємо підтримку у матері і довіряємо їй. Нам потрібні тепло, їжа і любов як відчуття упевненості в тому, що нам допоможуть. Близько двох років соціальні зв'язки дитини розширюються і вона виходить у Великий Світ. Вона вчиться взаємодіяти, встановлювати відносини з друзями, перехожими, з тіткою на лавці, з дядьком на зупинці, цікаво роздивляється собаку, визначаючи – друг або ворог? У когось це виходить краще, у когось – гірше. Але кожний з нас, рано чи пізно, знаходить себе таким, що от так стоїть перед дзеркалом і бачить там порожнечу. І здається, що світ відвернувся.

Як це відбувається? По-різному. І завжди несподівано. Адже суть зради – порушення нашої довіри в найбільш важливих для нас речах, і початок тому – саме там, де закінчується наша віра. Висновок сумний: зраду неможливо передбачати. Марно ворожити, де впадеш і наперед стелити там соломку. Кожного разу ми абсолютно несподівано і наново, зі всією можливою гостротою стикається з руйнуючими нас відчуттями.

А потім?

У психології на сьогодні досить інтенсивно досліджується проблема ефективної поведінки в складних ситуаціях. Найбільш багатообіцяючий напрям в цій області - теорія копінга. Термін введений американським психологом Абрамом Маслоу в 1987 році, і маються на увазі під копінг-поведінкою (від англ. to соре – справитися, упоратися) розумові і поведінкові спроби справитися із зовнішніми або внутрішніми проблемами, що виникають перед людиною, що постійно змінюються. По суті, копінг-поведінка відрізняє готовність людини вирішувати життєві проблеми. На протилежній стороні полюса - експресивна поведінка «скривдженого» і «зрадженого» – поведінка, при якій вчинки людини продиктовані лише «голими» емоціями. У такому разі «зрадницьки» покинута коханим пані з ранку упивається власною провиною, після обіду гнівається на «негідника», а ближче до ночі впадає в депресію. Далі – більше. Наша героїня почне діяти під впливом цих емоцій! Тобто – благати і проклинати, сварити і вибачатися, і таким чином остаточно все заплутає і сама заплутується. Чим поганий цей дивний, випробуваний століттями спосіб? Тим, що проблема таким чином не розв'язується. Адже наша обдурена героїня займається лише собою, а не проблемою. Ефективний зовсім інший шлях: вирішити проблему і таким чином позбавитися негативних переживань.

А якщо заспокоїтися?

Яким чином слід поводитися в такій ситуації? Відповідь до смішного проста. Спочатку заспокоїтися, а потім вирішувати, що саме зробити. А не навпаки – спочатку розхвилюватися і «нагородити зайвого», а потім – «чесати ріпу» над наслідками власної емоційної бурі. Заспокоїлися? А ось тепер варто подумати, що ж ви самі зробили для того, щоб вас зрадили.

Зрадити, як можна здогадатися, здатний лише близький. Адже саме до нього ми «поверталися спиною», саме він володіє «секретною інформацією», саме на нього покладалися якісь надії. А чи варто було покладати? Відмічено, що тим сильніше наші переживання з приводу чийогось віроломства, ніж більшу частину відповідальності за власну долю ми встигли передати «обманщику» до того.

Набагато простіше зрадити людину, яка залежна і психологічно безпорадна (як немовля), ніж – того, хто важливі питання залишає собі, а не дозволяє вирішувати їх комусь. Горезвісний відхід чоловіка – в одному випадку прикрий укол долі, а в другому – крах картини світу. І якщо ваш випадок другий, вважайте, що чоловік зробив вам подарунок. Своїм відходом він дав вам можливість переконатися, що ви можете прожити і без нього. Картина світу відновиться. Тільки вже будьте люб'язні, наступного разу не відводьте в ній так багато місця новому чоловіку. Такий вантаж не кожному під силу. Та й вам жити веселіше.

Зрада як помилка

Дуже часто перестати переживати з приводу чийогось віроломства допомагає перегляд ситуації, в якій опинився ваш «обманщик». Адже набагато простіше пробачити людину, якщо вона помилилася, ніж, якщо ви точно знаєте, що чоловік - лиходій з холодним серцем!

Повірте, лиходіїв з холодними серцями дуже мало. І навряд чи саме вам повезло витягнути таку згубну карту. Як показує практика, у будь-якого непривабливого вчинку, як правило, сумний мотив. Найкрупніші підлості зсередини нерідко відчуваються як слабкість. А далі – втручається нещадний фатум і довершує чорну справу. Так, у вашого коханого виключно симпатична секретарка. Швидше, він просто спасував, ніж хотів зачепити вас. Пробачте його, як прощають слабких. Адже слабких прощати легше, ніж злих.

Тут, між іншим, є цікавий нюанс, який може допомогти. Вам важко визнати лиходійство помилкою? Ви вважаєте за краще продовжувати викривати? Ви, ймовірно, вважаєте, що «лиходій» зобов'язаний понести стовідсоткову відповідальність за скоєне? Відмінно. А як щодо вашої стовідсоткової відповідальності? Адже саме ви дозволили ситуації відбутися. Саме ви дали зраднику карти в руки. Саме ви довірилися! Ви, а не хтось інший дозволили зловжити вашою довірою.

Ах, це ви помилилися? Звичайно, ви помилилися. І він – теж.

Як прощати непробачне?

На жаль, буває і таке.

Вас зрадили настільки жорстоко, що про прощення не може бути й мови. Про що ж тоді мова? Ймовірно, про помсти. Ви мучитеся, не знаючи, як відповісти кривднику. Ви вините себе за зайву довірливість. Ви знов і знов вражаєтеся, як можна було зробити таке – вам? Адже ви – така особлива!

На жаль, різноманітні сумні події погані ще і тим, що віднімають у нас ілюзію власної винятковості. Ще її називають "ілюзією новобранця". Описати цю ілюзію можна простою фразою - "зі мною нічого такого не може трапитися, адже це ж я!". Крах цієї ілюзії вельми хворобливий. Виявляється, таке трапитися може: зраджують і одурюють – не когось і десь. Виявляється, це можливо тут і зараз, прямо з вами, такою унікальною і неповторною. І тепер потрібно мстити: щоб довести йому (їй або їм), що вони помилилися, змішавши вас з натовпом.

Можливо, ви здивуєтеся, але помста не допоможе. По-перше, «в запалі» образи мстити хочуть абсолютно всі. Тобто, і в цьому ви не унікальні. А по-друге, помста зовсім не відміняє того, що зробили вам. А тому, ви знов в натовпі.

Пробачити непробачне можна лише єдиним способом. Він працює не дивлячись на свою парадоксальність. Постарайтеся зрозуміти, що ж змусило кривдника поступити так, а не інакше. Особливе це важливо у разі навмисних лиходійств у вашу адресу. Подумайте: що ж ви зробили такого, що примусило вам так жахливо нашкодити? Уявіть собі, як погано повинно було бути людині, яка пішла на такий непривабливий вчинок. Не думаєте ж ви, що близький міг ударити вас не замислюючись? Отже, були причини? І, ймовірно, вони були серйозні. І, як це не сумно, ця причина – ви. І ви, ймовірно, заподіяли йому не менше зло. І як же вам це вдалося? Це і найцікавіше. А коли знайдете відповідь – вибачитеся за свою частину зробленого зла. Обіцяю – вам стане легше.

Плюс на мінус

Наприкінці хочу подарувати вам один трюк. Він допоможе якщо не прибрати, то зменшити біль від неприємності, що відбулася. Просто подумайте ще раз, що ж дійсно є проблемою, коли вас зрадили? Саме те, що зрадили? Або - відчуття, які на вас налинули? Це важливе питання. Уявіть: з ранку від якоїсь жінки «підло» пішов чоловік, а після обіду вона дізналася, що чудовим чином є власницею вілли на Канарах, нового Ламборджіні і шлюбного контракту з Леонардо ді Капріо. Чи буде їй сумно до вечора? Складне питання.

Тепер-то ви розумієте, що будь-яка зрада – всередині нас, а зовсім не зовні?


http://www.terrawoman.com/

Переклад: http://www.buket.ck.ua


Дата публікації: 17.08.2007
Прочитано: 3997 разДодатково на дану тему
Вчимося ладнати зі свекрухоюВчимося ладнати зі свекрухою
Якщо мама на роботіЯкщо мама на роботі
Сімейні відносини. Випробування на міцністьСімейні відносини. Випробування на міцність
Розмовляйте зі своїми дітьмиРозмовляйте зі своїми дітьми
Батько або вітчим?Батько або вітчим?
Сладкий пальчик, или почему дети сосут пальцы.Сладкий пальчик, или почему дети сосут пальцы.
Кар'єра чи домогосподарство?Кар'єра чи домогосподарство?
Час народжувати, або радощі і небезпеки пізніх пологівЧас народжувати, або радощі і небезпеки пізніх пологів
Косметичка для малюкаКосметичка для малюка
Мужчинам тоже тяжелоМужчинам тоже тяжело
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Якщо мужчина нічого вам не дарує, розкидає всюди шкарпетки й сидить перед телевізором з пляшкою пива - це означає, що ви та єдина, з якою йому справді добре!

Реклама
Опитування
Як Ви відноситесь до вінчання?

На мою думку вінчання має бути обов'язковим
Перед вінчанням потрібно деякий час прожити разом
Мені подобається обряд, але вінчатись не хочу
Мені не подобається обряд вінчання
Мені байдужеРезультати
Інші опитування

Всього голосів: 1881
Коментарів: 2
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 177 | користувачів сьогодні: 542 | переглянуто сторінок сьогодні: 48482 | всього сторінок переглянуто: 107882384
Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.035 сек. і 18 запитів до бази даних за 0.017 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.