Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

- Куме, ось я як хильну лишку, то стаю вже як повна свиня.
- Куме, а коли ви тверезий?
- Тоді баран-бараном.

Google рекомендує
Здоров'я та краса

Правда і міфи про вітаміни


 Близько 100 років тому один мудрий польський лікар вперше виділив вітамін в кристалічному вигляді і керуючись латинським алфавітом назвав його головним словом "vita", тобто життя.З того часу, ось уже багато років поспіль вчені не втомлюються сперечатися які ж з вітамінів корисніші - натуральні, отримані з овочів, фруктів та ще деяких продуктів харчування чи синтетичні, ті, що виділені з природних джерел чи отримані з природної сировини вітаміни.

Як правильно вибрати синтетичні вітаміни, чи відрізняються і якщо так, то чим "чоловічі" та "жіночі" таблетки здоров'я? І найголовніше - чи буде ефект, який впевнено обіцяє нам яскрава упаковка та рекламні постери? Спробуємо ж прояснити і питання, погоджуючись чи сперечаючись з основними постулатами, закладеними людством.

Існує версія, що роль вітамінів у людському організмі не настільки велика, як прийнято вважати, адже вітаміни не входять у склад мембран клітин, як це роблять жири та білки, а також не дають енергію, як вуглеводи.

Насправді, саме вітаміни входять до складу ферментів, які прискорюють реакції обмінних процесів, тим самим допомагаючи людському організму ретельно перетравлювати їжу, яка надійшла до шлунку. Окрім того, вітаміни просто незамінні для процесів росту, підтримки здорової кровотворної системи та статевої функції, зору та живлення шкіри, а також для нормального функціонування нервової, серцево-судинної систем та системи травлення. А ще саме вітаміни є саме тим щитом, який захищає імунну систему від впливу навколишнього середовища, різних інфекцій та радіоактивного випромінювання.

 Існує версія, що натуральні вітаміни набагато корисніші за синтетичні.

Насправді, цей постулат і сьогодні є доказом того, що все найкраще, що ми можемо взяти з харчування - в садку та на городі. Проте давно доведено, що окрім розповсюджених вітамінів С, який присутній чи не в кожному з фруктів та бета-каротину, яким можна забезпечити організм, хрумкаючи моркву тонами, існують і так звані "дефіцитні" вітаміни, котрі просто незамінні для нормального функціонування організму. Так, в овочах та фруктах ви практично не знайдете вітамінів В12, Е, D, тоді як м'ясо та продукти його переробки є виключно важливим джерелом вітаміну В12 і вносять чималий вклад в забезпечення людині вітамінами В1, В2, В6.

Крім того, отримати добову норму того чи іншого вітаміну з їжі - задача, що не кожному під силу. Рахуйте самі - щоб забезпечити організм належною дозою вітаміну В9 потрібно спожити 1 кг пшеничного хліба або близько 200 гр. петрушки. 100 грам вершкового масла - добова норма вітаміну D. Що й вже й говорити про зовсім важкодоступні - вітамін N або ліполієва кислота присутній виключно в капусті (добова норма - 5 кілограмів) та рисі (2,5 кілограми).

І снує версія, що синтетичні вітаміни бувають декількох видів.

Насправді, існує три основних види "пігулок здоров'я". Перші - полівітаміни, які являють собою сбасансований склад різних груп вітамінів. Другі - комплексні вітамінні препарати, до яких додали ще мінерали та мікроелементи. Третя група - мультивітаміни, які окрім основного вітамінного та мінерального комплексу мають у своєму складі рослинні речовини або фітодобавки.

І снує версія, що усі вітамінні комплекси поділяються певні види: чоловічі, жіночі, антистресові і т.д.

 Насправді, саме через відмінності у фізіології чоловіка та жінки, зовсім нещодавно вітаміни дійсно поділили "за статевою ознакою". Основне, що враховують фармацевти при розробці таких комплексів, це причини захворювань, на які нальбільш часто страждають чоловіки та жінки. Ось чому чоловічий склад відрізняється певною групою речовин, які попереджають розвиток стенокардії та інфаркту міокарда. Крім того, в такі комплекси зазвичай включають мінерал "чоловічої сили" цинк, без достатньої кількості якого неможливий синтез тестостерону - чоловічого статевого гормону, що в результаті призводить до потенції.

Жіночі ж комплекси багаті на вміст кальцію, так як найбільша загроза здоров'ю жінки - це остеопороз, до якого призводить недостатня кількість кальцію в організмі. Крім того, відомо, що жінки частіше страждають на анемію, яка характеризується кисневим голоданням, надмірною втомою, частим головним болем та головокружінням. Ось чому потреба в залізі у жінок в два рази вища, ніж у чоловіків, так як жіночий організм витрачає його набагато більше. Ось чому залізо, що легко засвоюється - другий обов'язковий компонент "жіночих" вітамінів.

Що стосується антистресових комплексів, то окрім звичайного набору вітамінів та мінералів вони багаті і фітодобавками заспокійливих рослин - валеріани, меліси, м'яти.

Якщо ж імунітет настільки ослаблений, що ви ніяк не можете "вилізти" з болячок, "армією спасіння" стануть полівітаміни, оскільки одна з основних їх функцій - підвищення опору організму. Саме тому, якщо вони потрапляють в організм, захисні сили.

І снує версія, що організм активних людей потребує більшої кількості вітамінів, аніж тих, хто веде спокійний спосіб життя.

 Насправді ж відомо, що спортсменам і людям, які піддають себе активним фізичним навантаженням потрібно більша кількість того або іншого вітаміну. Ось чому їм особливо уважно варто віднестися до складу комплексу препаратів. Така категорія людей має вживати більше вітаміну А, С і Е, і проблема саме в тому, що такі вітаміни дуже складно отримати зі звичайної їжі, а без них ні енергії для бігу та плавання чи просто джоггінг, ні міцних м'язів просто не буває.

Існує версія, що при виборі синтетичних комплексів варто прислуховуватися до думки фармацевта.

Насправді ж, фармацевт - це саме та людина, яка знає про ліки все, але радити не має права. До того ж варто з особливою насторогою ставитися до тих, хто вперто нав'язує вам саме той чи інший препарат. Не виключено, що ця людина просто-напросто "підробляє" на фірму-виробника, чиї вітамінні комплекси вона так вихваляє. І пам'ятайте, професійний провізор завжди розповість вам про переваги декількох видів вітамінів, а право обирати залишить виключно вам.

Існує версія, що чим вище ціна комплексу, тим якісніший, корисніший та ефективніший препарат.

Насправді ця логіка не завжди спрацьовує. Деякі комплексні препарати коштують дійсно не дешево, але ціна - не завжди показник якості. Важливішим буде інформація про країну-виробника. Адже де гарантія, що американські мультивітаміни (США займає 37 місце у світі з розвитку охорони здоров'я), які обіцяють вам за 2 тижні отримати свіжий колір обличчя та густе волосся чи китайські фіточаї (144 місце), що обіцяють втрату ваги на 10-20 кілограмів будуть ефективніші за скромний французький препарат полівітамінів (1 місце)?

Існує версія, що неправильно підібраний комплекс може нанести організму більше загрози, ніж користі.

Цей дійсно так. Ос чому існує цілий ряд правил, якими бажано користуватися, обираючи ті чи інші синтетичні вітаміни.

 1. Якщо цей комплекс порадив вам хтось з друзів чи знайомих, обов'язково розпитайте їх про "зворотній бік медалі" - чи були будь-які алергічні реакції, сонливість (при вживанні антистресових комплексів) чи навпаки надмірна збудженість організму і т.д.

2. Не лінуйтеся і не соромтеся просити реєстраційне свідоцтво Міністерства здоров'я, адже сучасний ринок медичних препаратів просто "кишить" підробками. Не бійтеся здатися дивакуватим, в кінці-кінців це ваше здоров'я і воно у вас одне.

3. Ім'я виробника - одна із складових успіху. мабуть, ні у кого не викличуть підозри у неякісному препараті, якщо на ньому стоїть торговий знак Bayer AG, KRKA, Heel або Lek pharmaceutical, тоді як China Medical Factory або и India Production не дають ніяких даних про препарат.

4. Фармацевти кажуть і про те, що препарати в капсулах виграють по якості, адже капсулювання дає можливість не лише засвоювати різні компоненти в різних відділах шлунково-кишкового тракту, але й попереджає взаємодію інгредієнтів при зберіганні.

5. Зверніть увагу на вміст консервантів та фарбників, а також цукру, крохмалю та воску. В іншому випадку ризикуєте придбати алерген, лікуватися від якого доведеться вже не лише вітамінами.

6. Препарат має бути гіпоалергенним та мати довгий строк зберігання.

Існує версія, що вітамінні препарати обов'язково слід тримати в холодильнику

Насправді, вітамінні комплекси відмінно почувають себе в темному прохолодному місці, але аж ніяк не в холодильнику, так як при цьому через певну конденсацію вологи препаратам властиво розкладатися. Головна умова зберігання вітамінів - недоступність дітям, адже в великих дозах такі "цікаві" дитячому оку пігулки досить токсичні.

Існує версія, що вітамінні препарати краще приймати відразу ж після їжі.

Насправді, це дійсно так, бо виділення шлункових соків, панкреатичних та кишечних ферментів полегшує розчинення та засвоєння препарату. Окрім того, краще, коли добова норма вітаміну поділена на 3 прийоми, так як деякі водорозчинні вітаміни при високій концентрації в крові можуть виводитися з сечею. Якщо ж вітамінний комплекс передбачає одноразовий прийом, краще всього зробити це після найбільш калорійної трапези, але в першій половині дня.

І ще - аби переконатися, що препарат дійсно не викликає у вас алергії, поприймайте його 2-3 дні і ще стільки ж почекайте. Якщо негативної реакції немає, значить це якраз те, що вам потрібно. Крім того, завжди запивайте вітаміни водою або соком. Не ковтайте їз "в суху", бо рідина сприяє кращому засвоєнню.

Стоячи біля прилавка аптеки, завжди керуйтеся головним постулатом Парацельса: "Все є яд, усе є ліки"... Будьте завжди здорові.

http://www.greenmama.ua

Дата публікації: 08.08.2007
Прочитано: 4494 разДодатково на дану тему
Про що розповість ваше обличчяПро що розповість ваше обличчя
Макіяж від А до ЯМакіяж від А до Я
Секрети манікюру та здорових нігтівСекрети манікюру та здорових нігтів
Профілактика раку грудейПрофілактика раку грудей
Вчимося правильно обирати крем для обличчяВчимося правильно обирати крем для обличчя
Волосы - уходВолосы - уход
Уход за губамиУход за губами
Витамины и их роль в нашей жизниВитамины и их роль в нашей жизни
Уход за кожей вокруг глазУход за кожей вокруг глаз
Уход за ресницамиУход за ресницами
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Інтерв'ю з мільярдером:
- Яке найбільше щастя принесли вам гроші?
- Мабуть, те, що моя дружина перестала куховарити.

Реклама
Опитування
Чи поздоровляєте Ви своїх знайомих з іменинами? (не днем народження а саме з днем імені)

ні
іноді, коли нагадають
стараюсь поздоровляти іменинників
слідкую коли в кого іменини і всіх поздоровляю
інше (обговорити на форумі)Результати
Інші опитування

Всього голосів: 272
Коментарів: 1
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 42 | користувачів сьогодні: 55 | переглянуто сторінок сьогодні: 426 | всього сторінок переглянуто: 108893149
Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.045 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.023 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.