Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Чоловік дивиться по телевізору парні виступи фігуристів:
— Із такою фігуристкою і я б виконав довільну програму.
Дружина, розправляючи постіль:
— Зараз побачимо, як ти виконаєш обов'язкову.

Google рекомендує
Закордонний туризм

Відпочинок в БолгаріїОстанні десятиліття в країнах СНД стало модно виїжджати на відпочинок за кордон. Але зустріч з чужою мовою і чужою культурою часто викликає стрес. Щоб такого не відбулося, ми пропонує вам відправитися до Болгарії. Офіційна мова в країні – болгарська, схожа з російською – у вас не буде проблем, пов'язаних з мовним бар'єром. До того ж практично все населення Болгарії з дитинства володіє російською мовою, а відношення до російського традиційно хороше. Офіційна азбука – кирилиця.
Болгарія займає територію в центрі Балканського півострова. Межує з Туреччиною, Грецією, Сербією, Македонією, Румунією. Зі сходу країна омивається Чорним морем, яке пов'язує Болгарію з Україною і Росією, так що якщо вам хочеться романтики, то я б порекомендувала вам маленьку морську подорож.

Любителів гірських пейзажів Болгарія може порадувати наявністю в країні досить високих гір – Ріпа (вершина Мусала 2925 м), Пірін (вершина Віхрен – 2914 м) і Стара-Планіна (Вершина ім. Хрісто Ботева – 2376 м). До речі, Стара-Планіна розділяє Болгарію приблизно на дві частини, ці гори розтягнулися аж на 420 кілометрів. Якщо ви цікавитеся історією, то обов'язково повинні відвідати відомий Шипкинський перевал, який дав початок відомій приказці – на Шипці все спокійно.

Любителям рівнинних пейзажів теж не доведеться нудьгувати. У Болгарії є обширна рівнинна область – Дунайська рівнина. У Болгарії також є багато річок, струмочків і річечок, а також більш ніж 1 600 видів мінеральних джерел.

Погодні умови Болгарії

Болгарія одна з тих небагатьох країн, в якій туристичний сезон не закінчується ніколи – залежно від того, перевагу якому відпочинку ви віддаєте.

Любителям пляжного відпочинку хотілося б порекомендувати період з червня до кінця вересня – ідеальний час для загару і купання в теплому морі. Хоча офіційно купальний сезон в Болгарії відкритий з травня по жовтень. Середня температура повітря на морських курортах в травні +20°С, червні +25°С, липні і серпні +26-28, а у вересні + 25°С. Саме тому краще всього приїздити до країни в липні і серпні, коли денна температура достатньо жарка, але рідко вища +30°С градусів. І, щоб вас не лякала можлива жара в Болгарії, скажу відразу, що на узбережжі це рідкість – з моря віє освіжаючий бриз, що приносить з собою освіжаючу прохолоду. Крім того в Болгарії періодично йдуть дощі, тому не забудьте узяти з собою парасольку. Найбільший дощовий місяць – червень, найбільш суха пора року – початок осені.

Гірськолижні курорти одні з найбільш популярних видів зимового відпочинку в Болгарії. Сезон відкривається у середині грудня і закривається у середині березня.
Екскурсійні поїздки по країні найзручніше здійснювати в період з травня по жовтень, коли встановлюється рівна і тепла погода. Оскільки в Болгарії є на що подивитися, рекомендуємо узяти з собою зручний одяг і взуття. Також рекомендуємо вам узяти з собою рушники, оскільки користуватися готельними на пляжах заборонено.

Оформлення візи

Віза необхідна для перебування в країні.

Вартість візи до Болгарії 35$, а для дітей до 16 років візу видають безкоштовно. Термін оформлення візи до 12 днів.

Якщо вам потрібна звичайна туристична віза, то тут все просто – візи можна оформити через турфірму і самостійно. Для того, щоб оформити візу до Болгарії, потрібно зібрати комплект документів:
1. Дійсний закордонний паспорт громадянина України і копія сторінки з фотографією;
2. Анкета-заява на отримання візи;
3. Кольорове фото – 1 шт., розмір 3,5х4,5 см;
4. Туристичний ваучер, виданий відправляючою українською турфірмой, і його ксерокопія.
Якщо збираєтеся відправитися до Болгарії в індивідуальному порядку, то замість ваучера від турфірми потрібно підготувати квиток туди і назад або підтвердження того, що у вас досить засобів для подорожі в обидві сторони. Плюс знадобиться показати факт того, що у вас є фінанси для проживання в Болгарії на весь період відпочинку з розрахунку 40$ на людину в день.

Митні правила

Ввезення і обмін валюти до Болгарії у принципі не обмежені, але суму понад 1000$ необхідно вписувати в митну декларацію. Ще один момент: вивіз валюти не повинен перевищувати суму, вказану в декларації при в'їзді в Болгарію. Понад 20 тис. болгарських левів (або еквівалент в іноземній валюті) можна вивозити з дозволу Болгарського народного банку. Один лев складається з 100 стотинок. У обігу знаходяться монети 1, 2, 5 і 10 левів, а так само банкноти 20, 50, 100, 200, 500, 1000, 2000, 5000, 10000 левів. Курс національної валюти до американського долара складає 2-3 лева за один долар США.

Унаслідок сильної інфляції курс національної валюти весь час міняється, його краще дізнаватися на місці. Пункти обміну валют зустрічаються на кожному кроці. Самі леви вивозити або ввозити в країну не можна. Тому невитрачені леви краще обміняти перед від'їздом з країни. Для цього необхідно показати довідку про первинний обмін з обмінного бюро.

При в'їзді до Болгарії декларуються також коштовності, фото-, кіно- і відеоапаратура, які потім повинні бути вивезені з країни. Дозволяється безмитно ввозити до Болгарії до 200 сигарет, 250 грамів тютюнових виробів, 2 літрів вина, 1 літра міцних спиртних напоїв, 500 грамів кави, до 100 грамів чаю, 50 мл духів або ін. парфюмерної продукції до 250 мл.

Природно, заборонено брати з собою до Болгарії наркотичні і вибухонебезпечні речовини, а також предмети, що представляють історичну, художню або іншу цінність.

Подорож до Болгарії

Вартість туру, залежно від курорту і категорії готелю обійдеться вам від 200 до 600$. В середньому, тур з авіаперельотом, страховкою, розміщенням в 2-містному номері і харчування «все включено», обійдеться вам приблизно в 350$ з людини. Екскурсії у вартість туру звичайно не входять і оплачуються окремо.

Якщо ви все ж таки вирішили не зв'язуватися з турфірмами, а подорожувати самостійно, то авіапереліт обійдеться вам в середньому 430$ в один бік. До Болгарії також можна добратися морем. З Одеси ка Варни ходить пором з красивою назвою «Кримська стріла», подорож на якому займе 9 годин. Дорослий квиток від Одеси ка Варни в економкласі обійдеться вам в 130$, якщо відразу брати зворотний квиток, то 175$. Існує система знижок для студентів, учасників бойових дій, інвалідів всіх груп і моряків, але не забудьте узяти з собою відповідне посвідчення. Також є спеціальний груповий тариф.

Літні курорти Болгарії

Святі Костянтин і Олена – один з найстаріших морських курортов Болгарії. Тут і безліч лікувальних джерел, і багата зеленими насадженнями природа. Саме не тільки відпочинок, але і можливість поліпшити стан свого здоров'я щорічно привертає туристів на цей курорт.

Сонячний берег – один з наймолодших морських курортів Болгарії. Він тягнеться уздовж щонайдовшого пляжу на болгарському узбережжі. Комплекс достатньо віддалений від шосейних і залізничних ліній, далекий від великих міст, що сприяє комфортному і спокійному відпочинку.

На території парку Золоті піски знаходиться однойменний курорт. Унікальність цього курорту в тому, що тут можна помилуватися на братів наших менших (оленів, кабанів, зайців, червоних білок, орлів, соколів, фазанів). Крім того, на території курорту Золоті піски знаходиться відкритий для відвідин монастир Аладжа, красивий настінний живопис зберігся в ньому і до сьогоднішніх днів. Привабливий цей болгарський курорт і відомими лікувальними центрами. Добиратися туди найближче, і тому зручніше, з Варни.

Албена - також одне з кращих місць для відпочинку в Болгарії, цінується завдяки своїй екологічній чистоті. Неглибке дно йде в морі на декілька сотів метрів, тому вода тут прогрівається досить швидко. Курорт Албена цікавий ще і тим, що неподалік знаходиться природний заповідник "Балата" – неймовірно красивий союз моря і ліанового лісу.

Зимові курорти Болгарії

 Бансько – одне з найновіших місць, відкритих для катання на лижах. Але проте туризм тут вже досить добре розвинений завдяки вдало вибраному місцю. На цьому гірськолижному курорті, в районі невеликого поселення з привабливою назвою Бансько, гармонійно поєднуються траси для катання з незвичайно красивою природою засніжених вершин. Причому гірськолижний курорт Бансько пропонує лижні траси для всіх категорій лижників.

Боровец – один з найперших гірськолижних курортів, що з'явилися в Болгарії. З тієї миті, як Боровец став приймати перших туристів, курорт виріс до значних масштабів. До того ж туди не так вже далеко добиратися. Боровец знаходиться ближчим до столиці Болгарії м. Софії (у 72 км), але також можна туди приїхати і з Пловдіва (у 126 км). Боровец знаходиться на висоті 1230-1390 м, безліч трас, розділених декілька зон катання із-за особливостей схилів Рільських гір. Достатня товщина сніжного шару і м'який клімат (температура від -10 до 0) створюють приємні умови для катання, що і стало причиною популярності гірськолижного курорту.

Пампорово – найпівденніший гірськолижний курорт Болгарії, який порадує великою кількістю сонячних днів. Він розташувався на схилах Родопськіх гір. Відкритий курорт Пампорово вже давно і з тих пір встиг вирости до пристойних розмірів. На сьогодні він займає друге місце серед всіх гірськолижних курортів Болгарії. У Пампрово дуже добре розвинений спектр послуг (прокат лиж, підйомники), а також доглянуті і різноманітні траси, щонайдовша з яких майже 4 км. Добиратися в Пампрово краще або від Пловдіва (84 км ), або від Софії (у 260 км).
Вище за всіх розташувався гірськолижний курорт Вітоша (1800 м над рівнем моря). Цей курорт мався в своєму розпорядженні ще ближчим до Софії (всього в 20 км). На схилах масиву Черні Врих не так багато трас, але все-таки вони відрізняються по рівню складності. Щонайдовша з них розтягнулася на 5 км. Готелі, школи катання, підйомники і прокат лиж - все це є в на курорті Вітоше.

На якому б курорті ви не зупинилися, завжди є можливість замовити екскурсії по Болгарії. Це обійдеться вам, залежно від фірми, тривалості екскурсії і пори року від 30 до 100$. Болгарія православна країна з багатою монастирською культурою. Дійсно, монастирів в Болгарії багато. Найбільш відомі три з них: Рільський, Троянський і Бачковський.

Можна подорожувати по країні самостійно – найдешевший транспорт в Болгарії – залізничний. Чайові прийнято давати стандартні – 10% від вартості послуги в тому випадку, якщо ви залишилися задоволені сервісом.

Головне, що потрібно узяти з собою на відпочинок до Болгарії, – це море гарного настрою і неймовірного бажання відпочити в цікавих місцях. Вдалого вам відпочинку.


http://ualady.netДата публікації: 29.05.2007
Прочитано: 12972 разДодатково на дану тему
Подорож до ПарижуПодорож до Парижу
Відпочинок у ХорватіїВідпочинок у Хорватії
Романтична подорожРомантична подорож
Край світу. Марокко.Край світу. Марокко.
Подорожуємо світом. ІталіяПодорожуємо світом. Італія
Карлові-Вари (Чехія)Карлові-Вари (Чехія)
АнталіяАнталія
Країна мрій. Мальовнича ШвейцаріяКраїна мрій. Мальовнича Швейцарія
Все що вам варто знати про подорожі літакомВсе що вам варто знати про подорожі літаком
Домінікана. Країна морського вітру і прекрасних квітівДомінікана. Країна морського вітру і прекрасних квітів
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Розмовляють дві дівчини: "Говорять, ти відпочивала на півдні. Ну і як?"
- Огидно. Весь час йшов дощ.
- Проте ти загоріла.
- Це не загар, це іржа!

Реклама
Опитування
Яке Ваше ставлення до фаст-фудів?

інколи заходжу перекусити
я там майже живу
похід до Макдональдсу - це свято, ходимо всією сім'єю
фаст-фуд - це прикольно
не харчуюсь
не маю нічого проти, але і не підтримую
категорично проти, бо та їжа некорисна для здоров'я
а що таке фаст-фуд?Результати
Інші опитування

Всього голосів: 292
Коментарів: 2
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 87 | користувачів сьогодні: 443 | переглянуто сторінок сьогодні: 12187 | всього сторінок переглянуто: 107535079
Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.033 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.017 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.