Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

- Чи можливо загадати бажання, коли сидиш між двома програмістами?
- Можливо! Тільки глючити буде.

Google рекомендує
Здоров'я та краса

Енерготоніки - про що не скаже етикетка


 Енергетичні напої - це модно. Сьогодні сучасне захоплення досягло того апогею, коли захоплюватися енергетиками починають з раннього віку. Ранок сучасного школяра починається з походу до супермаркету, де окрім вже звичних жувальних гумок та чіпсів колишню кока-колу замінюють їх сильніші родичі - енергетичні напої. На це спокійно реагує натовп, продавці у магазинах та, звичайно ж, вчителі. Адже смішно та марно припускати, що ніхто з них не бачить як у перервах між уроками діти “бавляться” такими розвагами.Ситуація з більш дорослим населенням ще цікавіша. Чи не у кожного траплялися випадки, коли на роботі суцільна “темрява”, сили і нерви на межі, а кінця-краю звіту ще не видно. Або інше - вечірка у самому розпалі і хлопець, з яким ти так довго шукала зустрічі починає спільну тему для розмови, а от твої очі просто зрадницьки злипаються. Інший день - після хорошого тренування у спортзалі, коли м‘язи на межі виснаження і хочеться лише одного - дістатися до дивану та заснути, з‘являється новий партнер, зустріч з яким “загрожує” тобі першим мільйоном. Саме в такі моменти, коли власні сили організму вже не здатні самовідновлюватися, приходять на допомогу солодкі, газовані, ароматні, освіжаючі Чіпи та Дейли - енергетичні напої. І ось після 1-2 банок ти знову готова до нових подвигів - у голові світліє, тонус піднімається, а тіло здатне пробігти ще кілометрів з п’ять. “Вау, а це ж насправді працює” - думаєш ти і радієш власному відкриттю - маючи у своїй сумці такий напій-енерджайзер не страшні ніякі дедлайни та пізні зустрічі. А тепер зупинися. Лише один приклад - один мій хороший знайомий чи то від молодості, чи то від жаги до великих грошей у свій час засиджувався на роботі до 2-3 ночі. Звичайно ж, йдучи вранці на зустріч з клієнтом, допомагав організму прокинутися за допомогою напоїв-енергетиків. Так продовжувалося місяць, аж поки одного дня він не став помічати постійний нежить, сльози та помутніння у голові. Потім застрайкував шлунок і наостанку почали боліти ноги. Лікарі губилися у діагнозах, бо не могли зрозуміти чому всі хвороби “вилізли” в один момент. І аж потім один з гомеопатів виніс вердикт - організм, який постійно стимулювали, черпав енергію зі своїх внутрішніх резервів і настільки виснажився, що імунітет не змін поборотися навіть з найменшим збудником, що потрапив до організму.

Отож з кожним ковтком енерготоніку маєш постійно запитувати себе, чиє здоров‘я ти виставляєш під обстріл. Немає жодних сумнівів - виключно своє.

Виробники енергетичних напоїв сьогодні пропонують достатньо широкий вибір “енерджайзерів”, при чому зупинятися на досягнутому ніхто не збирається. В той же час лікарі все голосніше і голосніше б’ють у дзвони і закликають до обережності тих, хто включає енергетичні бомби у свій щоденний раціон. Швецька національна комісія з контролю продуктів харчування проводить дослідження загибелі трьох людей. Які перед смертю в тій чи іншій кількості вживали енерготоніки Red Bull. Точних доказів поки що немає. Але відомо, що один із загиблих змішував напій з горілкою, другий випив декілька банок після інтенсивного тренування, а у третьої жінки трапився серцевий напад у нічному клубі після вживання Red Bull.

То чим же приваблюють енерджайзери і яку інформацію виробники воліють не афішувати на етикетках супер напою?

Енергетики стимулюють розумову діяльність, тому просто незамінні у період здачі річних звітів, екзаменів та маркетинг-планів. Кофеїн - препарат, що входить до складу усіх без виключення енерготоніків. Деякі з них містять його більшу дозу, деякі - меншу. І кофеїн дійсно стимулює роботу мозку, а у великих дозах ще й підвищує серцево-судинну витривалість.

Про що не скаже етикетка. Аби дійсно відчути силу та дію енерготоніку, потрібно випити як мінімум 3 банки, однак виробники застерігають, що варто обмежитися 1-2 в день. Усім відомо, що кофеїн підвищує тиск, тому такі напої несуть загрозу людям з “проблемними” тиском та серцем. Окрім того, кофеїн викликає деяке звикання і, як і будь-який стимулюючий препарат. Виснажує нервову систему. Той, хто за допомогою енергетичних напоїв “допомагає” організму прокинутися після виснажливих фізичних навантажень має пам‘ятати, що кофеїн добрий сечогінний засіб. Витративши досить велику кількість води після інтенсивного тренування, організм просто шаленіє, отримуючи чергову порцію сечогінного. При передозуванні кофеїном бувають й інші побічні ефекти: тахікардія, психомоторне збудження, нервозність, депресивний стан. Щодо дітей - лікарі одностайні у своєму висновку - кофеїн досить шкідливий і в більшості випадків зовсім не небезпечний для молодого організму.

Енергетичні напої покращують роботу серця. Таурин - амінокислота, що містить сірку, яка, за твердженням промоакцій накопичується у м’язовій тканині і тим самим покращує роботу серцевого м‘яза. Таурин насправді є корисною речовиною, яка необхідна для побудови організму. Сучасні виробники дитячого харчування обов’язково включають цю амінокислоту у скад сумішей, так як вона бере активну участь у формуванні тканин головного мозку, сітчатки очей, перетравлення та всмоктування жирів, а також у формуванні імунітету.

Про що не скаже етикетка. Вся проблема у тому, що в середньому банка енерготоніку містить від 400 до 1000 мг таурину, а це в декілька разів вище, ніж у всіх інших продуктах. Крім того, разом з таурином виробник включають в напої глюкуронолактон, кількість якого в 2 банках може майже в 500 разів перевищувати денну норму цієї речовини. Вчені до цього часу достовірно не знають, як такі компоненти в таких дозах працюють у людському організму і, що дуже важливо, як вони взаємодіють з кофеїном. Ось чому, роблячи черговий ковток енерджайзера пам‘ятайте - експерти Наукового комітету з їжі Європейського союзу офіційно заявляють, що безпечність використання в таких дозах таурину та глюкуронолактона не встановлена і для цього потрібні подальшу дослідження. Подумайте, чи хочеться саме вам буди такою піддослідною мишкою, проводячи досліди зі власним здоров‘ям?

Енергетики допомагають схуднути. Нам часто здається, що якщо продукт, який містить хоча б один з компонентів, що прискорює обмін речовин чи якимось чином спалює жири, обов‘язково допоможе схуднути. Через вміст бромелайну ми літрами п’ємо ананасовий сік, навіть не оцінюючи насправді реальне співвідношення вмісту цукру і вмісту того ж бромелайну. Теж саме і з енерготоніками. До їх складу входить карнітин - компонент клітин людини, який сприяє швидшому окисленню жирних кислот. Саме він відновлює рівень важливих для нормального обміну речовин карніцетину та кардіоліпіну, знижує пере напруженість м‘язів та сприятливо впливає на роботу мозку у людей, які страждають на хворобу Альцгеймера і т.д.

Про що не скаже етикетка. Вчені, які досліджували дію карнітину на тваринах застерігають: його введення в організм супроводжується підвищенням перекисних процесів. Причина, очевидно. В тому, що карні тин запускає роботу клітинних енергетичних систем у форсованому режимі. Як відомо, переоксидація призводить до утворення великої кількості токсичних молекул в організму, в результаті чого відбувається процес зашлакованості організму.

Тонізуюча дія енергетичних напоїв зумовлена витяжками рослин. Майже усі енерготоніки містять у собі екстракт гуарани та женьшеню. Як відомо, ці препарати дійсно мають тонізуючі властивості. Гуарана - рослина, що містить кофеїну у 2-3 рази більше, ніж сама кава. Листя цієї рослини широко застосовують у медицині: вони виводять з м‘язевих тканин молочну кислоту, там самим зменшуючи ефект “крепатури”, тобто зменшуючи біль при фізичних навантаженнях. Окрім того, екстракт гуарани перешкоджає виникненню атеросклерозу та очищує печінку. Женьшень активно бореться із втомою, депресією та стресом.

Про що не скаже етикетка. Таке ствердження звичайно заспокоює внутрішню недовіру до напою, але більшість лікарів та вчених вважають, що збуджувальні властивості гуарани та женьшеню дуже перебільшені і не підтверджені ніякими дослідженнями. Можливо, люди вірять у їх силу виключно через екзотичні назви та широкі рекламні компанії.

Проте факт, що високий вміст кофеїну призводить до негативних наслідків - давно досліджений. Серед них - порушення серцевого ритму, нервозність, надмірна збудливість, судороги, подовження часу кровотечі (тобто її не можна застосовувати хворим, що мають проблеми зі звертанням крові). Окрім того, трапляються негативні взаємодії цього препарату з деяким продуктами харчування, наприклад, грейпфрутовим соком. Ось чому енерготонік з грейпфрутовим смаком може буди вдвічі шкідливішим. Що стосується женьшеню, то він здатен підвищувати тиск, викликати запаморочення голови, естрогеноподібні ефекти і навіть вагінальні кровотечі.

Енергетики містять речовину, яка допомагає печінці більш ефективно перероблювати жири, білки та вуглеводи. Так стверджують виробники напоїв. Ім‘я такої речовини, одного з різновидів спирту - інозит.

Про що не скаже етикетка. Звичайно ж, вчені мають свою досить вагому думку з цього приводу. “Якщо посадити пацюка на дієту з недостатнім вмістом інозиту, він отримає більш жирну печінку - каже Михайло Гапаров, професор, замісник директора Інституту харчування РАМН. Проте це ні в якому випадку не означає, що надлишковий чи додатковий інозит благотворно впливатиме на печінку і додасть вам енергії”

Енерготоніки наповнюють організм вітамінами. Енергетичні напої й справді містять деякі групи вітамінів. Серед них найбільш поширені вітаміни групи В, які вкрай необхідні для нормальної роботи нервової системи та головного мозку.

Про що не скаже етикетка. Недостатня кількість вітамінів групи В загрожує організму пошкодженям шкіри та клітин крові, призводить до порушення процесів енергетичного обміну. В окремих випадках підсилю пристрасть до алкоголю. Однак підвищення дози не покращує розумові здібності та виробничу здатність людського організму. Це скоріше чергових хід-виправдання, вигаданий виробниками напоїв. Крім того, дуже часто енерготоніки містять підвищену дозу вітаміну В, що призводить до частого серцебиття та тремтінням в руках та ногах.

Енергетики допомагають перебороти відчуття голоду. Матеїн - речовина, що входить до складу південноамериканського зеленого чаю мате. Екстракт вічнозеленого дерева Ilex Paraguarensis допомагає подолати відчуття голоду та сприяє зниженню ваги. Дослідники настою YERBA MATE Французького товариства гігієни стверджують, що основний ефект малеїну в підвищенні здатності людини до концентрації і опірності захворюванням. Ідеальне сусідство елементів настою разом з високим вмістом вітамінів В1, В3 та С, надає настою мате виключно антистресові властивості.

Про що не скаже етикетка. Схоже, це єдина складова енергетиків, яка не має побічних ефектів. То може краще обмежитися чашечкою ароматно чаю мате?

Японські вчені стверджують, що створити енергетик можливо і без усіх вищезгаданих шкідливих компонентів. Вони, наприклад, винайшли та приготували настій з гігантський ос. Дослідження цього напою провели на марафонській бігунці накао Такахасі. Після вживання такого настою вона “взяла” найвищу нагороду на Олімпіаді. Виходить, людство може, якщо захоче.

І насамкінець, хочеться звернути увагу на один досить важливий факт - відкриваючи чергову банку енерджайзеру пам‘ятайте. Сам по собі напій не містить ані краплі якоїсь супер енергії, а лишень використовує резервну енергію нашого організму. По-суті виходить, що енергетик всього-навсього пробуджує наш організм до запускання власних енергетичних ресурсів. Однак, в природі яґк відомо ніщо не зникає й не виникає ні звідки - рано чи пізно ресурси доведеться відновлювати, отримуючи натомість втомленістю, безсоння, дратівливість та депресію. То чи варто ризикувати зараз?

http://www.greenmama.ua

Дата публікації: 20.06.2008
Прочитано: 3988 разДодатково на дану тему
Про що розповість ваше обличчяПро що розповість ваше обличчя
Макіяж від А до ЯМакіяж від А до Я
Секрети манікюру та здорових нігтівСекрети манікюру та здорових нігтів
Профілактика раку грудейПрофілактика раку грудей
Вчимося правильно обирати крем для обличчяВчимося правильно обирати крем для обличчя
Волосы - уходВолосы - уход
Уход за губамиУход за губами
Витамины и их роль в нашей жизниВитамины и их роль в нашей жизни
Уход за кожей вокруг глазУход за кожей вокруг глаз
Уход за ресницамиУход за ресницами
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

- Я можу одночасно думати про десять речей!
- А якщо горілки випити?
- Тоді тільки про дев'ять.
- А що ж так?
- Так горілка ж випита... Чого про неї думати!

Реклама
Опитування
Чи змінилися ваші відносини після весілля?

Так, в кращій бік
Так, але в гірший бік
Залишились незміннимиРезультати
Інші опитування

Всього голосів: 102
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 159 | користувачів сьогодні: 427 | переглянуто сторінок сьогодні: 22158 | всього сторінок переглянуто: 108086336
Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.038 сек. і 18 запитів до бази даних за 0.019 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.