Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

- Знаєте, люблю я розслабитися! Сяду, бувало, у крісло й можу три, навіть чотири години сидіти і на рибок дивитися!
- А що на це каже ваша дружина?
- Та її не цікавить, чим я на роботі займаюся.

Google рекомендує
Секрети материнства

Як допомогти першокласнику звикнути до школи?


 Ваш малюк пішов в перший клас, став школярем. І вас мучать смутні сумніви: а раптом не справиться, а раптом погано вчитиметься. Не хвилюйтеся, звичайно, справиться. Ось тільки на перших порах без вашої допомоги і підтримки йому ніяк не обійтися.



Навчання – це теж робота. Тому постарайтеся, щоб дитина з радістю починала свої трудові будні. Обов'язково проводжайте її в школу, навіть якщо по дорозі не треба переходити дорогу і школа знаходиться майже у дворі. Такі щоденні ранкові прогулянки допоможуть першоклашці відчути всю важливість своєї нової ролі школяра. Він відчуватиме вашу підтримку і стане упевненіший. По дорозі можна повторити вивчені уроки, поцікавитися, які сьогодні заняття чекають маленького учня, чого він чекає від нового шкільного дня. При необхідності підбадьорте його, налаштуйте на позитивний лад.

Зустрічаючи зі школи, замість традиційного питання «Які сьогодні оцінки?» краще поцікавтеся: «Що нового в школі? Чим сьогодні займався? Що цікавого було на уроках?». Побачивши, що ви виявляєте цікавість до його шкільних справ, дитина з натхненням розповість про все, чим їй запам'ятався минулий день, поділиться своїми радощами і невдачами.

Почастіше хваліть новоспеченого школяра. Зараз ваше схвалення йому потрібне як ніколи. Будь-яким його перемогам щиро радійте. Нехай навіть вам здається, що вони незначні. Здавалося б, ну вивчила дитина вірш, ну роз’язала сама приклад, що в цьому такого. Але те, що здається нам дорослим легким, для дитини є важким. Тому навіть невеликий на ваш погляд її успіх все одно заслуговує похвали. На честь першої одержаної п'ятірки влаштуйте невелике домашнє торжество. Хай ваше чадо відчує захоплення від успіху. Покажіть, що ви гордитеся його досягненнями.

А ось лаяти дитину за невдачі не варто. Тим більше, якщо вона чогось не розуміє або робить помилки. Краще сядьте і спокійно доброзичливо поясніть все, що незрозуміло. І пам'ятайте, що помилки – це нормально, в процесі навчання без них не обійтися. Ніколи не називайте дитину дурнем, нетямою. Подібні образи не викличуть нічого, окрім невпевненості, образи і неприязні до школи. Набагато краще, якщо ви вселятимете їй упевненість в тому, що вона зі всім справиться.

Складіть і дотримуйте режиму дня. Правильний розподіл часу занять і відпочинку допоможе уникнути підвищеної стомлюваності. Діти у віці 6-7 років повинні через кожні півгодини занять робити перерву на 15-20 хвилин. І обов'язково включіть в розпорядок дня прогулянку.

Організуйте дитині його персональне робоче місце – письмовий стіл і пару полиць для підручників, зошитів і іншого шкільного приладдя. Потубруйтеся про хороше освітлення, це допоможе уникнути проблем із зором.

Уявіть, що ви пішли вчитися разом з дитиною. Спочатку усаджуйтеся разом робити домашні завдання. Наберіться терпіння і сідайте за уроки тільки у хорошому настрої. Це допоможе вам не гарячкувати і не зірватися зайвий раз. Поступово відсторонюйтеся від сумісного виконання уроків, надайте першокласнику все більше самостійності. Але обов'язково контролюйте зроблене. Не лайтеся, але і не перевіряйте мовчки. Не критикуйте. Якщо знайшли якісь помилки, неточності, незграбності, запропонуйте дитині їх виправити. І ніколи не виконуйте домашніх завдань за юного учня. Пам'ятайте, що вчиться все-таки він, а не ви.

Для маленького школяра його вчитель – це авторитет. Поважайте думку дитини про неї. І ніколи не лайте і не критикуйте педагога при учні.

Звичайно, першокласнику не легко звикати до нової життєвої ситуації, але все таки не звільняйте його від справ по будинку. Залучайте дитину до прибирання, миття посуду і т.д. Тільки так вона гармонійно розвиватиметься.

І пам'ятайте, що, по суті, неважливо, як вчитиметься дитина. Адже ви любите її не за хорошу поведінку і оцінки, а просто за те, що вона є.


www.ualady.net


Дата публікації: 17.10.2007
Прочитано: 2598 раз



Додатково на дану тему
Цікаво про взуттяЦікаво про взуття
Одяг для вагітнихОдяг для вагітних
Як навчити дитину вирішувати задачіЯк навчити дитину вирішувати задачі
Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»
Вагітність: стригтися чи ні?Вагітність: стригтися чи ні?
Готуємося до пологівГотуємося до пологів
У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?
Календар вагітностіКалендар вагітності
Яким повинен бути для малюка перший день життя?Яким повинен бути для малюка перший день життя?
Якою повинна бути іграшкаЯкою повинна бути іграшка
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Дружина:
—Тобі сподобався сьогоднішній обід? Чоловік:
— Ти знову шукаєш привід для скандалу.

Реклама
Опитування
Звідки Ви до нас завітали?

Черкаси та область
Київ та область
Львівська область
Закарпатська область
Донецька область
Сумська область
Харківська область
Інші міста України
США
Канада
Росія



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 2933
Коментарів: 1
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 101 | користувачів сьогодні: 1167 | переглянуто сторінок сьогодні: 6236 | всього сторінок переглянуто: 106829021




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.034 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.030 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.