Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

- Над чим сміється блондинка в понеділок вранці?
- Над анекдотом розказаним в п'ятницю увечері.

Google рекомендує
Стосунки в сім'ї

Плануємо сімейний бюджет


 Немало сімей за декілька днів до получки виявляє, що в будинку раптом закінчилися всякі гроші, за виключенням хіба що дрібниці на проїзд. Весь парадокс ситуації, як правило, полягає в тому, що і чоловік, і дружина в таких сім'ях заробляють пристойно – в усякому разі, в період, вільний від шлюбних уз, їм набагато рідше доводилося шукати, у кого б позичитися.
Що робити? Виручити може тільки скурпульозний облік фінансів, а це означає – планування і подальше дотримання сімейного бюджету.





Що таке бюджет?

Спрощено кажучи, бюджет – це постатейний перелік всіх доходів і витрат за певний період. Умовно бюджет можна представити у вигляді таблиці з декількома стовпцями.

У найпростішому варіанті таких стовпців чотири: у першому стовпці указується номер статті, в другому – найменування статті (наприклад, стаття «Заробітна платня»), в третьому стовпці, що носить найменування «План», містяться суми, заплановані на певний період. І, нарешті, в останньому, четвертому, стовпці відображається фактичне виконання бюджету – тобто скільки реально засобів було витрачено за звітний період.

Бюджет ділиться на дві частини – прибуткову і витратну. У прибуткову частину потрапляють всі доходи, які планується одержати за певний час, у витратній частині, відповідно, відображаються всі передбачувані витрати. Після підрахунку сум по всіх статтях обов'язково перевіряється, чи не перевищила витратна частина бюджету його прибуткову частину. Якщо ж витрати раптом перевищили доходи, то можливі два шляхи рішення виниклої проблеми: або скорочувати витрати по тих або іншим статтям, або ж шукати додаткові джерела фінансування.

Іноді буває, що в кінці певного періоду (за період найчастіше береться місяць) у підприємства залишилися невитрачені грошові кошти. Такий залишок заносять в особливу статтю під назвою «Залишок засобів на початок періоду» - фактично він збільшує прибуткову частину бюджету на наступний період.

Як спланувати сімейний бюджет?

Як застосувати використовувану на підприємствах теорію бюджетування до сімейних фінансів? Дуже просто. Сідаємо за комп'ютер і малюємо таблицю: стовпців в ній буде три, а рядків спершу – два: прибуткова і витратна частини бюджету. Як планований період для прикладу візьмемо місяць.

Отже, плануємо прибуткову частину сімейного бюджету. Подумайте, з яких статей складатимуться доходи вашої сім'ї на планований місяць? Сюди можуть бути віднесені і заробітна платня, пенсії, стипендії, виплати дитячої допомоги, а також премії і оплата різного роду шабашок. У стовпці «План» навпроти кожної статті проставте суму передбачуваних надходжень до сімейного бюджету. Тепер додайте ще один рядок, озагальнивши її «Разом доходів», і підрахуйте суму фінансових коштів, на яку ваша сім'я може розраховувати в наступний місяць.

Переходимо до витратної частини сімейного бюджету. З витратами, як правило, виникають певні труднощі: звичайно, розмір квартплати і інших комунальних платежів більш-менш фіксований, але хто і коли досконально підраховував, скільки грошей в місяць йде на хліб або молоко? Природно, що суми планованих витрат сімейного бюджету будуть приблизними, важливо лише обмежити певні рамки. У підсумковому рядку підраховуємо, яку суму ваша сім'я може дозволити собі витратити у наступному місяці.

Якщо ваша сім'я відноситься до тих, хто для здійснення крупних покупок вважає за краще копити, а не користуватися кредитами, то внесіть до бюджету ще один рядок «Накопичення». Суми з цього рядка переносите з періоду в період наростаючим підсумком до тих пір, поки не накопичите потрібну кількість засобів.
Ще одна необхідна стаття – «Резерв». Сімейний бюджет обов'язково повинен передбачати засоби на непередбачені витрати, чи то незаплановані покупки, гроші на термінове лікування або інші екстренні потреби.

Тепер підрахуємо, чи вистачить передбачуваних доходів на передбачувані витрати. Для цього з суми в рядку «Разом доходів» віднімете «Разом витрат», «Накопичення» і «Резерв». Якщо залишок вийшов негативним, думайте, що робити: відмовлятися від деяких витрат, брати кредит або шукати шабашку.

Як відобразити факт виконання сімейного бюджету?

Можливо, перший час доведеться підраховувати суми по чеках і корінцях від квитанцій. Втім, сімейний бюджет хороший тим, що не вимагає математичної точності в підрахунках – найчастіше буває досить більш-менш точно вказати значення витрачених сум.

До речі, значно спростити і прискорити процес сімейного бюджетування можуть спеціальні програми, - зокрема, X-Cash «Сімейний бюджет», «Home Station 1.2. Бухгалтерія для будинку» або AceMoney Lite.

Як розподілити гроші для сімейного бюджету?

До розподілу грошей для сімейних потреб існує два основні підходи. При першому з них чоловік і дружина складають свою зарплату в загальну сімейну касу і протягом місяця беруть звідти гроші і на сімейні, і на особисті витрати. Цей спосіб ідеальний для дуже дружних сімейних пар, яким, до того ж, пощастило володіти однаковими інтересами.

Другий підхід має на увазі ділення доходу кожного з подружжя на дві частини: спільну і особисту. Спільна частина включає суми на загальні сімейні потреби: комунальні платежі, продукти, покупку меблів і побутової техніки. На що витрачати особисту частину доходу – кожен чоловік вирішує сам.

Ще один варіант, коли один з подружжя, що заробляє значно більше іншого, повністю бере на себе оплату всіх крупних сімейних витрат; правда, психологічно цей спосіб прийнятний тільки для жінок, чий дохід нижче за зарплату чоловіка.

Поради

Щоб краще контролювати свої щоденні витрати, визначте місячну суму повсякденних витрат і розділіть її на кількість днів – так ви одержите суму, яку без побоювання можна витратити за день. Якщо ж раптом ви витратили більше запланованого, наступного дня готуйтеся затягнути пояс: необхідно відновити баланс.

Ніколи не прагніть економити на всьому підряд – ні до чого хорошого це не приведе. Існують речі, на яких економити не можна - це повноцінне харчування, відпочинок, освіта – свої і дітей.

І наприкінці, рекомендуємо всім час від часу аналізувати сімейні витрати – можливо, якісь статті можна прибрати, а інші, навпаки, - додати. Іноді, проглядаючи сімейний бюджет, можна зробити несподівані відкриття, виявивши, скільки засобів йде на такі речі, без яких цілком можна обійтися - чи то покупка солодощів або безконтрольне багатогодинне сидіння в Інтернеті. І тоді ви самі вже вноситимете необхідні коректування, тим самим постійно удосконалюючи свій бюджет. А, можливо, з часом у вас виробляться і свої підходи до планування сімейного бюджету.

У будь-якому випадку, ми бажаємо вам успіхів у всіх починаннях!


www.ualady.net


Дата публікації: 16.07.2007
Прочитано: 8111 раз



Додатково на дану тему
Вчимося ладнати зі свекрухоюВчимося ладнати зі свекрухою
Якщо мама на роботіЯкщо мама на роботі
Сімейні відносини. Випробування на міцністьСімейні відносини. Випробування на міцність
Розмовляйте зі своїми дітьмиРозмовляйте зі своїми дітьми
Батько або вітчим?Батько або вітчим?
Сладкий пальчик, или почему дети сосут пальцы.Сладкий пальчик, или почему дети сосут пальцы.
Кар'єра чи домогосподарство?Кар'єра чи домогосподарство?
Час народжувати, або радощі і небезпеки пізніх пологівЧас народжувати, або радощі і небезпеки пізніх пологів
Косметичка для малюкаКосметичка для малюка
Мужчинам тоже тяжелоМужчинам тоже тяжело
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Бос запитує секретарку:
– А ви знаєте японську мову?
– Так, звичайно, я ж писала про це у своєму резюме.
– ?!
– У наступному рядку після обсягу грудей.
– А-а! А я далі не читав!

Реклама
Опитування
Чи приймаєте ви вітамінні комплекси навесні?

обов'язково
тільки коли хворію
лише вітаміни які містяться у фруктах та овочах
планую
ні



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 91
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 61 | користувачів сьогодні: 310 | переглянуто сторінок сьогодні: 716 | всього сторінок переглянуто: 106722161




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.045 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.039 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.