Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Автомобіліст - блондинці: "Ти чого вчора зустрічним не моргнула, коли гаїшную засідку проїхала?"
- Не моргнула?! Так я так моргала, що аж туш потекла!

Google рекомендує
Здоров'я та краса

Лікувальні властивості меду


 За всіх часів люди віддавали належне достоїнствам бджолиного меду - його запашній насолоді, поживності і цілющості. І на Русі він був важливим лікувальним засобом народної медицини. У стародавніх російських рукописних лікарських порадниках є чимало рецептів, до складу яких входить мед. У даний час лікувальні властивості меду стали вивчатися більш заглиблено, і накопичений матеріал надає право поставити мед у ряд найбільш активнодіючих природних ліків.



Мед - засіб неспецифічної терапії, що нормалізує фізіологічні функції організму, тому його необхідно рекомендувати при комплексному лікуванні різних захворювань. Однак сучасні дослідження переконливо свідчать, що мед має всі підстави вважатися діючим лікувальним засобом для людей будь-якого віку.

Дуже ефективне сполучення лікування травами і медом. Звичайно, воно дає звичайно менш швидкий ефект, ніж прийом хіміотерапевтичних засобів. Однак тривале використання меду і лікарських рослин приводить, нехай не швидко, до бажаних результатів. Причому таке лікування приємне і, що дуже важливо, практично не дає побічних ефектів. Можна застосовувати також сполучення медо- і фітотерапії з іншими методами, що дозволяє швидше домагатися лікування. Проте треба пам'ятати, що мед насамперед коштовний харчовий продукт, що не робить специфічного впливу на збудника хвороби, а в силу своїх біологічних властивостей, багатого хімічного складу є в основному загальзміцнювальним засобом, що підвищує загальну опірність організму до дії шкідливих факторів, що мають місце при всіляких захворюваннях та інтоксикаціях.

Використання меду як ефективного лікарського засобу ґрунтується на багатьох його властивостях, у тому числі антибактеріальному, бактерицидному, протизапальному і протиалергічному впливу. Лікувальному ефекту меду сприяють цукри, мінеральні речовини, мікроелементи, вітаміни, ферменти, біологічно активні речовини.

По Ст. Младенову мікроелементи меду мають наступне значення:
алюміній знижує токсикози вагітності;
бор сприяє нормальному розвитку;
вісмут знищує протозойні;
ванадій стимулює кровотворення;
золото активізує ретикуло-ендотеліальную систему, виробляє тканевий імунітет;
калій володіє диуретичною і відхаркувальною дією;
кальцій сповільнює запалення, є антиалергічним чинником;
літій зменшує рівень сечової кислоти, поліпшує діурез, позитивно впливає на депресію;
магній - проносне, седативне, зменшує судороги, сповільнює серцеву діяльність, знешкоджує токсини, підсилює імунітет;
мідь знижує кровотворення, сприяє бластоматозному росту;
марганець підвищує фагоцитарну активність, придушує гіалуронідазу, порушує співвідношення кальцію і фосфору в тканинах, стимулює діяльність наднирників;
молібден входить до складу ферментів, бере участь у білковому обміні;
нікель зменшує цукор крові, заспокоює;
срібло збільшує активність АТФ, придушує ріст мікробів;
стронцій - диуретик;
титан збуджує центральну нервову систему;
фосфор бере активну участь у діяльності ферментів;
цинк зменшує ожиріння, рівень цукру в крові;
сірка проносне, подражнює товстий кишечник, знімає інтоксикацію.

Мед використовують як загальзміцнювальне, що регенерує тканини, протизапальне, тонізуюче, що відновлює сили, антиалергічне. Його застосовують для лікування ран і опіків, при захворюваннях серцево-судинної системи, нирок, печінки жовчних шляхів.

Мед нормалізує діяльність шлунково-кишкового тракту, стимулює функцію внутрішніх органів, попереджає склероз, активізує утворення еритроцитів, нормалізує сон, стимулює захисні сили організму

Мед добре пом'якшує шкіру, підвищує її тонус, усуває сухість і шелушіння, завдяки чому він широко використовується в косметиці.

Для лікувальних цілей мед рекомендується в основному приймати розчиненим (12.5%), тому що в такому виді полегшується проникнення його складових частин у кров'яне русло, а потім у клітини і тканини організму. При призначенні лікування медом потрібні строго індивідуальний підхід до кожного хворого, підбор відповідного виду меду і його строга індивідуальність дозувань щоб уникнути несприятливої дії великої кількості вуглеводів на вегетативну нервову систему і загальний обмін речовин.

Лікувальні властивості меду багато в чому визначаються тим, з яких рослин був зібраний нектар бджолами (штучний мед не має лікувальних властивостей, характерних для натурального бджолиного меду), і умовами збереження. Вище уже відзначалося, що мед містить антибіотики. Це визначає його бактерицидні властивості, однак вони втрачаються при підігріві меду або витримці його на сонці. Цю особливість варто пам'ятати. У зв'язку з цим мед не рекомендується підігрівати до температури вище 40°. При нагріванні ж його до 60° утрачають усю свою активність ферменти, частково цілком руйнуються вітаміни, глікозиди, білки, таніни, ароматичні речовини (висока температура не впливає на цукри) тощо. Таким чином, мед, один раз підданий тепловій обробці, утрачає багато своїх цілющих властивостей.

Мед містить, нехай і в невеликих кількостях, пилок і маточне молочко, що також визначають ефективність його як медикаменту.

Мед є зовсім стерильним продуктом, що намагалися пояснити наявністю в меді цукрів, органічних кислот і ферментів. Надалі було встановлено, що це зв'язано з особливою антибіотичною речовиною - інгібіном, що міститься в натуральному меді (передбачається, що вона рослинного походження і, напевно, являє собою ефірну олію; є припущення, що інгібін - це фермент, вироблений бджолами і додається ними в нектар при виготовленні меду). Однак, напевно, не тільки інгібін забезпечує стерильність меду. Немаловажну роль грають фітонциди рослин, що містяться в нектарі і пилку, ароматичні й інші речовини.

Знезаражуючі властивості меду відомі давно. Його використовували для збереження соків рослин, плодів, коренів, квіток і навіть м'яса.

У науковій літературі описаний випадок, коли в одній з єгипетських пірамід був виявлений збережений труп дитини, поміщений у посудину з медом. Древні єгиптяни, як виявилося, нерідко використовували властивості меду консервувати, при бальзамуванні трупів фараонів і членів їхніх родин.

www.apis.org.ua


Дата публікації: 12.07.2007
Прочитано: 13161 раз



Додатково на дану тему
Про що розповість ваше обличчяПро що розповість ваше обличчя
Макіяж від А до ЯМакіяж від А до Я
Секрети манікюру та здорових нігтівСекрети манікюру та здорових нігтів
Профілактика раку грудейПрофілактика раку грудей
Вчимося правильно обирати крем для обличчяВчимося правильно обирати крем для обличчя
Волосы - уходВолосы - уход
Уход за губамиУход за губами
Витамины и их роль в нашей жизниВитамины и их роль в нашей жизни
Уход за кожей вокруг глазУход за кожей вокруг глаз
Уход за ресницамиУход за ресницами
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Якщо ти біла і пухнаста, значить тобі давно пора в солярій і на епіляцію!

Реклама
Опитування
Якому весільному салону Ви віддасте перевагу?

Ассоль
"L`Amour"
Марьяж
Ксенія
Валерія
Наталі
Леррос
Мрія
Мадемуазель
Подіум
Міледі
салони м. Києва



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 770
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 93 | користувачів сьогодні: 1076 | переглянуто сторінок сьогодні: 8736 | всього сторінок переглянуто: 106739130




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.042 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.037 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.