Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

- Коханий, скажи мені, чи огіркова маска допомагає мені поліпшити мій зовнішній вигляд? - запитує жінка чоловіка.
- Звичайно, люба. Одного лише я не розумію: навіщо ти її потім змиваєш?!

Google рекомендує
Туризм

Рюкзак


 Рюкзак - один із небагатьох видів туристичного спорядження, без якого не обійтись в будь-якому виді подорожей. Гірський похід, лижна прогулянка, підходи до початкової точки сплаву по ріці - всюди потрібна емність для переноски речей.



Загальний опис рюкзаків

За об'ємом і функціональним можливостям рюкзаки діляться на міські (об'єм до 35 л), штурмові (об'єм до 65 л) і експедиційні (об'єм від 65 л і вище). Як неважко здогадатися по назві, невеликі за розміром міські рюкзаки призначені для повсякденного використання в місті. Їх можна взяти з собою і в нетривалу поїздку на природу, наприклад на дачу. Штурмові рюкзаки беруть з собою на сходження, де необхідно долати важкі ділянки маршруту і, відповідно, немає можливості тягнути з собою велику кількість речей і інвентаря. Для складних багатоденних походів необхідний найбільш місткий експедиційний рюкзак, що дозволяє переносити велику кількість речей протягом тривалого часу.

Рюкзаки останнього покоління є системою, що дозволяє розміщувати вантаж як всередині, так і зовні, на спеціальних вузлах навішування. Конструкція рюкзака складається з вантажної камери (з кишенями або без), вузлів для зовнішнього навішування спорядження, клапана, що закриває рюкзак, і підвісної системи. Вантажна камера повинна забезпечувати розміщення необхідної кількості спорядження і легкий доступ до нього. Підвісна система дозволяє зручно розташувати рюкзак на спині з оптимальним розподілом навантаження на хребет. В даний час широкого поширення набули напівжорсткі анатомічні регульовані підвісні системи з м'якими поліуретановими вставками.

Вибираючи рюкзак, слід виходити з принципу: чим рюкзак дорожчий, тим краще він «сидить» на спині будучи навантаженим, і тим зручніше з ним пересуватися. Тому покупка рюкзака - це пошук компромісу між максимальною зручністю і мінімальною ціною. Хороший рюкзак повинен задовольняти відразу декільком умовам. По-перше, він повинен бути виконаний з щільного нейлону, краще всього з матеріалу Cordura. По-друге, мати напівжорстку регульовану підвісну систему. І, по-третє, мати в нижній частині відсік для спального мішка.

Купити відповідний рюкзак - це ще півсправи. Яким би дорогим і технічно здійсненим він не був, необхідно вміти його правильно складати, а це ціла наука. Основні рекомендації по укладанню такі: важчі речі слід розміщувати ближче до спини; у нижній частині рюкзака, в спеціальному відділенні, розміщувати спальник; основну масу вантажу розміщувати на рівні плечей і нижче; при упаковці пил і сокир закривати лезо щільним чохлом. Також важливо використовувати спеціальні пакувальні мішки з легкої тканини, куди заздалегідь скласти речі по категоріях (їжа, штормовий одяг, одяг для сну) – це полегшить процес складання і пошук потрібних речей. Правильно завантажений рюкзак розташовується на спині рівно, і при ходьбі вам не доведеться періодично його вирівнювати. Зменшується і навантаження на хребет, а значить, ви зможете пройти більшу відстань і, звичайно, отримати максимум задоволення від подорожі.

Вибір рюкзака

Отже, ви визначилися з типом рюкзака. Хай це буде експедиційний або штурмовий рюкзак. Тепер потрібно вибрати в магазині конкретну модель.

Перш за все, варто звернути увагу на якість. Шви повинні бути акуратними, строчки рівні, кінці швів застрочені. Переконаєтеся, що всі ремені пришиті на посилення, не працюють на відрив. Подивіться, як оброблені шви всередині рюкзака - добре, якщо вони прошиті кіперною стрічкою. Попросіть продавця покласти що-небудь в рюкзак (близько 10 кг або більше) і приміряйте його. Спробуйте тут же підігнати підвісну систему по своїй фігурі. Переконаєтеся, що лямки не звалюються з плечей, рюкзак не відвисає назад, ніякі жорсткі деталі не тиснуть на спину.

Протестуйте пряжки - чи затягуються вони без зайвих зусиль? Чи не заїдають блискавки на кишенях? Чи викликає довіру фурнітура?

Подивіться уважно на якість тканини, з якої зшитий рюкзак. Якщо це тканина з покриттям, то воно повинне бути нанесене рівним шаром, без смуг, плям і згустків (звичайна "біда" некондиційної тканини).

Звернете увагу на те, чи володіють бічні стягування і інші ремені запасом довжини. Іноді виробники економлять на стропах, і в результаті збоку неможливо засунути під стягування згорнутий килимок.

Помацайте лямки - чи достатньо вони м'які, але при цьому щільні. Дуже тонкі і м'які лямки прорізатимуться стропою.

Нарешті, колір. Природно, це справа смаку, але зайве мазкі кольори швидко перетворяться на неохайно-брудні. З іншого боку, розфарбовування понуро-камуфляжу навряд чи потрібне в поході, адже ви не в партизанському загоні (сподіваюся). Для ходіння по горах, по снігу, переважні яскравіші кольори (це може опинитися практично корисним в екстремальній ситуації). Для лісу краще вибрати темніші тони.

Фішки рюкзаків

Які ж основні "фішки" бувають у рюкзаках. Сфера застосування обговорюваного рюкзака обмежена пішими, лижними й водними походами близько 3 к.с.
Матеріал - гарна міцна кордура, бажано - імпортна.

Стропи можуть бути найрізноманітнішими , але краще рифлені імпортні - вони відмінно втримують пряжки в застебнутому стані. Дуже важливо, щоб стопи були й на клапані рюкзака, і на його дні - це дозволяє при необхідності пристебнути до рюкзака масу корисних речей. Зручно, коли на кінцях стропи зрізані по 45 градусів - у цьому випадку полегшується затягання стропи в пряжки.

Пряжки можуть бути пластиковими, але вони повинні бути міцними. Дуже добре зарекомендувала себе фурнітура від Nexus (Швеція). Однак, на найвідповідальніші місця, такі як лямки, можна поставити металеві пряжки - їм можна довіряти на всі 100%.

Блискавки гарні найжорсткіші, начебто величезних "тракторів". Добре, коли й блискавка має свою марку, бажано імпортну.

Лямки й "спина" рюкзака повинні бути дубльовані товстою піною, бажано м'якою. Дуже добре себе почуваєш із рюкзаком, що має систему вентиляції на спині. Металеві панцирі, грамотно вписані в конструкцію рюкзака, значно полегшують його перенесення. Важливо тільки, щоб цей панцир легко виймалися, плюс дійсно брали на себе розподіл навантаження по спині, а не стирчали в шкірі рюкзака як безцільні збільшувачі ваги.

Клапан рюкзака повинен бути широким, що закриває всю площа тубуса. Зручно, коли блискавка клапана пропущена по 3-м його сторонах - це дозволяє широко розстібати клапан і відкидати його верх, як кришку. Можна обладнати в клапані окремий відсік для зберігання документів, що закривається на блискавку. "Акме-дек" робить знімні клапани, що трансформуються в поясну сумку - теж відмінна ідея.
Ручки для перенесення рюкзака можуть міститися на його передній і задній поверхнях. Якщо ручки шиються з додатковими накладками зі стропи для забезпечення додаткової міцності - виходить теж дуже непогано.

Кишеньки для вставки кінців вантажу з боків рюкзака допомагають переносити весла, вудки, сокири, пилки та ін. У цьому випадку кінець стерпного предмета вставляється в кишеньку, а сам предмет притискається до рюкзака бічними стропами.

Наявність "підвалу". Складання рюкзака може значно полегшитися, якщо в рюкзаку передбачений окремий відсік біля дна. Такий відсік звичайно відокремлюється від основного об’єму рюкзака клапаном на блискавці або шнурівці. Доступ у відсік можна одержати, розстебнувши блискавку збоку рюкзака.

Наявність кишень на рюкзаку. Що не говори, а кишені дуже полегшують життя туриста. Вічно щось хочеться запхнути в них в останній момент .

Додаткові знімні відсіки - крайній варіант кишень. Якщо виходить, що в похід треба взяти зовсім вже багато речей, то знімні відсіки можуть дуже пригодитися - навішуєш їх на рюкзак і запихаєш туди речі першої необхідності (аптечку, перекус, термос, сірники та ін.).

Кріплення для льодоруба - корисна річ для тих, у кого є льодоруб. Зручні переважно в дорозі, оскільки на горі від льодоруба, що висить на рюкзаку, мало пуття .

Наступна сторінка (2/4)

Дата публікації: 11.07.2007
Прочитано: 5939 раз



Додатково на дану тему
Зібралися у подорож закордон? Тоді вам необхідний закордонний паспортЗібралися у подорож закордон? Тоді вам необхідний закордонний паспорт
Де і скільки залишати чайових?Де і скільки залишати чайових?
Відпустка без неприємностейВідпустка без неприємностей
Норми перевезення багажуНорми перевезення багажу
Як зібрати валізуЯк зібрати валізу
Як грамотно зібратись в дорогу?Як грамотно зібратись в дорогу?
Туристичні послуги: за що платимо?Туристичні послуги: за що платимо?
Куди поїхати в медовий місяцьКуди поїхати в медовий місяць
Як обрати валізу?Як обрати валізу?
Піший туризмПіший туризм
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Хлопець скаржиться приятелю:
- Квартиру важко продати - батьки постійно удома!

Реклама
Опитування
Чи святкуєте Ви народні свята?

ніколи
тільки найбільші
стараюсь святкувати
знаю і святкую всі народні свята
інше (поясніть на форумі)



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 240
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 86 | користувачів сьогодні: 1902 | переглянуто сторінок сьогодні: 13613 | всього сторінок переглянуто: 106836398




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.037 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.032 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.