Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

— Любі друзі, сьогодні на цьому весіллі зібралися тільки найближчі і найрідніші люди. Тому буде важко спровокувати бійку, але я професіонал.

Google рекомендує
Закордонний туризм

Стамбул. Де зустрічаються Європа і Азія


 Колись на невеликому півострові між Мармуровим морем і протокою Золотий Ріг виникло місто, яке спочатку називалося Візантієм, столицею Римської імперії, потім великим Константинополем. Пізніше це місце охрестили Стамбулом.



Зараз Стамбул поділений на дві частини – туристичну (район Султанахмет) і азіатську, яка своїми просторами, чистотою і респектабельністю більше нагадує Європу.

Красиве 12-мільйонне місто з приголомшливою архітектурою – чим не маршрут на довгі вихідні? Три години переліту, віза ставиться прямо на кордоні, з готелями жодних проблем – їх навіть не потрібно бронювати наперед! Тільки майте на увазі: краще відлетіти у четвер і повернутися в неділю, оскільки у понеділок і вівторок більшість визначних пам'яток закрита. Найкращий час для відвідин Стамбулу – з кінця квітня до середини липня. Місто щосили квітне і пахне, і поки що не так жарко, як в другій половині літа.

Таємниці великого міста

Після прочитання «Чорної книги» Орхана Памука просто неможливо не відлетіти до Стамбулу. Так і тягне подивитися і доторкнутися руками це примарне загадкове місто, де «жодна вулиця не перетинає іншу під прямим кутом, і ніколи не можна вгадати, як вони перетнуться». Де немає прямокутних площ, якщо не рахувати двори мечетей, що підносяться по всій окрузі, наскільки вистачає погляду; де герой книги бродить у пошуках себе по звивистих маршрутах, а на його шляху постійно зустрічаються таємниці, які неможливо розгадати.

Коли ви дивитеся на протоку Босфор і Мармурове море, здається, що перед вами вишикувався весь турецький морський флот. Нескінченна низка лайнерів, поромів, танкерів, а між ними снують туди-сюди моторки, яхти і маленькі рибальські судна.

Приблизно те ж саме відбувається і на вулицях міста. Серед машин, що нескінченно гудуть, кожна друга з яких – таксі, біжать в різні боки рознощики чаю, дуже смачних рогаликів з кунжутом, поспішають у своїх справах клерки, хлопчиська-кур'єри поспішають доставити пакет за адресою, тут же штовхають перед собою навантажені візки торговці технікою. Весь цей гамір шість разів на день перекрикує муедзин, пронизливий крик якого знаменує час намазу. Найдивовижніше, що всі ці люди неначе знаходяться в паралельних світах і не звертають один на одного ніякої уваги. Зате туристам дістаються найпильніші погляди. Стамбул — це місто всіляких лавок, набитих східними товарами: килимами, міддю, золотом, спеціями, солодощами і ювелірними виробами. Спілкування з покупцями для турків – спосіб життя. Якщо ви поспішаєте, постарайтеся бути доброзичливими і прямо відповідайте приставучим торговцям, що сьогодні ви нічого купувати не плануєте.


8 речей, які потрібно зробити в Стамбулі


1) Заблукати (правда, краще це робити не поодинці). Для цього не треба прикладати жодних зусиль: у місті, де вулиця на початку має одну назву, у середині – інше, а в кінці і зовсім стає безіменною, це нехитро, навіть маючи в руках карту. Головне – не боятися. Знайтися ви завжди встигнете, а пішохідна подорож по Стамбулу без певної мети – найцікавіше, що може з вами трапитися.

2) Скласти уявлення про те, що ж таке мечеть. Радимо почати з діючої Блакитної мечеті, яка зовні виглядає набагато привабливіше, ніж знаменита Свята Софія. Вхід в неї вільний, тільки залиште взуття при вході (або можете носити її за собою в пакетику, вони лежать біля входу). Всередині – величезні колони і прекрасні блакитні кахлі.

Потім відвідаєте головну церкву Константинополя – Айя Софію. Ця будівля – геніальне творіння геометра і математика Ісідора з Мілета і будівельника Анфімія з Тралл. Побудована в VI столітті як християнський храм, вона була перетворена на мечеть в XV столітті, а з 1934 року стала музеєм.

Декілька років Софія знаходилася на реконструкції – відновлювали знамениті золоті мозаїки, якими колись були прикрашені зведення і галерея.

Зараз музей відкритий для відвідин (вхід коштує близько $13), але реставраційні роботи все ще продовжуються. Найзнаменитіші мозаїки – Богоматір в апсиді, архангели під куполом, портрети імператорів і Дєїсус – зображення Христа з Богоматір і Іоанном Хрестителем. Сліди турецького владицтва в інтер'єрі Софії – величезні круглі щити з ослячої шкіри, прикрашені арабськими висловами з Корану, – вважаються найбільшими зразками арабської каліграфії.

Помилувавшись мозаїками, можна підійти до знаменитої колони, що Плаче, і постежити, як туристи всіх мастей намагаються засунути великий палець в поглиблення в колоні, описати долонею повний круг – тоді виконається бажання. А потім, переконавшись, що нікого навколо немає, спробувати повторити фокус самому.

3) Вийшовши з Софії, пірнути під землю в базиліку-цистерну з дивною назвою Йеребатан (вхід – $4). Цю систему підземних резервуарів для води спорудили по велінню римського імператора Юстініана в 500-х роках нашої ери. Зараз це приклад того, як старовинне склепінчасте підземелля можна зробити сучасним музейним простіром, в якому проходять концерти і виставки. Під звуки класичної музики прогуляйтеся по дерев'яних настилах до дальнього кута резервуару, щоб помилуватися на камені з вирубаними в них головами Медузи.

4) Сховатися від сонця в султанському палаці Топкапи (вхід – близько $10); у розташований тут же гарем і скарбницю потрібно купити додаткові квитки ($6). Перший правитель Османа Мехмет Завойовник був особою дивовижною: підкоривши Візантій, він не тільки нічого в ньому не зруйнував, але і побудував собі прекрасну резиденцію. Чотири внутрішні двори, величезні кухні, де готувалася їжа на весь султанський палац, внутрішні покої – щоб все оглянути, вам знадобиться декілька годин.

5) Дістатися до пристані Еміненю в бухті Золотий Ріг, підкріпитися незвичайно смачною булкою з свіжою рибою, политою лимонним соком, яку прямо з шаланд за копійки продають рибаки, і відправитися в подорож по Босфору. Туристичний пором за півтори години неквапом добереться майже до чорноморського побережжя. По дорозі – фантастичні вигляди на розкішні палаци, розташовані на палях уздовж берега літні дачі спроможних турок, дві фортеці, побудований в найвужчому місці протоки, що іменується «Перерізаною глоткою». Пункт призначення – містечко Анадолу Каваги – скупчення рибних ресторанів, в одному з яких можна приємно провести час до відправлення порома в зворотний шлях.

6) Увечері відвідати справжню турецьку лазню – хамам (від $10 до $30). Найбільш відвідувані туристами лазні називаються Чемберліташ і знаходяться на однойменній площі на розі вулиці Йолу Дивана. Побудовані в кінці XVI століття, вони до цього дня зберегли мармурове внутрішнє убрання. У лазнях два відділення, чоловіче і жіноче. Сама процедура проста, але неймовірно приємна: після парових процедур тебе вкладають на теплу мармурову плиту у середині круглого залу, скребуть, милять і масажують з усіх боків. Потім піну змивають, зачерпують воду з мармурових раковин, розташованих по периметру залу. Виходиш свіжим і повним сил, неначе і не бродив цілий день по горбатих стамбульських вулицях.

7) Втомившись від різноколірного Сходу, відправитися в Бейоглу – цілком європейський район на північному березі Золотого Рогу, центр нічного життя міста. Перейдіть через Галатській міст і, опинившись на площі Тунель, підніміться на горб у вагончику-фунікулері – старовинному стамбульському прототипі метро. Півтори хвилини, і ви вгорі. Якщо встигнете до заходу, підніміться на Галатськую башту: увечері з неї відкривається чудовий вигляд на все місто. Західне сонце освітлює Айя-Софію, Блакитну мечеть, Султанський палац і звивисті стамбульські вулиці.

Спускатися з горба доведеться пішки. Деколи вулиці тут настільки круті, що навіть починають хворіти ноги, але це розумна платня за місцевий колорит, який оточує вас з усіх боків.

8) На закуску найгаласливіше місце міста – Великий і Єгипетський базари. Вплутуватися в цю авантюру можна, тільки маючи у запасі досить часу. Вибратися звідти раніше ніж через чотири години вам навряд чи вдасться, до того ж доведеться розлучитися з деякою кількістю грошей.

Зате знайти на Гранд Базарі можна все що завгодно – від асортименту будь-якого московського ринку до старовинного срібного начиння. Якщо часу небагато, а відмахуватися від настирливих продавців немає ніякого бажання, можна обійтися Базаром прянощів. Він знаходиться поряд з мечеттю Бейязіт, де продають всілякі спеції, турецькі солодощі, горіхи, чай, тютюн. Тут же в'ялене м'ясо, трави, мед, ароматичні масла і чудові різноколірні фарфорові тарілки, розписані уручну, які можна привезти в подарунок.

lady.if.ua


Дата публікації: 29.05.2007
Прочитано: 3395 раз



Додатково на дану тему
Подорож до ПарижуПодорож до Парижу
Відпочинок у ХорватіїВідпочинок у Хорватії
Романтична подорожРомантична подорож
Край світу. Марокко.Край світу. Марокко.
Подорожуємо світом. ІталіяПодорожуємо світом. Італія
Карлові-Вари (Чехія)Карлові-Вари (Чехія)
АнталіяАнталія
Країна мрій. Мальовнича ШвейцаріяКраїна мрій. Мальовнича Швейцарія
Все що вам варто знати про подорожі літакомВсе що вам варто знати про подорожі літаком
Домінікана. Країна морського вітру і прекрасних квітівДомінікана. Країна морського вітру і прекрасних квітів
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Якщо мужчина нічого вам не дарує, розкидає всюди шкарпетки й сидить перед телевізором з пляшкою пива - це означає, що ви та єдина, з якою йому справді добре!

Реклама
Опитування
Чи говорите ви українською? Якщо так, то де її вживаєте?

В усіх сферах свого життя
Лише з родиною
Лише на роботі (в учбовому закладі)
Тільки в україномовному середовищі
Знаю мову і хотів би говорити нею, але соромлюся
Я її не знаю, але хотів би вивчити
Не говорю, не знаю і знати не хочу



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 2861
Коментарів: 2
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 98 | користувачів сьогодні: 1162 | переглянуто сторінок сьогодні: 6201 | всього сторінок переглянуто: 106828986




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.034 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.030 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.