Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Лікар пацієнтові:
- Т-а-а-к, наступного місяця вас огляне Петро Васильович…
- А хто він?
- Наш патологоанатом…

Google рекомендує
Весілля

Весілля, весілля - у житті тільки раз


 Що може бути романтичнішим за студентські роки. Довгі розмови з коханим до ранку, посиденьки разом з його-твоїми друзями, балачки про життя, гітара... Але один раз закохані приходять до одинієї-єдиної думки: з коханим (коханою) ні на хвилину розставатися не хочу, до кінця життя. Причини рішень одружитися бувають різні.



Причини ранніх студентських шлюбів:

1-а причина, романтична, властива в більшості випадків молоді. Але найчастіше романтизм швидко зникає разом з побутовою стороною сімейного життя. Знаєте таку приказку - "Сімейний човен розбився об побут"?.. От-от, це той самий випадок.

Причина 2-а, капустяна й аїстна або, як у народі говорять, "за залетом". Такі шлюби, у принципі, приречені на невдачу.

3-я причина - вигідна. Річ розповсюджена, але, як ми всі вже давно знаємо, любові на вигоді не побудуєш!

Ну й, нарешті, причина 4-а - найприємніша, любов все-таки!

Так! "Так" любові! "Так" весіллю! "Так" дітям! Так - доросли! Ви зважилися на цей крок, і абсолютно усвідомлено! Що можна сказати, такі шлюби найбільш щасливі й міцні із всіх видів ранніх шлюбів. Дійсна любов - така штука, що з роками тільки зміцнює. А це значить, що пора все-таки організовувати весілля!
Студентське весілля: пакет ощадливий

Подача заяви й розпис від руки

Для подачі заяви в РАГС, крім паспорта, необхідна квитанція про оплату держмита - 0,85 копійок. Варто знати, що реквізити для оплати держмита потрібно дізнаватися в РАГСі - в ощадбанку їх немає точно. Відповідно до нового Сімейного кодексу, після подачі заяви чоловік і жінка вважаються зарученими. Якщо хтось із них відмовиться реєструвати шлюб, буде зобов'язаний заплатити "скривдженій стороні" великий штраф.

Під час подачі заяви прийдеться також сплатити за консультацію з питань шлюбного законодавства трохи більше 4-х грн.

Якщо пара хоче узаконити свої відносини без святкування, то сплатить усього 5 грн. за ламінування посвідчення про шлюб.

Одягтися ж на розпис можна просто ошатно: нареченій (у випадку, якщо не знайшли весільної сукні) - у костюм, брючний або спідничний, а нареченому - у класичні чорні штани й піджак! У такий спосіб необхідність витрачатися на квіточки-рюшечки відпадає.

А компот?..

Якщо ніякого ресторану не передбачається, то, зрозуміло, готувати на весілля прийдеться самим. Беріть продуктів у розрахунку приблизно 30-40 грн. на людину. Взагалі ж це мінімум, тому що гуляти весілля ви будете, як справжні студенти, дня 2-3, практично без перерви. В 1-й день повинне бути й перше, і друге, і десерт! Ну а в 2-й день підійдуть гаряче друге та холодна закуски. До речі, дайте завдання свідкам привезти фрукти (банани, яблука, апельсини-лимони) і овочі (помідорно-огіркова нарізка), нехай хоч чимось допоможуть! Міцні напої тут ми не враховуємо, а вони найчастіше становлять 15-20 % від загальної "харчової" суми.

Свято через лінзу!

Кращий варіант зйомки весілля - це знайомий оператор-студент. Або аматор, що уже наловчився на аматорських зйомках і суму за своє мистецтво бере чисто символічну! І йому практика, показова робота і т.д., і вам приємні спогади, так ще й безкоштовно. Якщо ж все-таки вирішили найняти професійного оператора, варто ознайомитися з розцінками на відеопослуги. Все весілля, від початку і до кінця, можна запам'ятати за $60. П'ятихвилинний комп'ютерний кліп - від $30 до 120, кліп же на всю касету - від $100 до 250.

Послуги фотографа обійдуться в $100 за 100 фотографій (10x15). І оператора, і фотографа потрібно вибирати ретельно й обережно, краще за рекомендацією друзів. Пом'ятайте, що весілля перезняти буде неможливо.

Кілечко, кілечко, кільце...

Як не крути, а обійтися без кілець навіть студентам не вдасться. На сьогоднішній день гладенька обручка коштує від 200 до 350 грн., а фігурна - в 2-3 рази дорожче. Як правило, кільця завжди купує наречений. Однак, не зайвим буде перед походом у магазин тактовно обмовити з нареченою їхню вартість. Адже любов ваша нескінченна, а реальний бюджет - ні.

На замітку нареченій: кільце не можна надягати на рукавичку - дуже погана прикмета!

Куди ж вас усіх подіти?!

У кожному гуртожитку процедура поселення батьків і друзів відбувається по-різному. Головне - як з комендантом домовишся. Але в основному, це 20-30 грн. з людини. У порівнянні з готелями й квартирами - надзвичайно дешево. Ну а якщо гостей дуже багато й в гуртожиток вони ніяк не помістяться, прийдеться вам подбати про квартиру, хоча й влетить це в копієчку. Найдешевший варіант - це, мабуть, квартира у віддаленому від центра районі, але з такої орави приїжджих гостей орендарі можуть взяти більше.

Ще один варіант - веселий і суперощадливий

Так придумали й зробили мої знайомі. В один прекрасний момент вони просто тихенько зайшли в РАГС серед тижня й швидко там розписалися (для подібного "швидкого" розпису необхідно письмова заява, у якій вказується вагома причина прохання прискорити одруження). Потім взяли 5 ящиків пива, кілька кілограмів крабових паличок, житнього хлебу, сухариків й горішків, захопили друзів і поїхали на природу, де відмінно відірвалися, а потім розповідали всім, як оригінально відсвяткували весілля!
Студентське весілля: пакет урочистий з бонусом, або те, без чого можна обійтися:

Оркестр із голубами замовляли?..

Насамперед, визначтеся, чи потрібна вам урочиста весільна церемонія, адже можна просто офіційно оформити відносини.

За урочисту реєстрацію прийнято брати 40 грн., плюс фонограма з маршем за п'ятірку, за "живу" музику додайте ще 30 грн. За бажанням за 10-20 грн. у РАГСі можна провести генеральну репетицію реєстрації.

Варто обговорити, також за бажанням, випускання білих голубів відразу після розпису (один птах на сьогоднішній день у Києві коштує близько 30 грн.) та інші капризи.

Якщо ви хочете провести церемонію реєстрації шлюбу в тому ж залі, де буде проводитися весільний банкет, на природі або ж у власному будинку, ви можете замовити виїзний обряд одруження. Для цього вам буде необхідно з'явитися в ЗАГС заздалегідь і поставити підпис у книзі реєстрації шлюбів, там же вам видадуть і посвідчення. Але сам обряд буде проведений за всіма правилами вже в тому місці, де ви самі захочете. Вартість проведення обряду поза РАГСом - від 400 грн.

Білу сукню на щастя надягла!..

Якщо вже наречена захотіла справжню весільну сукню, отут усе буде небагато складніше, ніж в ощадливому пакеті.

Скажемо відверто, весільних салонів скрізь маса, і сукні є дешеві, але насправді виглядають вони гнітюче. Гарна сукня коштує не менше $500, а прокат - завжди половина вартості. У чому зміст прокату - важко сказати. Кращий варіант, звичайно, за ті ж гроші зшити ексклюзивну сукню, але це вже як ви захочете. До речі, на ринках у весільних рядах ви можете підібрати собі найбільш прийнятну модель, потім проконсультувати продавця, де що перешити, куди додати квіточки, а де відняти й ...чекати поки вам його перероблять за ту ж ціну. Таке практикується й вийде вам доларів за 200.

Плюс до цього сучасна наречена хоче бути ще й в ошатних білих туфельках (залежно від місця покупки - від 200 до 550 грн.), у фаті (60-100 грн.), у рукавичках, що відливають атласом, (50 грн.), із сумочкою (60-100 грн.) і підв'язкою (40 грн.). Якщо весілля заплановане на прохолодну або холодну пору року, необхідна й накидка, що обійдеться в 200-250 грн.

Варіації справжнього костюма нареченого можуть бути такі ж різними, як і сукня нареченої. Стандартний джентльменський набір складається з костюма (400-1000 грн.), сорочки (50-170 грн.), краватки (30-50 грн.) і взуття - (250-500 грн.).

Зачіски, нігтики, вії.. .

Записатися на манікюр і зачіску нареченій потрібно заздалегідь. За тиждень до весілля необхідно зробити пробне укладку, подивитися, що не подобається й навпаки. Звичайна весільна зачіска, із квіточками, стразами й стрічечками буде коштувати порядку 150 грн. за київськими цінами. У знайомого майстра, відповідно, подешевше.

Гарного візажиста, що зробить гарний святковий макіяж можна знайти за 135 грн. Ну а святковий манікюр на нігтиках заблискає за 50-70 грн.

Ресторанні надмірності

Ресторани беруть за оренду банкетного залу різні суми, а деякі здають зал в оренду безкоштовно, але за умови, що їжі ви замовите на певну (немаленьку) суму - в основному від 2000-3000 грн. Кращий варіант - грати весілля в недорогій студентській їдальні, оформленій забавними гаслами в дусі того навчального закладу, де ви заробляєте диплом. Під час урочистого обіду бажано було б звучання живої музики - необхідного атрибута народного весілля. Однак обійдеться це недешево - від $ 200 до 300 за вечір, при тій умові, що в ролі соліста ви не хочете бачити Миколу Баскова, що за свій двогодинний виступ на приватних святкуваннях бере $40 000.

Тамада візьме від 450 до 850 грн. Якщо він працює разом з музикантами - від 800 до 2000 грн. Торжество закінчується пізно, а виходить, прийдеться дати їм усім на таксі.

Справи машинні

Тут все залежить від смаку й платоспроможності. Можна й "Кадиллак" замовити, як в Елвіса. Тільки обійдеться він доларів в 400. Насамперед, необхідно точно довідатися кількість людей, які поїдуть із будинку в РАГС і скільки осіб поїдуть із нареченим і нареченою по місту в проміжку між розписом і банкетом.

У першій машині поруч із водієм повинен сидіти оператор, позаду - уже чоловік і дружина. У другу машину варто посадити свідків і фотографа. Це дві основні машини й зайняті вони будуть весь день. Варто подумати, як розсадити інших родичів-гостей. Потрібно вирішити все заздалегідь, щоб потім у паніці тремтячими руками не набирати номер таксі, тому що нікуди посадити троюрідну бабусю по батьковій лінії.

Ціна прокату залежить від марки машини. Але нас, звичайно, цікавлять найпоширеніші або ж найпрактичніші варіанти. Година прокату "Лінкольна" коштує від $ 20 у неділю й до $25 у суботу й п'ятницю. Більш функціональні й недорогі моделі (наприклад, Dawoo Sens й Ford Tranzit) ви знайдете від $8 до 20 на годину (тарифи з урахуванням бензину). Прокат лімузина трохи дорожче: у суботу - $50 у годину, інші дні - 40. Навчені досвідом пари радять оглядати салони машин перед торжеством. Інакше потім для вас неприємною несподіванкою будуть засалені сидіння або подряпини уздовж крил. Композиція із квітів на машину потягне на сотню, а її прокат у загсі - 30-40 грн. у день.

Вінчання - як за старих часів!

Воістину вінчання - тонка справа, але яка романтична! Бажаючі обвінчатися в столичному соборі повинні викласти 70-80 грн., у сільських церківках церемонія обійдеться дешевше - до 50. Це ціна для тих, хто готовий, щоб панотець одночасно з ними "сполучав шлюбом" ще одну молоду пару. А студенти-"індивідуалісти" витратять на вінчання не менше 150 грн. На вінчання потрібно взяти: вінчальні свічі (8 грн.), під них носові хустки - (10 грн.), хустка для зв'язування рук (30 грн.), "Кагор" (до 20 грн.)

Крім перерахованого вище у весільному торжестві мають місце ще безліч потрібних і корисних дрібнчок. Серед них: стрічки свідків - по 20 грн. кожна; весільний коровай - від 50 грн.; рушник - 15-30 грн.; пляшку шампанського - від 7,5 грн.; коробка цукерок - 15-20 грн.; букет для нареченої із квіткового салону - від 70 грн.

Якщо в когось вишивають мами-бабусі, тоді взагалі чудово. І приятніше бачити на весіллі вишитий рідними рушник, і дешевше вийде. А букет з "домашніх" троянд можна придбати в переході метро за 15 грн.

Післясмак святкування

Ну от, свято відгриміло. Ви - відпочилі, щасливі молодята з купою подарунків. Квартира, на жаль, не ввійшла в їхнє число. Жити в гуртожитку можна весело, просто треба вміти дивитися на речі з райдужної сторони. Тим більше тепер жити в кімнаті будете тільки ви!

Із самого початку вирішіть, чи залишаєтеся ви в тому ж гуртожитку, де жили раніше окремо або ж перейдете в сімейний гуртожиток, де живуть винятково сімейні пари. Такі гуртожитоки практикуються не в кожному вузі, тому довідайтеся про них заздалегідь. Подавати документи комендантові гуртожитку потрібно відразу після розпису. Це - паспорт, копія посвідчення про шлюб, заява обох молодят, де чітко й доступно викладається прохання виділити їм окрему кімнату. У заяві повинна бути дата, з якого просите оселити вас в окреме гніздечко. Після оформлення всіх документів вам залишається тільки чекати, може тижні 2, а може й 2 місяці - все залежить від ваших відносин з комендантом і наявності вільних кімнат. Але найголовніше, після того як ви все-таки одержите заповітне житло, не забудьте віддячити "господарці" гуртожитоку цукерками й слізьми щастя - протягом всього часу проживання там зіштовхуватися з нею прийдеться досить часто.

Ех, дівочу б залишити!..

Заяву на поселення в кімнату ви вже написали, а тепер перед вами паспортно-прізвищні проблеми. У паспорті в дівчини стоїть вже прізвище чоловіка, отже й у студентському квитку, і в заліковці її потрібно міняти, іноді навіть прослизає думка "чому не почекали до закінчення універу?!" Але про це треба поменше шкодувати й скоріше оформлятися. До заяви на ім'я ректора про зміну прізвища в заліковій книжці й студентському квитку, що подається в деканат, треба прикласти копію посвідчення про шлюб (завіряти її в нотаріуса не треба).

На цій підставі працівники універу повинні видати дружині новий студентський, а в заліковці прізвище просто виправляється (для підтвердження виправлення ставлять печатка ВНЗ). Роблять це абсолютно безоплатно. Лише за новий пластиковий квиток потрібно буде заплатити 2 грн.

Також у заяві на ім'я ректора не забудьте вказати, що в дипломі ви хочете бачити нове прізвище, а ніяк не старе дівоче.

Навчальні приємності

Як молодій парі, вам зобов'язані дозволити вільне відвідування інституту, але для цього в деканат потрібно написати заяву. У ній повинне бути обґрунтування вашого вибору відвідування университету. Це може бути, наприклад, те, що чоловік живе в іншому місті, а дружина сильно нудьгує, і взагалі роз'єднувати молоду родину не можна!..

Часто такі варіанти не прокочують, але варто спробувати, якщо дійсно треба. А якщо у вас ще й діти, у цьому випадку універ просто зобов'язаний надати вільне відвідування без усяких застережень.
Зробимо висновки?

У студентському союзі, безумовно, є свої переваги. Але тільки, якщо почуття щирі й дійсно не має сенсу чекати закінчення навчання або 21 року. Зустрічайтеся, одружуйтесь, народжуйте, але, саме головне, будьте юридично підковані в законах, які захищають ваші права як молодої родини. І собі допоможете, і необізнаним друзям, і своїм майбутнім дітям!

www.osvita.org.ua

Дата публікації: 08.05.2007
Прочитано: 3701 раз



Додатково на дану тему
Підготовка до весілляПідготовка до весілля
Розрахування витратРозрахування витрат
Річниці весілляРічниці весілля
Дівоча вечіркаДівоча вечірка
Весільний букетВесільний букет
Весільні обручкиВесільні обручки
Как не ошибиться с выбором свадебной прически?Как не ошибиться с выбором свадебной прически?
Что НЕ дарить на свадьбуЧто НЕ дарить на свадьбу
Обязанности свидетелейОбязанности свидетелей
Перша шлюбна нічПерша шлюбна ніч
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

- Тату, а коли у хлопця сережка у лівому вусі, що це означає?
- Це означає, що він - єдиний син у сім'ї козака!
- А якщо у правому?
- Тоді це означає, що він гомік.
- А коли в обох вухах?
- Значить його батькові не пощастило: один син - і той гомік.

Реклама
Опитування
Як Ви відноситесь до організації свят "під ключ"?

Позитивно, маю бажання скористатися цією послугою
Ще не визначився, але скоріш позитивно
Звик(-ла) все робити сам(-а), так надійніше
Негативно, такі фірми приречені на провал



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 319
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 162 | користувачів сьогодні: 1482 | переглянуто сторінок сьогодні: 5720 | всього сторінок переглянуто: 106415871




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.052 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.045 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.