Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Прокидається старий Хоттабич, (вогкий осінній ранок, похмілля...) розплющує одне око і обводить поглядом кімнату: довкруги валяються порожні пляшки, меблі поламані...розплющує друге око: разом з цим рухом в голову приходить гострий біль; він стогне і потягнувся до бороди... Не знайшовши там жодного волоска - хватається за голову... лиса, дивиться на груди, під піхви – волосся немає. Повільно відтягує резинку трусів - заглядає ... НУ Слава богу - ХОЧ НА ПИВО ЗАЛИШИЛОСЯ!!!

Google рекомендує
Здоров'я та краса

Голівудська посмішка


 В наш час практично не можливо знайти людину, яка б не мала проблем із здоров’ям зубів. У нашій країні ця проблема особливо актуальна. Адже за статистикою, стан здоров’я ротової порожнини українців набагато гірший, ніж в європейців, до того ж більшість населення України не чистить зуби так, як це рекомендують робити стоматологи



За даними Асоціації стоматологів України, захворюваність карієсом у дорослих становить 90-92%, захворювання ясен - 91-93%, і тільки 8-9% дорослого населення мають здорові зуби. Дослідження підтверджують, що розвиток і інтенсивність карієсу та захворювань пародонту залежить від стану гігієни ротової порожнини: чим він гірший, тим більше умов для псування зубів. Незважаючи на це, регулярно чистять зуби у віці 18-30 років 38-40% населення, в 30-45 років - 40-45%.
Збільшення в щоденному раціоні частки продуктів і напоїв, що містять цукор, привело до різкого зростання хвороб зубів. Відзначимо, що скільки б чоловік не лікував зуби, якщо він не виконує правила по догляду за зубами, всі матеріальні витрати будуть марними. Доведеться знов витрачати гроші на лікування. Причому дедалі більше. Підраховано, що вартість профілактичних методів в 15- 20 разів дешевше за вже виниклі стоматологічні захворювання. Не говорячи вже про психологічні травми, що отримуються людиною в процесі лікування зубів і ясен. Тому економити на лікуванні можна, витрачаючи гроші на профілактику.
Гігієна порожнини рота відома давно. Стародавні греки шанували гігієну під ім'ям Гігії – богині здоров'я, дочки старогрецького бога лікування Ескулапа. Завдяки стародавній звичці постійно жувати смолу, гуму, корінці певних рослин досягається очищення зубів і масаж ясен. Сліпуче білі зуби вважаються у більшості народів кращою прикрасою. І це недаремно. Гігієна порожнини рота – це найважливіший естетичний чинник і показник загальної культури : запах повітря, що видихається, визначається станом порожнини рота. При недостатньому догляді за порожниною рота виникає неприємний запах з рота унаслідок гниття продуктів харчування і їх розкладання. Крім того, мікроби порожнини рота при розмові, кашлі, чханні можуть передаватися іншій людині. Джерелом мікроорганізмів і причиною багатьох захворювань є також хворі, зруйновані зуби, які є ще і косметичним дефектом, якщо це передня група зубів.
Загальнодоступним і достатньо надійним засобом профілактики стоматологічних захворювань є раціональна гігієна порожнини рота. Харчування переробленою їжею, бідною натуральними продуктами, погіршує умови для самоочищення порожнини рота. Подібне харчування не стимулює інтенсивного жування, а, отже, не забезпечує достатнього навантаження на зуби і навколо зубні тканини. У цих умовах особливо важлива раціональна гігієна порожнини рота, оскільки в ній відбувається накопичення залишків їжі, продуктів гниття і бродіння, бактерій, що приводить до утворення зубного нальоту і каменя.
В основному зубний наліт скупчується в зонах затримки харчових залишків. Якщо щодня не прибирати зубний наліт, то він, накопичуючись, сприяє мікробній агресії проти ясен і емалі зубів. У глибоких відкладеннях зубного нальоту, прилеглого до емалі зуба, відбувається утворення так званої зубної бляшки, яка щільно зростається з тканинами зуба, і під якою розвивається карієс. Зубна бляшка не може бути видалена без допомоги стоматолога. Її видаляють шляхом шліфовки і поліровки поверхні зуба.
Накопичення мікробів і продуктів розпаду в порожнині рота негативно позначається на діяльності всього організму, посилюючи перебіг наявних захворювань, алергічних станів, викликаючи погане самопочуття. Крім того, це приводить до непривабливого виду зубів і поганого запаху з рота.
Зубні нитки. Використання для чищення зубів однієї лише зубної щітки не дозволяє добитися хорошого очищення від зубного нальоту бічних поверхонь зубів і міжзубних проміжків. Тому украй бажано використовувати також зубні нитки і зубочистки. Основна мета застосування зубних ниток – ретельне видалення з труднодоступних бічних поверхонь зубів зубного нальоту, а також залишків їжі, що затримуються між зубами. Застосовують вощену і не вощену зубну нитку, круглу і плоску. Незалежно від цього при правильному використанні зубної нитки ефективність очищення однакова. Проте плоска і вощена нитка зручніша, оскільки вона легше проходить крізь контактні пункти, не рветься і охоплює значну поверхню зуба. Зубочистки. Іншим додатковим і добре себе допоміжним засобом гігієни порожнини рота, є зубочистки. Зубочистки бувають дерев'яні і пластмасові, а за формою обробки – трикутні, плоскі і круглі. Їх застосовують не тільки для видалення залишків їжі з міжзубних проміжків, але головним чином для видалення зубного нальоту з бічних поверхонь зуба. Особливо ефективне застосування зубочисток, якщо між зубами є простори. Якщо ж зуби розташовуються щільно, то можливості використання зубочисток обмежені ясенною борозною. Методика чищення зубів. Гігієна порожнини рота з використанням зубної щітки і пасти є частиною загальної гігієни людини. Хорошу гігієну порожнини рота можна підтримувати лише при ретельному дотриманні правил чищення зубів. Оптимальним є чищення зубів 2 рази на день : вранці до сніданку і на ніч. Встановлено, що на хороше механічне чищення всіх сторін кожного зуба йде близько 3 хвилин (це тільки на роботу зубною щіткою). Очищення міжзубних проміжків і полоскання займають ще близько 5-7 хвилин. Чистити зуби необхідно перед дзеркалом, перевіряючи і контролюючи ступінь їх очищення. Спочатку рекомендується чистити зуби під контролем пісочного годинника (у перші дні 3 хвилини роботи зубною щіткою покажуться дуже довгими). Спосіб чищення зубів. Видавлюють 0,5 см зубної пасти на вологу зубну щітку. Поміщають щетини щітки під кутом 45° до ясен. Легкими рухами, що скребуть, пересувають щітку горизонтально (вперед-назад) на половину ширини зуба (короткі рухи). В результаті зубний наліт переміщається з області накопичення у краю ясен до шийки зуба і в міжзубні простори. Потім використовують декілька довших вимітаючих рухів, щоб видалити наліт з ясенної лінії і між зубами у напрямі ріжучого краю і жувальної поверхні. На закінчення в подовжньому і поперечному напрямах ретельно чистять жувальні поверхні короткими рухами, що скребуть, дозволяють щетинам входити в углиблення жувальної поверхні.
Потрібно акуратно, сильно не натискаючи, чистити зовнішню, внутрішню і жувальну поверхні кожного зуба, концентруючись на 1 або 2 зубах одночасно. Для очищення внутрішньої поверхні фронтальних зубів щітку ставлять вертикально і її кінчиком роблять декілька рухів вгору-вниз. Спинку язика очищають м'якими рухами щітки, що скребуть, в напрямі від кореня язика до кінчика.
Після закінчення чищення зубів слід ретельно прополоскати рот питною водою. Порядок очищення поверхонь зубів. Обробку зубів щіткою слід починати з внутрішньої поверхні зубів однієї сторони верхньої щелепи і, поступово просуваючись, обробляти внутрішню поверхню всіх зубів. Потім переходять на зовнішню сторону (при зімкнутих зубах) і чистять знов до молярів, звідки починали обробку. Закінчують чищення обробкою жувальних поверхонь. У такій же послідовності обробляють зуби нижньої щелепи.
Всі думають, що якщо зуби не болять, то до стоматолога ходити не обов'язково. Насправді це не так, адже виявити перші ознаки може тільки фахівець. На ранніх стадіях лікування проходить максимально ефективно й у найкоротші строки.
Ми зовсім легковажно ставимося до стану своїх зубів, але ж неврологи Гейдельбергського університету стверджують, що поганий стан зубів приводить до всіляких захворювань внутрішніх органів: нирок, печінки, шлунка.
Багато з людей думають, що успадкований від батьків фактор у стані зубів відіграє основну роль. Насправді при профілактиці карієсу саме догляд відіграє головну роль. Потрібно пам'ятати, що часто рекламовані зубні пасти насправді можуть і не мати обіцяного ефекту. І відчуття свіжості не є доказом чистоти порожнини рота. Тому до вибору пасти треба підійти більш серйозно.
Ніби банальна істина, проте, як свідчить практика, елементарні рекомендації ми починаємо ретельніше виконувати, захворівши. Лише тоді, коли опудало сучасної малечі – страшнющий карієс – вже почувається у роті господарем. Тим часом у розвинутих країнах пробему карієсу на сьогодні практично знято. Далася взнаки масована пропаганда здорового способу життя, реклама суперпаст, правильного догляду за зубами. Ніяких секретів у цьому, зрештою, немає, головне – дотримуватись основних правил.
Правило перше – підібрати потрібну зубну щітку. Чомусь існує думка, ніби найкращою є щітка з натуральної щетини. Насправді ж навпаки. Завдяки пористій внутрішній структурі натуральна щетина швидко перетворюється на вмістилище бактерій: замість користі вона може тільки зашкодити. Тому хорошою, з точки зору стоматології, вважається щітка із синтетичних волокон з нерівною (вирізаною у вигляді хвостиків) поверхнею. Ці хвостики, у свою чергу, також мусять бути зрізані під кутом: лише у цьому випадку щітка забезпечить якісне очищення зубів. Робоча частина щітки повинна дорівнювати ширині двох-трьох передніх зубів. І, звісно, міняти щітку потрібно щотри місяці: на кожну пору року вона має бути іншою.
Правило друге – якісна зубна паста. Найкращий антикарієсний ефект досягається при використанні пасти з фтором, який зміцнює зубну емаль. Особливо це актуально для нашого краю, з бідними на фтор грунтами і водою. Додатково необхідний елемент ми можемо отримувати разом із продуктами харчування, найдоступнішою серед яких є звичайна петрушка. Добре джерело фтору – зелений чай, який лікарі радять вживати обов’язково без цукру чи меду: саме у такому вигляді фтор засвоюється найповніше.
Правило третє - правильне чищення зубів. Без цього найкраща щітка вкупі з суперпастою ефекту не дадуть. Чистити зуби треба після кожного прийому їжі, утримуючись потім від перекусів щонайменше 20-30 хвилин задля всмоктування фтору емаллю. Правильна технологія чищення зубів полягає у виконанні близько 300 вертикальних - ніби підмітаючих - рухів щіткою від ясенного до ріжучого краю зуба з обох боків. Навіть найкраща щітка не в змозі проникнути у міжзубні прогалини, паралельно стоматологи радять користуватися ще й спеціальними очищувальними нитками - флосами. Бо нерідко саме у цьому місці починається непомітне для звичайного ока псування зубів. Поступово утворюється порожнина, і раптом – здорового нібито зуба нема. Коли після їжі почистити зуби неможливо, натомість можна з’їсти нетерту моркву чи одне-два кислих яблука (очищувальний ефект буде не меншим), або ж пожувати антикарієсну жуйку. Головне – нейтралізувати дію бактерій і очистити зуби від залишків їжі, яка, розкладаючись, утворює руйнівну молочну кислоту. Саме це є основною причиною карієсу, а зовсім не любов до солодощів. Тому особисто я проти того, щоб позбавляти людей, особливо маленьких, радощів у вигляді цукерки чи шоколадки. Нічого лихого із солодкоїжками не станеться, якщо після кожного вживання ласощів вони обов’язково чиститимуть зуби. Головне – вміти правильно піклуватись про свої зуби.
http://ostriv.in.ua

Дата публікації: 23.03.2007
Прочитано: 5590 раз



Додатково на дану тему
Про що розповість ваше обличчяПро що розповість ваше обличчя
Макіяж від А до ЯМакіяж від А до Я
Секрети манікюру та здорових нігтівСекрети манікюру та здорових нігтів
Профілактика раку грудейПрофілактика раку грудей
Вчимося правильно обирати крем для обличчяВчимося правильно обирати крем для обличчя
Волосы - уходВолосы - уход
Уход за губамиУход за губами
Витамины и их роль в нашей жизниВитамины и их роль в нашей жизни
Уход за кожей вокруг глазУход за кожей вокруг глаз
Уход за ресницамиУход за ресницами
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

У дитячому садку:
- Діти, тітка іде. Що потрібно сказати?
- Слава Богу!!!

Реклама
Опитування
Коли краще робити весілля?

Зимою
Весною
Літом
Восени
Краще взагалі не робити, а віддати гроші молодим



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 2436
Коментарів: 3
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 66 | користувачів сьогодні: 274 | переглянуто сторінок сьогодні: 518 | всього сторінок переглянуто: 106721963




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.036 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.032 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.