Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Чоловік скаржиться приятелям:
— Смиканий я став останнім часом. Нервовий. Дружина каже, це від того, що п'ю всяку гидоту. І дійсно, все треба змінювати. Сьогодні ж спробую заспокійливий ЛОСЬЙОН ПІСЛЯ ГОЛІННЯ.

Google рекомендує
Весілля

Весілля як професія


 Минув час літнього посту. Петрівка лишилася за плечима. І розпочався сезон літньо-осінніх весіль. Їх ще називають багатими. Це й не дивно, адже саме зараз чи не щодня дешевіють овочі та фрукти. Усього вдосталь. Отож господарям не треба викладати зайву копійку, щоб організувати свято для своїх дітей, родини та друзів.



Кажуть, що в житті є дві найголовніші події. Перша — це одруження, а друга — вибір професії. І немає значення, в якому порядку вони розташовані. Важливо не помилитися ані в одному, ані в другому. Також говорять, що яким буде весілля в молодят, так значною мірою складеться і їхня подальша доля. Одруження на Галичині дотепер — це майже сакральне дійство. І хоч не так багато збереглося в ньому традицій, яких дотримувались наші предки, але значення цього свята залишається незмінним.

Ще не так давно в галицьких селах весілля відбувалися ледь не впродовж усього тижня. І кожен з днів мав своє значення і логічно продовжував попередній: заручини, вінки, саме весілля, перепій, гостина, поправини. Усе це вкладалося в якесь магічне ритуальне коло, у якому брало участь зчаста ледь не півсела. Тепер усе спростилося. Час пришвидшився, ціни зросли, життя стало іншим. Весілля — коротшими. Здебільшого вони відбуваються впродовж однієї доби. І в цій сконденсованості важливо, щоб не була втрачена жодна деталь. Адже молодята за століття не змінилися: усі вони прагнуть звичайного і такого важливого сімейного щастя. Саме тут усе на весіллі значною мірою залежить лише від однієї людини — весільного старости. Як він забаву поведе, такою вона і буде. Він, як капітан на кораблі, перший заходить на весільний майданчик і останній покидає його, завдаючи бубон на плечі музикантам. У його кишені незмінна чарка, з якою він встигає випити з усіма і водночас ніколи не буває підпилим. Він, мов чарівник, зринає то тут, то там, сипле жартами. Він усюди. Часом видається, що довкола нього крутиться усе весілля. Але досвідчений староста в останню мить уміє зробити так, що всі розуміють: головні персонажі весільної вистави — наречений і наречена, їхні батьки, друзі, гості.

Весільний староста — це унікальна професія. Якщо поділити її на дві умовні категорії, то тут є свої аматори та професіонали. Аматори, як правило, працюють у селах. Весільним старостою часто стають по спадковості. Скажімо, батько старостував на кількох десятках весіль. Він визнаний авторитет у цьому жанрі. Тому в селі сподіваються, що й син буде таким самим. Випробовують його на кількох забавах, і він в результаті зчаста старостує, аж доки має силу і бажання. Бути старостою непросто. Адже це повинна бути шанована в селі чи місті людина. Розумний, дотепний, веселий чоловік, який добре знає весільний обряд і може легко знайти вихід із непередбачуваних ситуацій, без яких не обходиться жодне весілля. Він пильнує музик, зчаста є ще й комірником і загалом провадить усю забаву. Починаючи від самого ранку, староста керує обрядом благословення батьками молодят, відпровадженням наречених до церкви та "загсу". У церкві під час шлюбу саме він тримає перед священиком якусь мить Євангеліє. Він зустрічає з молодятами всіх гостей. Розсаджує їх у весільній залі, дає команду до початку забави, керує поданням страв, а водночас і кухнею на чолі із старшою кухаркою. А потім цілу ніч сипле дотепами. І жваво, не виказуючи жодної втоми, на відміну від запрошених, організовує танці та забави на зразок голубки, паска, мітли. Зрештою, у кожному селі сотні своїх особливих звичаїв, і їх обов'язково знає весільний староста. Коротко кажучи, староста на весіллі знає все. Він може залагодити будь-який конфлікт і поговорити на будь-яку тему. Він уміє розспівати гостей, які не надто люблять цю справу. Він перший з кухаркою піде до танцю, якщо цього не хочуть робити молодята. І цей перелік можна ще продовжувати і продовжувати. Платою старості за таку справді сподвижницьку і віддану роботу на селі переважно є пляшка доброї горілки і один з весільних калачів. Коли молода обдаровує молодого, то старості часом випадає подарунок, скажімо, сорочка чи светр.

Усе те саме робить і професійний староста. Але його майстерність, на відміну від аматора, відточена до автоматизму. Такі весільні старости-професіонали завжди мають кілька козирів у рукаві: заготовлених комбінацій розваг, які навіть найнудніших гостей на весіллі перетворюють у веселих балакунів, що не хочуть розходитись до ранку. Професійні старости, як правило, працюють з одними і тими самими музикантами. Це вже відлагоджена група, яку запрошують з весілля на весілля, як правило, за кілька місяців наперед. Вони пишаються своєю справою та вмінням, як і належить справжнім майстрам. Не завжди цю думку поділяють їхні родини. Але весільний староста — це як доля, її не уникнути. Професійними старостами дуже часто стають актори, журналісти, вчителі. Цікавим штрихом до такої праці є те, що на відміну від аматорів, професіонали отримують платню за свою роботу. Тут усе залежить, як-то кажуть, від кон'юнктури ринку та авторитету виконавців. Можна отримати за добу роботи сто доларів, а можна заробити і в кілька разів більше. Адже, як відомо, щедрість та фінансові можливості окремих господарів справді не мають меж. І вони готові добре заплатити тому, хто організує свято, яке запам'ятається їхнім дітям та гостям дійсно на все життя.

Весільним старостою бути нелегко. Але виконання таких обов'язків ніколи не цуралися не лише аматори та професіонали, але й найвідоміші люди, яких запрошували побавити весілля. Свого часу весільними старостами були та є чимало українських письменників та діячів культури. І жоден з них не лінувався працювати задля веселості громади і радості молодих. Мабуть, усвідомлювали, що ця професія — особливий обов'язок та місія дарувати щастя людям.
http://buket.ck.ua

Дата публікації: 17.03.2007
Прочитано: 9511 раз



Додатково на дану тему
Підготовка до весілляПідготовка до весілля
Розрахування витратРозрахування витрат
Річниці весілляРічниці весілля
Дівоча вечіркаДівоча вечірка
Весільний букетВесільний букет
Весільні обручкиВесільні обручки
Как не ошибиться с выбором свадебной прически?Как не ошибиться с выбором свадебной прически?
Что НЕ дарить на свадьбуЧто НЕ дарить на свадьбу
Обязанности свидетелейОбязанности свидетелей
Перша шлюбна нічПерша шлюбна ніч
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Ідуть двоє чоловіків вулицею і бачать дуже вродливу жінку: вбрання вишукане, фігура і обличчя як у моделі, і вираз обличчя приємний. Один іншому:
- Глянь яка! А комусь же вона в печінках сидить!

Реклама
Опитування
Що ви читаєте?

книги
журнали, газети
все підряд
інформацію в інтернеті
професійну (навчальну) літературу
не вистачає часу на читання
не люблю читати (не читаю)
читаю все, що цікаво
я дивлюсь телевізор (граю на компі)
читаю форуми
читаю по очам :)
інше



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 234
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 114 | користувачів сьогодні: 1858 | переглянуто сторінок сьогодні: 8672 | всього сторінок переглянуто: 106418823




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.038 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.033 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.