Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Диплом про вищу освіту - папірець, що свідчить про те, що у Вас таки був шанс навчитися!

Google рекомендує
Чоловіче хоббі

Геокешинг


 Геокешинг (geocaching) - одночасно і дуже стара, і зовсім нова гра. З давніх пір тема пошуку кладів оточена атмосферою привабливої таємничості. Скільки разів у дитинстві і юності ми з трепетом читали про те, як відважний авантюрист кидає виклик тисячі небезпек і вирушає на пошуки скарбу. Хто з нас не мріяв бути схожим на графа Монте-Крісто, Індіану Джонс або героїв Стівенсона! 



Безліч дорослих людей присвячує життя розкриттю древніх таємниць, серед яких є цілком реальні тайники і клади. У всі часи пошук скарбів був для людства захоплюючим заняттям. Але лише з появою двох великих винаходів - Інтернету і супутникової навігації - це завдання для вибраних перетворилося на гру для всіх. Десятки тисяч тайників заховані в 177 країнах світу. Навіть якщо ви не капітан піратського бригу, ви можете сьогодні відправитися на пошуки свого скарбу. 

Історія геокешингу як сучасної гри почалася в 2000 році. До цього супутники GPS (а вся ця система супутників належить США) передавали координати з помилкою. GPS, як і раніше Інтернет, спочатку розглядався як технологія для військових потреб. 1 травня 2000 року Президент Клінтон зробив заяву про відміну режиму "selective availability". Уряд США визнав GPS як популярну технологію, яка необхідна у всьому світі і в самих різних областях, від міської "швидкої допомоги" до розвідки корисних копалини. З відміною обмежень користувачі GPS-приймачів отримали можливість визначати координати в 10 разів точніше, ніж раніше. Звістка облетіла світ у лічені години. 

2 травня Дейв Алмер (Dave Ulmer) з Портленда (штат Орегон) в одній з мережевих конференцій запропонував друзям нову гру Stash ("Хованки"), суть якої в тому, що одна людина створює тайник, публікує його координати в Інтернеті, а інші по цих координатах намагаються знайти тайник. Наступного дня Дейв вирушив до лісу і недалеко від свого міста заховав перший тайник. Творець не був упевнений, що потрібно туди класти, тому тайник вийшов досить великим: туди увійшли відеокасети, книжки, комп'ютерні програми, продукти, гроші. Інформацію про тайник Дейв відправив до конференції sci.geo.satellite-nav.
 
Через чотири дні Майк Тіг (Mike Teague) ховає другий і третій тайники в гористому районі в штаті Вашингтон, а 8 травня оголошує про запуск Інтернет-сайту нової гри. 13 травня гра вибирається за межі США: тайник закладений у Новій Зеландії. 30 травня Метт Стам (Matt Stum) пише друзям, що грі добре б дати інше ім'я. Stash - слівце зі злодійського жаргону, і Стам пропонує замінити його на Geocaching. 
 
У вересні Джеремі Айріш (Jeremy Irish) реєструє домен geocaching.com і домовляється з Майком Тігом про перенесення бази тайників на новий сайт. Потім він засновує компанію Grounded Inc. і прикладає масу сил, щоб зробити геокешинг вигідним комерційним проектом. Паралельно розвиваються інші сервери, присвячені геокешингу, такі як Navicache і декілька сайтів у різних країнах світу. 
 
 Весною 2002 року геокешинг прийшов до Росії. Декілька однодумців створили веб-сайт - спочатку "ручний", а трохи пізніше з автоматичною базою даних по тайниках. І тоді ж заклали перші тайники в Московській області. Засновники розглядали геокешинг, насамперед, не як спортивну забаву, а як інструмент обміну знаннями про рідний край. Вже через рік гравці відзначили перший ювілей - сотий тайник. Хорошу конкуренцію москвичам складають гравці з Санкт-Петербурга, зростає число тайників і в інших регіонах країни. Вже з'явилися тайники на островах, в горах, на морському узбережжі і за полярним кругом. 
 
Російський геокешинг не надто відрізняється від свого західного аналога. По правилах російської гри, тайник рекомендується створювати тільки в місці, яке представляє природний, історичний, культурний, географічний інтерес. Тому кожна точка, відмічена координатами, володіє особливою привабливою силою не лише для власників GPS, але і для людей, які цікавляться історією рідного краю, географією і т.п. 
 
Зараз сайт гри Геокешинг перетворився на найбільшу базу даних пам'яток Росії. Причому кожна точка має не лише свої координати, але і докладний опис місцевості і пам'ятки, фотографії, а так само думки гравців, що вже відвідали її. У 2005 році кількість тайників перевалила за 1000 штук, а в грі взяли участь більше 5000 чоловік по все Росії! За декілька років Геокешинг перетворився з гри для "вибраних" володарів GPS-навігаторів на масове захоплення! Тепер це не лише пошук тайників, але і регулярні тематичні зустрічі геокешерів на природі, навчання новачків азам GPS-навігації, власний магазин з продажу символіки гри і GPS-навігаторів, а також організація корпоративних заходів, "призових" ігор і конкурсів для спонсорів.

http://www.geocaching.su/


Дата публікації: 05.01.2009
Прочитано: 4068 раз



Додатково на дану тему
Гроші, що тихо цокаютьГроші, що тихо цокають
Свій сайтСвій сайт
Хоббі дорослих хлопчиківХоббі дорослих хлопчиків
Твоя гра. БоулінгТвоя гра. Боулінг
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

- Пробачте, дівчино, ви вступаєте в інтимні стосунки за гроші?
- Ні! (з обуренням)
- Чудово! А то у мене якраз немає грошей.

Реклама
Опитування
Чи говорите ви українською? Якщо так, то де її вживаєте?

В усіх сферах свого життя
Лише з родиною
Лише на роботі (в учбовому закладі)
Тільки в україномовному середовищі
Знаю мову і хотів би говорити нею, але соромлюся
Я її не знаю, але хотів би вивчити
Не говорю, не знаю і знати не хочу



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 2861
Коментарів: 2
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 116 | користувачів сьогодні: 1342 | переглянуто сторінок сьогодні: 3841 | всього сторінок переглянуто: 106756713




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.037 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.032 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.