Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

– Знаєте, люблю теплої осінньої днини побродити по лісу з рушницею.
– На полювання?
– Ні, по гриби… Бувало, підійдеш так до грибників – і скажеш просто: ого! скільки грибів назбирали!

Google рекомендує
Український туризм

Черкащина - серце України


 Черкащина — це перлина в серці України. Багаті природні ресурси, значний історико-культурний потенціал, високий рівень розвитку інфраструктури туризму створюють можливості для всебічного задоволення пізнавальних і рекреаційних потреб не лише вітчизняних, а й іноземних туристів.



 Унікальне поєднання і сучасності і минулого, реальності і легенди давнини створюють численні історико-культурні пам'ятки на тлі чарівної природи. До послуг туристів на Черкащині — 39 державних музеїв та 7 історико-культурних заповідників (Шевченківський національний заповідник в Каневі; заповідник "Батьківщина Тараса Шевченка" на Звенигородщині; Корсунь-Шевченківський історико-культурний заповідник; національний заповідник "Чигирин"; Кам'янський історико-культурний заповідник; історико-культурний заповідник "Трахтемирів"; заповідник Трипільської культури в Тальному), які знайомлять з видатними пам'ятками історії, культури та природи краю.

Для тих, хто звик до активного туризму, природні особливості Черкаської області сприятимуть чудовому відпочинку та оздоровленню, адже тут багато водних ресурсів, лісів, чудові краєвиди, лікувальний клімат. Територією Черкащини протікає 1037 річок, узбережжя яких майже повсюдно використовуються для відпочинку. Самі ж водні артерії застосовуються для рибальства, судноплавства, водного туризму. Велика кількість водосховищ і ставків (понад 2 тисячі) має не лише господарське, а й рекреаційне значення.

У межах області знаходиться понад 400 об'єктів природоохоронних територій загальною площею близько 40 тис.га, де зосереджені особливо унікальні неповторні ландшафти. Національним багатством є Черкаський бір — найбільший масив (понад 28 тис.га) дубово-соснових лісів лісостепової зони України. Черкаський край вабить своїх гостей своєрідною красою природи, унікальними пам'ятками історії і архітектури. Неповторне обличчя древніх Черкас, мальовничі береги Дніпра, чарівна "Софіївка", високі канівські кручі і гетьманська столиця Чигирин залишають незабутні враження у всіх, хто хоч раз побував на цій благословенній землі.

ЧИГИРИН

 В Україні є заповідні місця, де кожний квадратний метр території дихає історією, де на кожному кроці оживають давні звичаї та традиції. Таким місцем є Чигиринщина — історичне ядро української нації, центр українського державотворення. Серед її найяскравіших історичних сторінок — визвольна війна XVII ст., Коліївщина, Холодноярська республіка. У Чигирині — столиці першої української козацької держави і резиденції гетьмана України — Богдан Хмельницький приймав послів із багатьох держав Європи. Із Суботова, де Богдан (Зіновій) Михайлович Хмельницький народився, провів свої дитячі роки і де, за свідченнями літописців, його поховано в Іллінській церкві, гетьман керував збройними силами у визвольній війні українського народу 1648-1654 рр. Тут він підписував свої універсали до народу. У 1995 році до 400-річчя від дня народження Богдана Хмельницького було створено Національний історико-культурний заповідник "Чигирин".

Серед унікальних пам'яток археології, історії, архітектури, природи — одне з найбільших в Україні городищ скіфського часу в Холодному Яру (VII-V ст. до н.е.), Троїцька церква Мотронинського монастиря біля села Мельники. Відомі далеко за межами Чигиринщини Бастіон Дорошенка у м.Чигирин, гідрологічна пам'ятка природи "Три криниці" поблизу Суботова, 1000-літній дуб на хуторі Буда, званий у народі Залізняковим, музей Б. Хмельницького в Чигирині, розташований у приміщеннях будинку повітової управи кінця XIX ст. На Замковій (Богдановій) горі, яка є пам'яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення збереглися залишки зведеної в козацькі часи фортеці.

УМАНЬ

 В Умані розташований всесвітньо відомий дендрологічний парк "Софіївка" — перлина садово-паркового мистецтва, зразок пейзажно-паркової композиції з каменю, води, зелені, архітектурних споруд та скульптур, історія якого нараховує понад 200 років. Заснований парк на честь дружини — красуні-грекині Софії у 1796 році багатим польським магнатом Станіславом Потоцьким і був подарований їй до дня іменин у травні 1802 року. Ідея спорудження парку в романтичному стилі з використанням римської та грецької міфології належала самій Софії. Автором топографічного і архітектурного проекту, а також керівником усіх робіт по будівництву "Софіївки" був талановитий польський інженер Людвіг Метцель.

Численних відвідувачів парку з усіх куточків світу вражають дивні пейзажі та ландшафти, екзотичні рослини, античні скульптури, рукотворні водойми, фонтани, кам'яні гроти, чудові павільйони. Тисячі віруючих хасидів з багатьох країн світу щорічно, під час святкування Рош Хашана (іудейського нового року), здійснюють паломництво до Умані, де похований лідер брацлавських хасидів Рабин Нахман із Брецлава — правнук засновника хасидизму цадика Бешта. У 1994 році на місці поховання духовного лідера брацлавських хасидів створено історико-культурний центр в Умані для організації та забезпечення паломництва світового єврейства.

КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ

 Корсунщина — край овіяний духом звитяги, мужності та прадавньої слави, земля легендарного людського подвигу. Тисячолітня історія Корсунщини промовляє до людей багатьма пам'ятками археологи, архітектури, історії, мистецтва та природи, зосередженими у Корсунь-Шевченківському державному історико-культурному заповіднику. У м.Корсунь-Шевченківському, кожний елемент є пам'яткою архітектури загальнодержавного значення. Зокрема, збудований у стилі романтизму з елементами неоготики палац, де зараз знаходиться музей історії Корсунь-Шевченківської битви та історичний музей. Експозиція залів музею розповідає про битву військ Б.Хмельницького 1648 року під Корсунем, перемога в якій остаточно сприяла перетворенню анти-польського повстання в Національно-визвольну війну українського народу середини XVIІст., та Корсунь-Шевченківську операцію, що увійшла в історію Великої Вітчизняної Війни як "Сталінград на Дніпрі".

Невід'ємною частиною ансамблю є виконана у стилі романтизму брама та флігель, збудований із рисами класицизму і романтизму, в якому зараз розміщується художня галерея, а також мальовничий швейцарський будиночок. Невеличке селище Стеблів є родинним гніздом українського письменника, критика і публіциста Івана Нечуя-Левицького. Подорож мальовничою річкою Рось і відпочинок на її крутих берегах надовго запам'ятається своєю красою та неповторністю.

КАМ'ЯНКА

 Мальовнича місцевість Кам'янки надихала на творчість російського поета О.С.Пушкіна, який двічі побував у містечку і написав тут кілька ліричних поезій, що увійшли до скарбниці світової літератури, та російського композитора П.І.Чайковського, для якого Кам'янка впродовж 28 років була рідною домівкою і місцем народження багатьох його безсмертних музичних творів.

Саме у Кам'янці вперше прозвучала чарівна музика опери Чайковського Євгеній Онєгін". На базі літературно-меморіального музею О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського та комплексу пам'яток історії, культури природи в м. Кам'янка 1995 році створений Кам'янський державний історико-культурний заповідник. До його складу входять також парк ім. Декабристів із пам'ятниками О.С.Пушкіна, П.І.Чайковського, прикрасою парку є Зелений будиночок та Водяний млин — пам'ятки архітектури початку XIX ст. Найдавнішою пам'яткою архітектури міста є Пушкінський грот, побудований в кінці XVIII ст. — улюблене місце відпочинку гостей Кам'янки.

ЗВЕНИГОРОДКА

 На широких просторах Звенигородщини, серед могутніх лип та вікопомних дубів знаходиться земля, по якій ступав малими босими ногами майбутній пророк України. Садок вишневий біля хати... Це про будинок у с.Моринці, де 9 березня 1814 року народився Тарас Шевченко. Поряд з літературно-меморіальним музеєм Т.Г.Шевченка — хата, у якій пройшли роки щасливого дитинства і безрадісного сирітства Тараса. Вона зустрічає гостей розмаїттям квітів, чудовими рушниками, п'янкими запахами любистку і м'яти, сумними очима зі старовинних ікон, перед якими майже два століття тому молилася про щасливу долю своїх дітей Катерина Шевченко. Поруч, у садочку під калиною — могила матері, трохи далі — могила батька. За кілька сот метрів під спеціальним накриттям — хата дяка Богорського, у якого малий Тарас навчався грамоти. З козакуванням у пана Енгельгарда пов'язані підліткові роки Шевченка. У селі Будище зберігся будинок поміщика, в якому нині оформлена музейна кімната Т.Г.Шевченка.

КАНІВ

 Канів — сучасне місто з комплексом культурних закладів і місць відпочинку.

Паломництво до могили великого Кобзаря на Чернечу гору підкреслює загальновизнаність та значимість цього міста. Віддати шану співцеві України йдуть не лише місцеві жителі, а й люди з усіх куточків світу.

Гордість міста — Шевченківський заповідник, заснований в 1925 році. В десяти залах літературно-меморіального музею Т.Г.Шевченка зібрано тисячі експонатів, що розповідають про життєвий і творчий шлях поборника свободи та гуманізму. На південь і захід від Тарасової гори простягається природний заповідник — унікальний пам'ятник історії, археології, геології та палеонтології.

Унікальна пам'ятка Успенський собор закладений 1144 р. Всеволодом Ольговичем — батьком визначного полководця Київської Русі, героя "Слова о полку Ігореві" Святославом Всеволодичем. Об'єднана Руська Рать під проводом Великого князя Київського Святослава Всеволодовича виступала з Канева супроти навали половецьких орд. Музей народного декоративного мистецтва розміщено в приміщенні колишнього Базиліанського училища, яке є пам'ятником архітектури XVIII ст.

ТАЛЬНІВСЬКИЙ РАЙОН

 Тальнівський район є значним осередком пам'яток історії і культури. Більша частина з них припадає на пам'ятки археології. Серед таких найбільше в світі за площею Тальянківське поселення періоду раннього землеробства (ІV-ІІІ століття до нашої ери), що входить до державного історико-культурного заповідника "Трипільська культура". В заповідну зону увійшли 11 поселень трипільської культури: Тальянки, Майданецьке, Веселий Кут, Онопрієвка, Глибочок, Піщана (Тальнівський район), Доброводи, Косенівка, Аполянка (Уманський район), Чичеркозівка, Вільхівець (Звенигородський район).

Справжньою окрасою краю є Тальнівський парк площею понад 400 гектарів. Збудований у XIX столітті в англійському стилі, парк має багату колекцію рідкісних порід дерев, а вся його територія всіяна мальовничими ставками. Чудово вписується у ландшафт парку і мисливський замок графа Шувалова, за проектом датського архітектора Клеменса. На даний час в приміщені замку розміщено музей історії хліборобства. Експозиція музею показує історію краю від далекого минулого до сьогодення в образі хліборобства та його історичного розвитку.

ТРАХТЕМИРІВ

 Регіональний ландшафтний парк "Трахтемирів" перший (і поки що єдиний) недержавний заповідник, створений в Україні, офіційно розпочав свою діяльність 15 травня 2000 року. Розташований парк на Придніпровській височині на території Канівського району Черкаської області та Миронівського району Київської області.

Трахтемирівська земля зберегла пам'ятки майже всіх історичних епох: від доби енеоліту (мідно-кам'яного віку) і до пізнього середньовіччя козацьких часів. Тут знаходяться стоянки прадавніх землеробів, які першими освоювали ці землі. Вони належали племенам трипільської культури, яких змінило поселення бронзи. У VI ст. до н.е. тут виникає Велике Трахтемирівське городище, площею більше 500 га, потужні вали якого досі нагадують про велич і силу скіфських племен Подніпров'я. У результаті спеціальних досліджень на території парку було виявлено близько 70 регіонально-рідкісних видів представників рослинного та тваринного світу, а також видів, що занесені до Червоної книги. Зокрема відкрито новий вид гриба роду гельвела, який дістав назву "сморчок Слоневського". На території парку розташований сучасний готельний комплекс: головний корпус (8 спальних місць) та комплекс дерев'яних будиночків (2 дерев'яних будиночки на 10 спальних місць) для відпочинку мисливців та туристів Туристичного центру "Трахтемирів".

Трахтемирівський заповідник є унікальним природним і археологічним об'єктом в Україні, де в нерозривній єдності співіснують пам'ятки історії, геології, археології і природи.

 Для того, щоб туристи мали змогу повною мірою насолодитись своїм відпочинком, Черкащина пропонує, також, послуги зеленого туризму на своїй території. До ваших послуг мається більше п'ятидесяти комфортабельних будиночків розташованих в річних частинах черкаського району, домашня кухня з екологічно чистих продуктів. У випадку, якщо ви надаєте перевагу відпочинку на воді, до ваших послуг комфортабельні яхти.

Доречі, зробити замовлення стало ще легше! Не витрачайте свій час на пошуки туроператорів, довіртесь професіоналам з чудовою репутацією замовте свій індивідуальний тур через електронну форму, на це вам знадобляться лічені хвилини!
 
http://buket.ck.ua


* інформацію надано на правах реклами

Дата публікації: 08.04.2008
Прочитано: 12026 раз



Додатково на дану тему
Українські КарпатиУкраїнські Карпати
Пізнаємо Україну. Дендрологічний парк Пізнаємо Україну. Дендрологічний парк "Софіївка"
Містика древнього НіжинаМістика древнього Ніжина
Золота гораЗолота гора
Ріки України: нова альтернатива відпочинкуРіки України: нова альтернатива відпочинку
Свято пробудження ГірСвято пробудження Гір
Мандруй Україною!Мандруй Україною!
 Олеський замок Олеський замок
Цікаво про ...Цікаво про ...
Тустань — наскельне місто-фортецяТустань — наскельне місто-фортеця
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Бульдог, гуляючи по двору, бачить сидячого на балконі пуделя і говорить йому:
- Виходь, разом погуляємо.
- Не можу: мене замкнули.
- А ти виплигни з балкона.
- Ага, щоб у мене була морда, як у тебе?

Реклама
Опитування
Що ви зранку зазвичай п'єте?

чай
каву
сік
молоко
йогурт
воду
горілочку
розсольчик
зранку нічого не п'ю
свій варіант



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 588
Коментарів: 2
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 45 | користувачів сьогодні: 1114 | переглянуто сторінок сьогодні: 3364 | всього сторінок переглянуто: 106724809




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.035 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.030 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.