Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Дзвінок у двері.
- Добридень , це ваші сусіди знизу.
- Ну?
-У нас зі стелі тече.
- Ну?
- Ви не могли б кран у ванній закрити? А то ще ніжки промочите, простудитеся, захворієте і помрете..., а якщо ви не умрете, то ми вас самі вб'ємо!!!

Google рекомендує
Закордонний туризм

Сакура - незвичайна пора


 Весна в Японії це – пишність квітучої сакури. Їй поклоняються, нею милуються, радіють як ніякій іншій квітці в світі. Свято квітучої сакури – один з найдавніших обрядів японців. Поети і художники впродовж сторіч виражали їй свою любов в словах і фарбах. Завдяки своїй красі саме ці квіти втілюють досконалість і бездоганність. Сакура звеличилась так високо і тому, що її цвітіння дуже короткочасно – воно триває всього декілька днів, а іноді лише декілька годин. У японців це викликає асоціації з любов'ю, що пішла, короткочасністю юності і т.д., що співзвучно буддійським уявленням про скороминущість життя.



Традиція милування квітучою сакурою виникла при імператорському дворі в епоху Хейан – аристократія, що відзначалася у витонченості і вишуканості манер, проводила години під квітучими деревами, насолоджуючись легкими напоями, салоновими іграми і складанням віршів. У короткому, блискучому цвітінні сакури аристократи бачили глибокий сенс: роздумуючи про швидкоплинність життя, вони ототожнювали опадаючі квіти сакури з хоробрістю і чистотою помислів. В період Едо ця традиція широко розповсюдилася і стала невід'ємною частиною японської культури.

У багатьох районах Японіїі з давніх часів проводяться спеціальні свята, присвячені квітучій сакурі. Так, в Кіото в період цвітіння сакури проходять так звані сакура мацури, або сакура кай (вечори сакури), виконуються «танці вишень», проводяться паради костюмів епохи Хейан. У м. Нара в середині квітня влаштовують барвистий святковий хід по центральній вулиці міста, в якому беруть участь молоді дівчата і діти, що несуть вишневі вітки. У м. Камакура проводиться аналогічне свято. Воно веде свою історію ще з середніх століть, коли життя воїна, що служив своєму феодалові, було нерідко так само короткочасне, як період цвітіння сакури. Її квіти завжди вважалися символом хоробрості, доблесті, рицарства. В середні віки існувало таке прислів'я: «Серед квітів – вишня, серед людей – самурай».

Білосніжні і біло-рожеві хмари квітучої сакури обволікають країну з кінця березня по кінець квітня. Її в Японії можна зустріти всюди: у гірських районах, по берегах річок, в міських і храмових парках. На вулицях панує святковий настрій, всі говорять про те, куди можна поїхати, що подивитися, де знаходяться найцікавіші дерева. У вихідні дні або після роботи компанії друзів, товаришів по службі, цілі сім'ї влаштовуються під квітучими деревами, розкладають закуски, щоб помилуватися квітучою сакурою, а заразом і весело провести час.

Сакура є відомим символом Японії, а в самій країні поширена незвичайно: її зображення зустрічаються в малюнках, що прикрашають кімоно, посуд і інші предмети побуту. На честь сакури вже складена велика кількість пісень і віршів, а в майбутньому буде складено ще стільки ж, якщо не більше. Квіти вишні для японців означають швидкоплинність і крихкість життя: людина проживає своє життя так само, як падає пелюстка сакури – красиво і дуже швидко – саме тому сакура тісно зв'язувалася з буси і їх способом життя, а в буддизмі квітуча сакура виступає як символ тлінного життя і непостійності буття. У поезії сакура асоціюється з юністю, що пішла, і любов'ю, а ці теми, погодитеся, вічні, тому і японські поети про сакуру ніколи не забудуть. Тема вишневих пелюсток обіграється і в сучасних музиці і аниме (куди ж в Японії без нього?), плюс крім всього іншого сакура це ще і одне з популярних жіночих імен в Японії.

Сакура – типовий житель Гімалаїв і Східної Азії: Китаю, Кореї і Японії. В останній зустрічається надзвичайно багато видів сакури – більше 305 різновидів. Така кількість обумовлена японськими іграми з генетикою і селекцією: багато видів було отримано штучно або прищеплено до вже існуючих сторіччя тому.

Одним з найулюбленіших видів сакури є Somei Yoshino, чиї квіти мають практично чистий білий колір, лише у самого стебла пелюстки забарвлені в блідо-рожевий. Квітне сакура близько тижня або навіть менше і лише після цього на деревах з'являється листя – тому під час цвітіння всі дерева здаються абсолютно білими від низу до верху. Вид Somei Yoshino бере свій початок з села Somei (тепер це частина району Toshima в Токіо) і розповсюджуватися почав на початку періоду Мейдзі. Люблять японці і shidarezakura – «плакучу вишню», що квітне рожевими квітами. Вважається, що найкрасивіша сакура квітне в стародавніх столицях – Киото, Нара і Камакура.

Милування сакурой (ханами) в Японії носить масовий характер: щорічно метеорологи і вся громадськість відстежують так званий sakura zensen – Фронт цвітіння сакури. У телевізійних новинах і газетних статтях повідомляються дані про етапи розцвітання сакури і найкращі місця, де можна спостерігати за цвітінням. Цвітіння починається в січні на Окінаві і досягає Кіото і Токіо до кінця березня – початку квітня, а декілька тижнів через фронт доходить і до Хоккайдо. Офіційно вважається, що в Токіо сакура зацвітає з 27 березня по 7 квітня, в Саппоро - з 12 березня до 20 квітня, в Кіото - з 4 по 16 квітня, в Осаке - з 5 по 13 квітня, проте цифри ці приблизні. Якщо перед початком сезону цвітіння є тепла погода, то сакура може зацвісти на один-два тижні раніше, а якщо йому передують холоди, то перші бутони можуть з'явитися набагато пізніше запланованої дати. Японці дуже трепетно відносяться до свого символу, тому фестивалі, присвячені милуванню сакурою користуються просто фантастичною популярністю (у якій, втім, для самих японців немає нічого дивовижного), – для багатьох це один з рідкісних шансів розслабитися і відпочити з друзями і рідними. Багато японців пересуваються по країні услід за квітучою сакурою, щоб всю весну провести, милуючись вишневим кольором.

Традиція свята ханами йде в далеке минуле – перший фестиваль милування сакурою проводився ще в III столітті, згідно Ніхон суки. Спочатку цей звичай (як і багато інших) торкнувся імператорського двору і аристократії – любили вони проводити час під квітучою вишнею, насолоджуватися напоями, музикою і іграми. Потім в святкування ханами включилися і суворі, але з ніжною душею, самураї, а потім і простий народ залучився до прекрасного. У ті давні часи сакура була символом урожаю, а її цвітіння повідомляло про початок сезону посадки рису. Згідно своїй вірі в ками, що населяють все навколо, японці стали здійснювати підношення сакуре, а згодом на цих ритуалах стали вживати сакэ.

За часів Токугава вишневі дерева садили по всій Японії з метою зміцнення традиції милування сакурою. Тоді ж сакура і її квіти стали символами буси. У епоху Мейдзі сакуру, навпаки, стали вирубувати, оскільки її вважали символом феодалізму, але незабаром традиція повернулася і милування сакурою стало одним з найулюбленіших свят в Японії. Також з цвітінням сакури пов'язана робота державних установ і шкіл – заняття і робочі будні починаються з розквітом вишні, в квітні.

З часів імператора Мейдзі зображення сакури знаходиться на головних уборах учнів і військових як показник рангу. В даний час, квітка вишні використовується на гербах поліції і озброєних сил Японії як відзнаки, а за часів Другої світової війни його зображали на літаках камікадзе з метою натхнення пілотів. Також уряд пропагував серед населення думку, що душі загиблих перевтілюються в квітах сакури. Окрім цього, сакура є традиційним символом жіночої молодості і краси.

Сезон цвітіння сакури до болю короткий, а людям так часто хочеться повернути минуле і пережити радісні миті знов. Японія це країна, в якій стародавні традиції гармонійно уживаються з новітніми технологіями і ось нащадки самураїв вмудрилися створити штучне вишневе дерево, на гілках якого замість квітів горять маленькі світлодіоди. Але це ще не все: для охочих насолоджуватися цвітінням сакури круглий рік в багатьох японських музеях влаштовуються спеціальні виставки «з секретом». Секрет полягає у використанні ароматерапії при огляді картин із зображеннями сакури. Вважається, що солодкуватий аромат вишні надає тонізуючу дію і знімає втому – а що ще потрібне типовому японському саларимену?

Якщо Ви хочете краще зрозуміти японців і проникнутися духом Японії як ніколи раніше, то Вам обов'язково варто побачити цвітіння сакури своїми очима. Квітуча вишня і те свято, яке влаштовують в її честь японці є вельми рідкісною подією, які назавжди залишаться одне з найяскравіших вражень у Вашому житті.


www.oralar.az

Дата публікації: 17.03.2008
Прочитано: 6112 раз



Додатково на дану тему
Подорож до ПарижуПодорож до Парижу
Відпочинок у ХорватіїВідпочинок у Хорватії
Романтична подорожРомантична подорож
Край світу. Марокко.Край світу. Марокко.
Подорожуємо світом. ІталіяПодорожуємо світом. Італія
Карлові-Вари (Чехія)Карлові-Вари (Чехія)
АнталіяАнталія
Країна мрій. Мальовнича ШвейцаріяКраїна мрій. Мальовнича Швейцарія
Все що вам варто знати про подорожі літакомВсе що вам варто знати про подорожі літаком
Домінікана. Країна морського вітру і прекрасних квітівДомінікана. Країна морського вітру і прекрасних квітів
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

- Любий, коли ми одружимось, я буду ділити з тобою всі твої біди і неприємності.
- У мене немає неприємностей.
- Я ж і кажу - коли ми одружимось...

Реклама
Опитування
Як ви готуватиметесь до весілля?

Звернетеся до агенції
Шукатимете інформацію в інтернеті
Звернетесь до знайомих за порадами
Ще не вирішили



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 79
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 128 | користувачів сьогодні: 2231 | переглянуто сторінок сьогодні: 14901 | всього сторінок переглянуто: 106443666




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.036 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.032 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.