Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

— Сьогодні їхав на роботу — застряг у маршрутці, двері заклинило. Потім на роботі у ліфті застряг — дві години просидів, поки не витягли. Потім рука застрягла у чайнику у ручці, ледве витягнув. Хлопці, у мене ввечері повинен бути секс. Я боюся!

Google рекомендує
Здоров'я та краса

Біологічний годинник


 Для того, щоб наше життя проходило повноцінно, ми намагаємось продумати кожен крок, заповнити кожну хвилину. А в цьому нам допомагає досвід прожитого життя та режим за яким ми живемо.



Так само і з організмом людини, для того, щоб вчасно звернутися до лікаря і зберегти своє здоров’я, тим більше здоров’я своєї дитини, варто хоча б у загальних рисах знати особливості життєдіяльності людського організму. Однією з таких особливостей є біологічні ритми ( біоритми ) – циклічна послідовність періодів активності й перепочинку певних систем організму. Існують біоритми тривалістю в секунди – ритм дихання та серцевих скорочень, хвилини – кисневого насичення крові та кровообігу, а також годинні, добові, тижневі, місячні, річні та багато - багато інших циклоритмів.

Насамперед поговоримо про зміни, які ритмічно повторюються в організмі людини протягом однієї доби. З першими променями сонячного світла, нехай навіть через хмари і дощ, пробуджується природа. На їх дію налаштований і “біологічний годинник” людини. Пригадайте, як кепсько ми почуваємося певний час, коли літаком стрімко перелітаємо на великі відстані. Кажуть, потрібен час на адаптацію, щоб “стрілки (функціональні системи організму) біологічного годинника” налаштувалися на місцевий час – момент сходу Сонця. Так давайте прислухаємось, як працює наш “біологічний годинник”.

Бронхо-легенева система – період максимальної активності з 04 до 06 години; мінімальної з 16 до 18 години.

У вранішні вказані години організм активно звільняється від надлишків вуглекислого газу, що за ніч накопичився в тканинах тіла. Тому після пробудження добре було б допомогти організмові в цій справі, зробивши хоч кілька активних рухів або фізкультурних вправ. А от у вечірні години не варто займатись інтенсивними тренуваннями чи активними іграми, бо в цей час кисень слабо поглинається кров’ю в легенях і недостатньо насичує організм енергією.

Товстий кишечник – період максимальної активності з 06 до 08 години; мінімальної – з 18 до 20 години.

Вранці організм продовжує звільнятися від непотрібних йому неперетравлених решток їжі, шлаків та іншого “баласту”, звільняючи місце для нових енергомістких надходжень, необхідних організмові для активної життєдіяльності.

Шлунок – період максимальної активності з 08 до 10 години; мінімальної – з 20 до 22 години.

Якщо годувати дитину сніданком у вказані вранці години, то все спожите буде використане організмом із максимальною ефективністю. Всі жири, білки та вуглеводи будуть розщеплені й розподілені в організмі найраціональніше. А от чим далі від цього часу, тим складніше організмові відволікатися на процеси травлення. Тому він швиденько перетворює спожиті харчі на напівфабрикати й відкладає “про запас” на животі, стегнах та інших “місцинках”. У пізні години харчуватися взагалі нераціонально, бо тоді активність процесу травлення мала, і навіть найкращі наїдки задають організмові шкоди.

Селезінка та підшлункова залоза - період максимальної активності з 10 до 12 години; мінімальної – з 22 до 24 години.

Після того як людина поснідала і шлункові ферменти попередньо розщепили продукти харчування, починається таїнство біохімічних перетворень фізичного субстрату на енергію. Саме за це відповідають вказані органи, впливаючи на рівень інсуліну в крові та процеси кровотворення. Тому саме в ці вранішні години варто стимулювати діяльність відповідних систем, особливо тим, хто страждає на діабет.

Серцево-судинна система - період максимальної активності з 12 до 14 години; мінімальної – з 24 до 02 години.

В день організм готовий до найбільших навантажень, і серце своїми скороченнями розносить “ситу” кров до кожної клітинки тіла. Та якщо серцю потрібна допомога, то стимулюючі ліки потрібно приймати саме в цей час. А от стабілізуючі та гармонізуючи препарати будуть доречні вночі, коли серце особливо уразливе і потребує уваги й захисту.

Тонкий кишечник - період максимальної активності з 14 до 16 години; мінімальної – з 02 до 04 години.

Доки організм займався “серцевими справами”, спожиті харчі дісталися тонкого кишечника, і тут через систему спеціальних фільтрів в організм почала надходити чергова порція поживних речовин.

Сечовий міхур - період максимальної активності з 16 до 18 години; мінімальної – з 04 до 06 години.

Відбувається первинна активна обробка рідини, яка потрапила до організму людини. Йде перерозподіл води на украй необхідну організмові для його внутрішніх потреб і зайвої для нього в даний момент.

Нирки - період максимальної активності з 18 до 20 години; мінімальної – з 06 до 08 години.

Проходить найвідповідальніша вибіркова фільтрація розчинів у системі нирок. Видаляються нерозчинні залишки. Відбувається високоточний перерозподіл “інформаційно-значимих” молекул води, яким буде “дозволено” вбудовуватися в тканини організму. Інші молекули води просто залишаються “на підхваті” в організмі на певний час.

Імунна система - період максимальної активності з 20 до 22 години; мінімальної – з 08 до 10 години.

Коли основні тактичні системи життєзабезпечення організму задовольнили свої нагальні потреби, настає час стратегічних систем – імунної, ендокринної, лімфатичної, медіаторної та інших. Імунна система організму проводить “ревізію” на місцях: чи вистачає “охоронців”- антитіл в крові, чи достатній їх резерв “на базі” – у вилочковій залозі, що шкідливого чи корисного потрапило в організм із харчів, з повітря, через шкіру. Те ж саме відбувається і в інших системах довготривалої дії.

Ендокринна система - період максимальної активності з 22 до 24 години; мінімальної – з 10 до 12 години.

Звечоріло, дитину готують до відпочинку і підбивають своєрідний підсумок дня, хвалять її чи вказують на зроблені помилки. Якщо в цей момент з оптимізмом настроїти дитину на події дня прийдешнього, то це допоможе її мозку вибрати правильну програму дій, яка зостанеться в підсвідомості і стане в пригоді в подальшому. В народі не марно кажуть, що “ранок за вечір мудріший”.

Жовчний міхур - період максимальної активності з 24 до 02 години; мінімальної – з 12 до 14 години.

Вночі дитина, як правило, спить і ферментативна система жовчного міхура інтенсивно відшукує, блокує або знешкоджує шкідливі для організму речовини, що потрапили до нього з навколишнього середовища або утворилися в процесі життєдіяльності.

Печінка – період максимальної активності з 02 до 04 години; мінімальної – з14 до 16 години.

Вночі відбувається один із найвідповідальніших процесів «знешкодження» та «нейтралізації отрут», які не тільки накопичились у тілі, а й частково вкоренилися в ньому. Чим краще печінка впорається зі своєю роботою, тим менше збоїв у роботі інших систем організму відчує людина. А саме від цього і залежить наше здоров’я.

Маючи під рукою графік роботи людського організму, набагато легше правильно організувати активність та відпочинок вашої дитини. Це не говорить про те, що Ви повинні будити дитину о 4 ранку і вкладати спати о 22 годині. Просто враховуючи загальну дію біоритмів, постаратися максимально наблизити до них режим дня, а решту зробить сам організм, корегуючи свої потреби до реальних обставин.

Будьте здоровими!

jeybeauty.com.ua

Дата публікації: 26.01.2008
Прочитано: 4402 раз



Додатково на дану тему
Про що розповість ваше обличчяПро що розповість ваше обличчя
Макіяж від А до ЯМакіяж від А до Я
Секрети манікюру та здорових нігтівСекрети манікюру та здорових нігтів
Профілактика раку грудейПрофілактика раку грудей
Вчимося правильно обирати крем для обличчяВчимося правильно обирати крем для обличчя
Волосы - уходВолосы - уход
Уход за губамиУход за губами
Витамины и их роль в нашей жизниВитамины и их роль в нашей жизни
Уход за кожей вокруг глазУход за кожей вокруг глаз
Уход за ресницамиУход за ресницами
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Той, кого бджоли називають трутнем, у людей називається стільниковим оператором.

Реклама
Опитування
Чи потрібні опитування на сайті?

Так, звичайно. Це корисно
Скоріше так. Але не варто зловживати
Скорше ні. Це - зайва втрата часу
Абсолютно не потрібні.
Набридло - на усіх порталах одне й те саме!
Мені взагалі однаково



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 887
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 60 | користувачів сьогодні: 1395 | переглянуто сторінок сьогодні: 11261 | всього сторінок переглянуто: 106814920




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.036 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.032 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.