Букет

У Єгипті відзначають найстаріше свято весни
Дата: 28.04.2008
Тема: Різні новини


 Сьогодні мільйони єгиптян відзначають найстародавніше з сучасних свят - Шамм ан-Насим, або День подиху весняного вітерця. Раніше свято мало релігійний характер, тепер це виключно світська дата.

Від самого ранку єгиптяни сім'ями прямують у парки, на набережні або до моря - віддавна було прийнято проводити цей день на природі. Як правило, до цього підштовхує і сама природа - в день, коли святкується Шамм ан-Насим, зазвичай стоїть не спекотна, але ясна погода.

Більше 300 парків по всій країні працюють у режимі "надзвичайного стану" - необхідно гарантувати безпеку і комфорт мільйонам єгиптян. Тільки у Великому Каїрі на природу планують виїхати близько 5 мільйонів людей.

На півночі країни також прийнято розпалювати величезні вогнища, в які кидають ганчіркові ляльки, що символізують зло. Найсміливіші стрибають через вогонь.

Невід'ємна частина свята - сімейний пікнік, до якого готують характерні тільки для цього дня страви, - солоні сардини "фасих", копченого оселедця "рингу", фарбовані яйця, цибулю.

У наші дні Шамм ан-Насим прийнято відзначати наступного дня після православного Великодня. Якщо спочатку це свято мало релігійний характер, то тепер це виключно світська дата настання весни, яку відзначають як мусульмани, так і копти-християни.

Вважається, що стародавні єгиптяни почали відзначати Шам ан-Насим ще 5 тисяч років назад - при фараонах Третьої династії, тобто приблизно в 2700 році до нашої ери. Жителі Давнього Єгипту вірили, що саме в цей весняний день, коли оновлюється природа, почалося створення світу.

Як і їхні нащадки, стародавні єгиптяни проводили цей день на природі у сімейному колі. Діти наряджали пальмові гілки, дівчата надягали "кольє" з жасмину - весняної квітки, яка зазвичай починає розпускатися саме до цього свята. Дату відзначали з розмахом - на вулицях грали музиканти, проводилися спортивні змагання атлетів. Люди при зустрічі обмінювалися найкращими побажаннями.

Був у свята і астрологічний аспект. Фараони і їх наближені збиралися цього дня у пірамід, щоб стежити за заходом сонця. Сонячний диск цього дня на мить застигав над вершиною піраміди, зорово розділяючи її на дві рівні частини - освітлену і затінену.

Зустрічають пробудження природи весною жителі багатьох країн світу. Так, недавно в Таїланді святкували Сонгкран - квітневий Новий рік.

http://www.newsru.ua



Це стаття опублікована на сайті: https://buket.ck.ua
Посилання на цю статтю: https://buket.ck.ua/index.php?name=News&op=article&sid=479